Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Bounce Story

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
[ http://s4.postimg.org/ab5dfriwt/bounce_story.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am făcut și eu un joculetz pentru Android. Pe acoluri posibil să fie mai din topor fiindcă e primul joc și pe el mi-am facut mână cat de cat.
Trebuie să umblați cu mingea aia după cercuri și să le luați pe toate ca să se deschidă ușa către următorul nivel. Grijă la țepi și la niște chestii mișcătoare. In rest sunt diverse dispozitive (trambulină, platformă, aparat de micșorat mingea să încapă prin diverse locuri unde cu dimensiunea normală nu merge).

Sper să nu aibe buguri penale acuma. Dar mă anunțați voi de asta Posted Image).

Link de desărcare: https://play.google....cestory.android

#2
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Bounce... pare fain, imi place jocul original. Dar pe al tau nu l-am descarcat, cand am vazut lista de permisiuni necesare m-am speriat.
Din screenshoturi arata interesant, dar acel DPad imens nu pare foarte fain. Poate ar fi o idee mai buna sa faci jocul in landscape, si sa ai butoane de stanga-dreapta in coltul din stanga jos al ecranului, si de sus-jos in coltul din dreapta jos.
Cand o sa mai dispara din permisiuni o sa testez jocul.
Bafta!

Edited by edy_3dz, 27 December 2014 - 20:38.


#3
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
Permisiunile alea sunt de la SDK-ul de reclame: Revmob si Millennial Media. Nu prea le-as scoate ca momentan testez si asa ceva. Care plateste cel mai bine si care e cea mai buna metoda sa maximizezi vizionarile. In rest, aplicatia nu e obfuscata. Oricine poate vedea ca inafara de afisat niste reclame nu exista alta interactiune cu device-ul in sine.

Merci de sugestii. Butoane jos si landscape voi face la urmatorul joc :D. Mai am o galagie de invatat oricum :D

Edited by -catalin, 27 December 2014 - 20:31.


#4
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Ok, i-am dat o tura (cu netul oprit totusi), si.... practic, nu e jucabil. DPad-ul acopera destul de mult din ecran astfel incat sa nu vad unele obstacole.
Acum stau si ma intreb cum ai obtinut tu 10 ratinguri toate de 5 stele...

#5
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
Poti da un printscreen?
Da, ai dreptate. Probabil ai telefon cu rezolutie mare. Nu am fost atent la aspect ratios si gamepadu' e mai sus decat e nevoie. O sa incerc un update.

Edited by -catalin, 27 December 2014 - 21:28.


#6
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Nexus 7 2013

Attached Files



#7
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007

View Postedy_3dz, on 27 decembrie 2014 - 21:30, said:

Nexus 7 2013

fack :(

#8
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Daca vrei idee de joc cauta de pe vremea lui Win98 un joc Supaplex. Fantastic jocul, avea vre-o 100 de nivele si de pe la nivelul 30 in sus devenea palpitant. Cred ca dpdv al cerintelor si modului de joc ar putea fi frumos adaptat pt platformele mobile.

#9
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
https://play.google....x.android&hl=en

O sa il incerc si eu :D. Cat despre jocuri cu astea 2D momentan sunt in trecere. Nu ma puteam apuca direct de 3D fara sa am niste cunostiinte elementare. Avand doar doua axe zic eu e mai simplu. Scopul meu final e sa fac simulatoare de material rulant. Insa mai am foarte mult pana acolo, deci probabil o sa mai fac diverse junkuri ca asta :))

#10
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011
Eu as scoate permisiunile.
Pentru un joc mic alea iti vor indeparta utilizatorii..
Pentru android foloseste admob, e cel mai sigur, eu nu as trece pe alt ad network..

#11
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
Admob nu da prin paypal din pacate.

#12
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011

View Post-catalin, on 27 decembrie 2014 - 22:45, said:

Admob nu da prin paypal din pacate.

Pai de ce ai vrea pe paypal?
Cand scoti banii, sa iti mai manance si aia din plata?

Edited by paulicaFX, 27 December 2014 - 23:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate