Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sunteti de acord cu o crestere de pret a abonamentului CATV DIGI TV, daca asta ar insemna o grila mai buna.

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Dupa cum spune si titlul, vreau sa va intreb daca sunteti de acord cu o crestere a abonamentului cu 3-5 lei, daca asta ar insemna imbunatatirea grilei de programe cu canalele dorite de abonati.
Acest subiect nu e un chestionar, ci se doreste o dezbatere, unde sa se adune si off-topicul de prin alte parti.
La dezbatere pot participa si alti abonati, ai altor operatori, care sa se puna in situatia de fata, ar accepta cresterea abonamentului pentru a primi in schimb o imbunatatire a grilei de programe.

Il rog pe @megafan sa faca putina curatenie pe alte subiecte, ca de exemplu, si sa aduca off-topicul aici.
Multumesc!

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View PostVenboteam, on 27 decembrie 2014 - 15:48, said:

sunteti de acord cu o crestere a abonamentului cu 3-5 lei, daca asta ar insemna imbunatatirea grilei de programe cu canalele dorite de abonati.
Chiar crezi ca acele canale se incadreaza in aceasta suma suplimentara ? Apoi e complicat sa multumesti pe toti, mai bine pui costuri suplimentare pentru astfel de cereri punctuale.

#3
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
Eu propun cresterea preturilor concomitent cu reducerea calitatii serviciilor oferite .

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Nu sunt de acord sa platesc 3-5 lei ca sa poti tu sa te uiti la Discovery.

#5
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
E foarte discutabil ce inseamna "o grila mai buna" cum spune acineva mai sus nu ii poti multumi pe toti, ce e bun pentru mine nu e bun pentru multi altii si tot asa.

In cazul RDS mai e si o problema ei nu au aratat ca isi doresc o sa imbunatateasca grila, in conditiile in care ei tot scot din grila si pierd continut nu  o sa dea bine deloc o crestere a abonamentului chiar daca vor spune ei ca acea crestere va insemna "o grila mai buna".

Dar ca sa raspund la intrebare da poate ca as fi deacord de exemplu cu mai multe canale HD sau un numar mai mare de canale de buna calitate.

Totusi raman la parerea mea ca un operator trebuie sa ofere o grila de baza la un pret decent in care sa fie toate posturile romanesti din must-carry + cate un post din fiecare nisa iar restu sa fie pachete tematice, cine vrea mai mult sa plateasca.

#6
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013
degeaba am fi noi de acord,marea majoritate...dar daca cei de 'sus' nu sunt de acord cu aceste schimbari,nu prea ai ce face..decat sa te muti la alt operator cu o grila mai diversificata si cu preturi mult mai mari

parerea mea e ca in momentul de fata  pentru ei pe primul loc este extinderea cu digi mobil...restul de catv,dth sunt trecute in stand by

#7
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
eu sunt un adept al  televiziunilor pay-tv!prefer sa platesc mai mult ca sa vad un film sau un meci de fotbal !ma sperie sa vad un film pe un post comercial intrerupt de reclame si care dureaza 3 ore!

cat despre operatori sa structureze grila in cat mai multe pachete!fiecare sa-si aleaga pachetul dorit!

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu sunt de acord să plătesc mai mult pentru televiziuni care dau publicitate întreruptă de seriale, muzică, documentare, desene ori cu mult prea multe reluări.

Una alta mă uit ft. mult pe Nickelodeon şi Comedy Central Extra, dar n-aş fi de acord să fie păstrate în grilă la o eventuală mărire a preţului.

Edited by alfa_alfa, 27 December 2014 - 16:07.


#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ce inseamna "o grila mai buna"?

#10
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014

View Postmyshyk, on 27 decembrie 2014 - 16:07, said:

Ce inseamna "o grila mai buna"?
  • Una care sa includa postul religios al BOR .
  • Una mai scumpa cu minim 10 ron
  • etc.


#11
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Din păcate ca la fiecare operator multe programe sunt de umplutură! Eu de exemplu aș da la schimb 100 canale din grila digi pentru 3 DISCOVERY.O dată cu digitalizarea sistemului poate vom putea să ne alegem doar programele care le dorim(ca la alimentară:1 ou,un cârnaț,o pâine Posted Image ,deja bat câmpii)Doar așa oricare client va fi mulțumit.Eu așa văd o grilă mai bună!

#12
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postmyshyk, on 27 decembrie 2014 - 16:07, said:

Ce inseamna "o grila mai buna"?
"O grila mai buna" inseamna o grila superioara celei la care s-ar ajunge daca s-ar tine mortis sa se pastreze pretul actual de 29 lei.
"O grila mai buna" inseamna pe de o parte pastrarea canalelor actuale in grila de programe (se zvoneste ca Diva si Universal sunt pe cale sa fie scoase din grila), iar pe de alta parte introducerea de noi canale, dorite de abonati (AMC, AXN HD, TCM 24/24, Sci-fi, etc, samd). De asemenea o crestere a pretului ar putea ajuta la pastrarea contentului de calitate pentru programele proprii (DigiSport-urile au pierdut foarte mult, in ultimii doi ani, si inca vor mai pierde).

View Posttiopedi, on 27 decembrie 2014 - 16:14, said:

Una care sa includa postul religios al BOR
Daca te uiti mai atent, o sa vezi ca il ai in grila.

View Postneagu_laurentiu, on 27 decembrie 2014 - 15:53, said:

Chiar crezi ca acele canale se incadreaza in aceasta suma suplimentara ?
Care "acele canale" ca eu nu am numit niciunul?

View Posttiopedi, on 27 decembrie 2014 - 15:54, said:

Eu propun cresterea preturilor concomitent cu reducerea calitatii serviciilor oferite .
Tu ai scris ca sa te afli in treaba.

#13
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View PostVenboteam, on 27 decembrie 2014 - 16:22, said:

Care "acele canale" ca eu nu am numit niciunul?
Tot tu ai spus:

View PostVenboteam, on 27 decembrie 2014 - 15:48, said:

daca asta ar insemna imbunatatirea grilei de programe cu canalele dorite de abonati

View PostVenboteam, on 27 decembrie 2014 - 16:22, said:

De asemenea o crestere a pretului ar putea ajuta la pastrarea contentului de calitate pentru programele proprii
Trebuie sa fie o grila de baza si accesibila. Apoi cine vrea peste plateste dar nu sa nu existe si cea de baza/populara.

Edited by neagu_laurentiu, 27 December 2014 - 16:26.


#14
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
depinde ce adaugă

#15
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Mi se pare un topic aiurea, fara rost, din moment ce nu putem defini "mai buna". Pt unii inseamna filme, pt altii muzica, filme xxx, manele, sport, discovery etc. Deci pt ce ar trebui sa platim in plus? Eventual, pachete codate, fiecare sa plateasca pt ce-l intereseaza. Oricum nu membrii softpedia sunt baza, noi avem net, putem vedea posturile online, intrebarea trebuie pusa celor fara net, pt care tv-ul e singura optiune.

#16
rintintin

rintintin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.08.2010
nu

#17
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
sa se faca o chestie prin care eu sa imi aleg 20 sau 30 programe etc din cele oferite de rds pt care sa platesc!!

#18
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
NU sunt de acord ! In anii trecuti plateam tot 43 lei la un curs €/leu mai mare pentru o grila cu mult mai buna decat cea actuala !

Edited by macette, 27 December 2014 - 16:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate