Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Expediere Fan Courier

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Buna ziua. Am o nelamurire. Vreau sa comand niste produse online, costul transportului este de 12,40 RON prin Fan Courier. Avand in vedere ca eu stau la sat (cca 20km de oras si respectiv sediul Fan Courier) daca formularul il completez cu adresa personala o sa ma coste mai mult transportul? In cazul in care transportul il primesc la sediu intradevar e 12.40 Ron dar altfel? Nu vreau sa ma trezesc cu inca vreo taxa de 50-60 de lei (taxi) pe motiv ca mi-a adus coletul din sediu pana acasa.

#2
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Putin probabil sa vina cei de la Fan pina la tine. Mergi si ridica pachetul de la depozitul lor si aia e.

#3
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postdan78rom, on 27 decembrie 2014 - 18:09, said:

Putin probabil sa vina cei de la Fan pina la tine. Mergi si ridica pachetul de la depozitul lor si aia e.
Normal merg oriunde in tara, dar te costa pret de taxi :)). Si voiam sa ma asigur in privinta asta, ma scutea de un drum daca venea acasa (doar cu plata normala 12.40 RON)

#4
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
deobicei cand comanzi online si iti treci adresa acolo iti spune si cat va costa transportul. ca sa nu ai vreun dubiu poti intreba direct la magazinul de unde faci comanda sau mai simplu suni la fan curier.

#5
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
12,40  lei  e  taxa  de  ramburs,nu  transportul.  pe  pc  garage  sunt  operatori  online,poti  intreba  direct.daca  nu  esti  pe  lista    localitatii  unde  opereaza  curierul,platesti  suplimentar  ptr fiecare  km.

#6
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
12.40 e intradevar cum a zis colegul, taxa de ramburs ci nu transportul. Daca scrie ca transportul e gratuit, tu vei plati doar acei 12.4 lei in plus daca alegi plata ramburs.

Edited by Ruben56, 27 December 2014 - 18:59.


#7
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Eu stau la 10 km de oras si sunt in zona 0 km suplimentari. Verifica la ei pe site si vezi daca esti in zona cu km suplimentari sau nu. Daca stai la sat nu e o obligatoriu sa platesti in plus.

#8
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postsanderoalex, on 27 decembrie 2014 - 18:31, said:

12,40  lei  e  taxa  de  ramburs,nu  transportul.  pe  pc  garage  sunt  operatori  online,poti  intreba  direct.daca  nu  esti  pe  lista localitatii  unde  opereaza  curierul,platesti  suplimentar  ptr fiecare  km.
Multumesc mult de raspuns. Acum am inteles, o sa sun la ei.

#9
sergiustg

sergiustg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 13.08.2011
Suna, suna si tine liniile ocupate.Sunt altii, printre care si eu, cu probleme reale si stau sa ascult melodiile lor pentru ca nu sunteti voi in stare sa intrati  pe site-ul lor.Si asta cu laptopul deschis, ca nu vorbim pe camp aici, ci online.
M-am enervatPosted Image

#10
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View Postmihai_costea, on 27 decembrie 2014 - 18:07, said:

Buna ziua. Am o nelamurire. Vreau sa comand niste produse online, costul transportului este de 12,40 RON prin Fan Courier. Avand in vedere ca eu stau la sat (cca 20km de oras si respectiv sediul Fan Courier) daca formularul il completez cu adresa personala o sa ma coste mai mult transportul? In cazul in care transportul il primesc la sediu intradevar e 12.40 Ron dar altfel? Nu vreau sa ma trezesc cu inca vreo taxa de 50-60 de lei (taxi) pe motiv ca mi-a adus coletul din sediu pana acasa.

In situatia ta, ma aflu si eu. 20 km. de la oras pana la mine. Nu-ti ia niciun sfantz in plus, decat cel precizat pe site-ul de unde-ti comanzi produsele.
Crede-ma! Ti-o spun din propria-mi experienta.

#11
danielcarpo

danielcarpo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 28.03.2007
EU din experiența am plătit 85 de lei plus la un produs de 25. Eram mă hotel si plătise recepționera . Am înlemnit:) dar comanda era data de pe okazii.

Daca dai comanda de pe siteuri ce colaborează cu ei posibil sa nu platesti nimic in plus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate