Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Allview Impera I8 VS UTOK i800

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Salut! Inca nu sunt decis ce tableta sa imi cumpar sa fie cu android sau cu windows. In mod clar vreau sa am aplicatie de GPS. Care din aceste 2 tablete este mai buna si mai calitativa, astazi am fost si le-am testat pe ambele. Impreisa mea a fost ca ecranul de la UTOK este mult mai calitativ decat cel de la Allview. Este o firma de incredere? Am avut o experienta urata cu OVERMAX si de atunci am spus ca nu mai cumpar decat de la firme de renume. Astept sfaturile voastre!

#2
adi_stanca

adi_stanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.04.2010
Eu sunt la a treia tableta UTOK schimbata in garantie, in decurs de trei luni de zile.

#3
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Daca spui ca vrei firme de renume, de ce UTOK sau Allview?
Nu cumva tu vrei o tableta care sa stie si 3G, pentru a folosi un sim Digi ce il ai deja?

#4
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Parerea mea este ca dintre modelele date, UTOK e mult mai bun.Problema e ca nu are GPS.Si da,UTOK are ecran cu o rezolutie mai mare decat Allview.Dar intrebarea mea este,dintre toate firmele serioase,numai pe acestea doua le-ai gasit? Posted Image

#5
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Cucumax, Overmin, Uțoc, Olviu, E-BOLA fac parte din grupul renumitelor firme de 2 lei. Numai ele au cel puțin 30 de produse în ofertă cu nume de genul Olviu Imperia i8 Premium Deluxs Quad Core sau Uțoc Ultima(te) Edition i800 Hyper Threading Unlimited, dar și extragaranții de 5 ani. Încearcă cel puțin câte un produs al acestor firme renumite. Li s-a dus buhul de calitative ce sunt iar suportul lor software, dar și hardware, face Google și Apple să roseașcă.

Edited by albastru, 28 December 2014 - 00:13.


#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postadi_stanca, on 27 decembrie 2014 - 23:52, said:

Eu sunt la a treia tableta UTOK schimbata in garantie, in decurs de trei luni de zile.

Si cand te gandesti ca trebuie sa o tii vo 5 ani :lol:

#7
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Eram curios de modele astea, pentru ca dupa specificatii ofera destul de multe si am zis ca poate s-au mai schimbat anumite lucruri de acuma 2 ani in legatura cu tabletele mai ieftine. Mi se pare interesant Windows pe tableta si am zis ca asta ar fi o oportunitate sa incerc. Nu vreau sa umblu prin garantii sa o repare si toate cele. Acuma 2 ani am cumaprat un overmax si dupa o saptamana am avut norocul ca am putut sa returnez tableta si sa primesc banii inapoi. De atunci am spus ca nu mai am nevoide de tableta, sau daca vreau sa cumpar, sa cumpar ce bun.


Vreau sa folosesc stick-ul daca se poate sau cartela daca o sa cumpar tableta cu 3G

#8
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Si firmele astea doua cum ai dedus tu ca sunt bune? :D

Uite o tableta buna in aceeasi gama de pret: http://www.emag.ro/t...a/pd/DQWJWBBBM/

Edited by oauzor, 28 December 2014 - 00:34.


#9
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Ia tableta cu 3G de aici

#10
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postoauzor, on 28 decembrie 2014 - 00:29, said:

Si firmele astea doua cum ai dedus tu ca sunt bune? Posted Image

Uite o tableta buna in aceeasi gama de pret: http://www.emag.ro/t...a/pd/DQWJWBBBM/
Nu e bun link-ul!

#11
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
M-am uitat si la Asus-ul ala si la un Lenovo cu 3G. Deci sa inteleg ca nici una din astea 2 nu sunt bune?

#12
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu e vorba ca nu sunt bune, dar firmele gen utok sau allview au produse cu calitate indoielnica. Pentru o tableta de 200-300 lei pentru un copil mic ar fi ok, dar nu sa dai 900 lei pe una care o folosesti pe post de gps.

In bugetul tau mai intra si Samsung Galaxy Tab 3 cu GPS si 3G, avantaj ecranul Super Amoled, dezavantaj configuratie mai slaba fata de Asus-ul pe care ti l-am recomandat mai sus.

Edited by oauzor, 28 December 2014 - 02:40.


#13
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Foarte mare atentie la afirmatiile firme de 2 bani cand vine vorba de produse cu sigla Microsoft.Ca sa obtina emblema aia trebuie sa treaca anumite teste.

#14
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postxeleron, on 28 decembrie 2014 - 02:44, said:

Foarte mare atentie la afirmatiile firme de 2 bani cand vine vorba de produse cu sigla Microsoft.Ca sa obtina emblema aia trebuie sa treaca anumite teste.

Da, clar :D

Uite un comentariu de pe emag la o tableta Allview cu WP8:

Quote

- ECRANUL ESTE CEL MAI MARE MINUS. CALITATE SLBA, INSA PROBLEMA ADEVARATA ESTE REZOLUTIA REALA A ECRANULUI. Aici Allview a facut o magarie: a fortat o rezolutie de 1280x768 pe un ecran care suporta maxim 1024x600. De aici calitatea execrabila a imaginii. Dupa cateva butonari am reusit setarea rezolutiei la cea nativa de 1024x600. Imaginea a devenit mult mai clara, insa acum vine surpriza-Windows 8. 1 nu poate rula nicio aplicatie la o rezolutie de sub 1024x768. Deci ne-am dat seama si de ce au fortat rezolutia. Cat de nesimtit sa fii sa faci asa ceva? Cat puutea sa coste un ecran un pic mai bun cu rezolutia potrivita?


#15
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Cum nu poate wp8.1 sa ruleze aplicatii pe asa rezolutie cand lumia 520 are o rezolutie mult mai mica?

http://blogs.msdn.co...nt-screens.aspx

#16
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostIloveHp, on 27 decembrie 2014 - 23:44, said:

Salut! Inca nu sunt decis ce tableta sa imi cumpar sa fie cu android sau cu windows. In mod clar vreau sa am aplicatie de GPS. Care din aceste 2 tablete este mai buna si mai calitativa, astazi am fost si le-am testat pe ambele. Impreisa mea a fost ca ecranul de la UTOK este mult mai calitativ decat cel de la Allview. Este o firma de incredere? Am avut o experienta urata cu OVERMAX si de atunci am spus ca nu mai cumpar decat de la firme de renume. Astept sfaturile voastre!
Vezi ca e oferta bundled la Flanco daca iti iei Asus T100. Tableta Allview ti-o ofera cadou.

http://www.flanco.ro...b-32gb-gri.html

#17
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postxeleron, on 28 decembrie 2014 - 02:58, said:

Cum nu poate wp8.1 sa ruleze aplicatii pe asa rezolutie cand lumia 520 are o rezolutie mult mai mica?

http://blogs.msdn.co...nt-screens.aspx

WTF?
SI mai si semnalizezi.

Windows Phone 8.1 nu-i acelasi SO ca Windows 8.1

#18
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Care este mai buna dintre Asus Fonepad 7 sau Lenovo IdeaTab A3300, la specificatii sunt la fel...?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate