Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 

Ce VPS sa aleg

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
medhost

medhost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.12.2014
Buna seara,
Vreau sa aflu ceva pareri despre firmele care ofera servicii de hosting tip VPS. Doresc achizitionarea unui server VPS cat mai rapid. Eu pana in momentul de fata am gasit ceva info despre CLAUS, ROmarg, Hostico si TLH. Ceva pareri de la clienti?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Claus si Romarg au suport tehnic bun, important e sa respecti termenii si conditiile - am folosit doar gazduire shared de la ei si intotdeauna m-au ajutat la nevoie.
TLH si Hostico - nu am folosit pana acum serviciile lor. Singura chestie ce nu o pot intelege la TLH e de ce au preturi in euro cand ei de fapt stabilesc un curs de 4.5lei/euro...deci nu au nici o legatura cu BNR-ul asa cum fac normal toate firmele, probabil se cred prea buni.

#3
medhost

medhost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.12.2014
Sincer cei de la Romarg au preturi bune. Pentru 52 euro cu tot cu tva ofera 50 GB spatiu si 3 gb memoria garantata. In plus ofera gratuit protectia, Cpanel, administrare.
O oferta buna au si cei de la Hostico. Eu astept si pe privat ceva oferte si aici cateva recomandari. In momentul de fata catre cele 2 tind sa merg.

#4
zyxxx

zyxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 09.06.2008
sau ai putea incerca digitalocean.com si sa alegi datacenter-ul din Amsterdam. Ping relativ mic, ssd, poti sa-l scalezi cum doresti cu mai putin de un minut downtime, suport tehnic ireprosabil (am primit raspuns in mai putin de 10 minute la tickete). Sunt clientul lor de la blackfriday-ul de anul trecut si n-am nimic sa le reprosez.
Iti las un link de referal pe care sa-ti faci cont, daca doresti. Primesti si 10$ in contul de pe site cu care poti plati serviciile lor daca iti faci cont de pe el (care, apropo, se platesc doar la sfarsit de luna si nu in avans precum la alte firme): https://www.digitalo...de=62a228c21087

PS: Ca sa nu credeti ca vorbesc prostii in legatura cu cei 10$ am atasat un print screen de pe site-ul lor.

Attached Files



#5
Costinmihai

Costinmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.10.2014
In primul rand, de ce spatiu, memorie, virtualizare etc ai nevoie? Iti recomand sa incerci de la Mxhost.ro. Au suportul tehnic rapid la orice ora, cel putin in cazul meu asa s-a intamplat de fiecare data, preturi super ok, de la nici 8 euro/luna si SSD daca te intereseaza. Si cei de la Namebox am auzit ca sunt destul de buni.

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Referitor la Digitalocean: daca nu ai experienta cu vps-urile nu ai pentru ce sa te bagi la asa ceva. Ei nu ofera si licenta cPanel(sau nu am vazut eu) asa cum ofera restul, de asta sunt si preturile asa bune.

#7
zyxxx

zyxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 09.06.2008
Corect si asta, insa au o multime de tutoriale care te ajuta sa instalezi tot ce ai nevoie (LAMP). Ba chiar exista si serverpilot.io care iti instaleaza si configureaza automat Nginx+Apache, Mysql si PHP si tine sistemul la zi, iar tot ce iti ramane de facut e sa instalezi phpmyadmin (doar daca doresti, desigur).

Pe de alta parte, mai este si varianta sa cumperi licenta cPanel din alta parte si sa ti-o instalezi singur.

#8
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005
sugestia mea e sa alegi un prim grup de companii care ofera (cel putin la nivel declarativ) un server cu caracteristicile tehnice pe care le doresti.
Viteza este un termen destul de relativ, atata timp cat nu definesti niste parametri mult mai clari de masurare.
(de exemplu, la adresa http://www.webhostin...ad.php?t=924581 ai un test de masurare a performantelor unui server, cu 40 de pagini de rezultate)

Dupa ce stabilesti o "lista scurta" cu furnizorii care iti pot oferi ceea ce doresti (nu este exclus sa ai posibilitatea testarii VPS-urilor la firmele mai mari), intreaba in stanga-dreapta despre asistenta tehnica, multumirea clientilor, date fiscale publice, etc.

Succes si la multi ani!

#9
scotty0

scotty0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.02.2007
alta varianta http://www.xservers.ro/vps.php

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate