Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Alegere casti

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vulpea55

vulpea55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 27.12.2014
Va salut.
Desi am citit mai multe topicuri avand ca subiect castile, nu reusesc sa ma decid intre cele  doua modele: Sennheiser hd 201 si Audio Technica ATH-SJ11 (doar din specificatiile tehnice scrise pe io-stiu ce site, nu m-as lua). Am inteles ca Sennheiser ar avea sunetul mai "plat", iar Audio Technica sunt mai mult pt. dj. Nu sunt mare "consumator" de bass, dar trebe sa recunosc ca-mi place atunci cand intr-o melodie se aude acel bas adanc pe care nu toate castile/boxele il pot reproduce. Ceea ce caut cred ca e un sunet cald si detaliat. Am ascultat in trecut niste casti SONY mdr v300, care mie mi s-au parut destul de ok, insa ne avand alt model mai ok de comparat cu ele se poate sa-mi fi facut o parere gresita. Sigur, fiecare cu urechiile si preferintele lui, in materie de sunet.

Acuma, va rog din cunostiintele voastre ce mi-ati recomanda dintre cele doua modele. Sursa va fi Ipod-ul capabil sa redea si wav.
Multam anticipat.

#2
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Felul in care fiecare percepe muzica e foarte subiectiv...
Ideal ar fi sa faci auditii cu mai multe tipuri de casti si apoi sa te decizi care iti place mai mult.

#3
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010

View Postvulpea55, on 27 decembrie 2014 - 19:39, said:

Acuma, va rog din cunostiintele voastre ce mi-ati recomanda dintre cele doua modele. Sursa va fi Ipod-ul capabil sa redea si wav.
Multam anticipat.
Sennheiser hd 201 sau daca preferi cu cupe mai mici, cablu mai scurt, si mai usoare, gasesti la emag cu un pret bun la resigilate Sennheiser HD 219. Astea mai au avantajul ca au impedanta mai mica decat Audio Technica ATH-SJ11.

Edited by nesupus, 27 December 2014 - 21:52.


#4
vulpea55

vulpea55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 27.12.2014
Ideal ar fi sa faci auditii cu mai multe tipuri de casti si apoi sa te decizi care iti place mai mult.

Da, asa ar fi ideal, insa in tm e cam greu spre deloc acest lucru.

Edited by vulpea55, 27 December 2014 - 22:11.


#5
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
Iti recomand Sennheiser HD202 sau HD 203.
HD 201 sunt niste casti destul de mari, nu tocmai portabile, care insa folosesc difuzoare de dimensiuni mici, doar 28mm, fata de celelalte modele care au difuzoare de 40mm, si un bass mult mai bun.

#6
elenush_k

elenush_k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2008
Buna,

Legat de sistemul home cinema , care nu este chiar home cinema Sony HTDH550S, ce alt sistem de pe piata recomandati ca si alternativa?
Eu caut ceva cu sateliti mici, si cu functie de Radio, pentru o sufragerie mare, pe care sa il folosesc cu un Smart TV Sony Bravia 3D.

Merci pentru recomandari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate