Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

E bun Pro Tools Express pentru ce-mi trebuie mie?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Salut!

Sunt pasionat de radio imaging și vreau să mă apuc serios de treabă. Problema e că în industria asta toată lumea folosește Pro Tools, iar eu nu mi-l permit momentan, așa că mă gândeam să cumpăr o interfață audio care vine cu licență Pro Tools Express. M-ar afecta mult lipsurile versiunii ăstea în editarea vocală (mă concentrez mai mult pe power intros și promo-uri momentan, jingle-uri o să fac mai încolo, când voi avea versiunea completă.
Aveți aiciși aiciexemple cu ceea ce vreau să fac. Știe PT Express să facă toate efectele astea sau îmi trebuie neapărat versiunea completă?.
Mulțam. :)

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Eu stiam ca Pro Tools merg doar cu interfete M-Audio ,Digi Design sau sisteme integrate Pro Tools. Sunt o gramada de alte variante mai usor de folosit pe orice interfata audio si sistem de operare ,Pro Tools  merg cel mai bine cu MacOS.

#3
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Chestia e ca nu am interfata si vreau sa iau una de la Avid care vine cu Pro Tools Expres la pachet. Practic dau banii pe interfata si primesc softul gratis. :)

Asa se zice si de After Effects, ca merge ok doar cu Mac, dar eu lucrez cu el sub Windows si nu am nicio problema.

Ce alte variante mi-ai recomanda?

Edited by deiuma, 26 December 2014 - 22:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate