Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Eliminare zgomot/fașait video cu telefonul

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Resident22

Resident22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 01.01.2013
Salut, cand filmez cu telefonul, cum elimin fașaitul ala de pe fundal.Exista vreun program sau ceva?
Pe de alta parte as vrea sa va intreb cum pot pune o lavaliera sau un microfon la telefon sa obtin o calitate audio buna cand filmez.
Am citit pe net ca se poate filma si inregistra audio separat dar nu inteleg cum.Adica e imposibil sa sincronizezi miscarile gurii cu sunetul care l.ai inregistrat aapoi.Va rog, big help.Multumeac

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
MIcrofonul telefonului nu inregistreaza la calitate comparabila cu cele de studio ca sa nu ai deloc zgomot de fundal.
Plus ca ceva imi spune ca nu filmezi nici intr-un studio.

Pur si simplu filmezi cu un dispozitiv si inregistrezi cu un altul, mai apoi sincronizezi sunetul cu filmuletul.

#3
Resident22

Resident22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 01.01.2013
Tu nu ai inteles sau poate eu.Ma filme ppe mine in timp ce vorbesc ,ok?Daca inregistrez separat audio, cum fac sa le combin apoi astfel incat miscarile gurii sa fie exact cu sunetul?Nu se poate,logic.Astept si alte raspunsuri

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ehlvMPvrvpE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Eu foloseam Plural Eyes pentru a sincroniza o pista audio trasa cu un recorder dedicat peste imaginile filmate cu camera video.

Secretul e sa fie sunetul cat de cat calitativ si pe inregistrarea video pentru a lasa softul sa lucreze lejer.
Varianta saracului... clacheta sau batut din palme in fata obiectivului si langa microfonul inregistratorului.

Acum depinde de ce vrei sa faci, dar chiar si un amarat de testimonial tot necesita ceva echipament si cunostiinte, care nu sunt gratis.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu as spune ca ii este de ajuns un webcam HD/Full HD, decat sa se chinuie sa inregistreze cu microfonul, bineinteles, asta daca inregistreaza indoor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate