Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Eroare ciudata tableta Lenovo Idea tab A3000

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
DidiDiana

DidiDiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.10.2011
Buna!

Am o tableta Lenovo Idea tab A3000 pe Android si de vre-o luna a inceput sa dea o eroare ciudata. In timp ce umblu pe ea incepe singura si actioneaza fara sa mai poata fi oprita. Ca sa ma explic mai bine am sa dau anumite exemple:
-ma aflu in Yahoo mail si incepe singura sa dea reply la mailuri sa adauge adrese la intamplare , sa scrie smily
- ma aflu in facebook: incepe si posteaza aiurea, intra in messenger, in search etc
- ma aflu in meniul ei principal; intra singura in setari bifeaza anumite setari, activeaza, dezactiveaza

In momentul in care actioneaza singura este foarte greu de oprit, nu ma lasa sa o inchid, sa dau back.Trebuie sa prind momentul oportun ca sa ii pot da shut down.

M-am gandit ca este un virus, am scanat-o , nu are nimic.
Am resetat-o la setarile din fabrica si in continuare este posedada Posted Image.

Are cineva pls o idee ce as putea sa-i fac?

Multumesc.
D

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Ai cumva tableta root-ata?
Oricum, daca da, nu de la root-are ti s-ar trage, ci de la o aplicatie care are drepturi de root si care ai instalat-o recent si cel mai probabil a ajuns sa fie de sistem, adica chiar si dupa o resetare la setarile din fabrica tot va fi prezenta.
Singura mea idee e sa ii rescrii firmware-ul tabletei, de recomandat ca procesul sa-l faci la un service autorizat sau in garantie.

Edited by Ciubex, 28 December 2014 - 02:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate