Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

O problema....

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010
am reinstalat windows-ul si am instalat un joc (pes15) cand vreau sa intru in setari (pes15 are un icon pe care trebuie sa-l deschizi sa faci setarile) imi da eroare "has stopped working" (Problem Event Name: CLR20r3), iar cand vreau sa intru in joc imi zice ca lipseste MSVCP100.dll (l-am luat de pe net l-am copiat in system32 si tot asa imi arata).Am instalat net. framework 4.5, 4.0 nu merge cu acestea si am vrut sa incerc si cu 3.5 dar la acesta nu merge la final cand se instaleaza imi da Setup Error am incercat un Cleanup pt net. framework dar tot degeaba....

Attached Files



#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ai incercat sa trimiti email sau sa suni la suport? la producatorul jocului?

#3
syrusx

syrusx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2011
Ai instalat Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package ?

http://www.microsoft...ls.aspx?id=5555 x86
http://www.microsoft...s.aspx?id=14632 x64

#4
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

Quote

Follow the suggestions listed below for a possible fix:

Method 1: In order to fix the issue you may install the latest Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package and check if it helps.

You may install the latest Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package according to the Windows 7 versions you are using.

For 32bit: Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)

For 64bit: Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x64)

Method 2: You may run System File Checker [SFC] scan on the computer which will replace the missing or corrupt files & check if the issue persists.

a.    Type ‘cmd’ in start search box. Right click on cmd in the Program list and then select the option Run as administrator.
Note: If you are prompted for an administrator password or for confirmation, type your password, or click Continue.
b.   Type the following command, and then press ENTER:
sfc /scannow


#5
zasykar

zasykar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 16.07.2014
cauta in joc si instaleaza ,,Directx,si Vcredist.
ce procesor ai?

#6
bogdy340

bogdy340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.02.2010
Multumesc mult Microsoft Visual C++ 2010 era problema eu il aveam pe cel din 2008 instalat.......

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate