Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Serioux RM X401, Dual SIM, Black

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
davidelo

davidelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 27.10.2014
Ce parere aveti despre acest telefon, merita cumparat ?

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Nu

#3
Vighy

Vighy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.08.2013

View Postnicu131, on 26 decembrie 2014 - 19:02, said:

Nu

Nu mai descuraja omul. Si eu am acest telefon.

Sunt multumit de el.

#4
davidelo

davidelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 27.10.2014
Cam cat tine bateria ? Si daca îl scap pe jos se face țăndări ?


#5
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
Nu

#6
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Davidelo , eu am tot un serioux whisper x2 si e un telefon foarte bun . Cel putin la al meu acumulatorul e foarte bun . Vreau sa spun ca serioux au telefoane bune , in ciuda a ceia ce spun carcotasii fuduli si complexati .

#7
davidelo

davidelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 27.10.2014
Multumesc pentru raspunsuri dar m-am gandit sa mai astept un pic poate apare ceva mai bun si mai fac si niste bani pana atunci .

#8
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014

View Postdavidelo, on 29 decembrie 2014 - 11:10, said:

Multumesc pentru raspunsuri dar m-am gandit sa mai astept un pic poate apare ceva mai bun si mai fac si niste bani pana atunci .
Buna decizie!

#9
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009
Dintre cei care au telefonul Serioux rm x401 l-ati incercat cumva si pe Digi ?

#10
Meitricsu

Meitricsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 10.04.2006

View Postasda, on 16 martie 2015 - 19:50, said:

Dintre cei care au telefonul Serioux rm x401 l-ati incercat cumva si pe Digi ?

Probabil nu mai e nevoie de raspuns pentru tine, insa postez pentru cei care vor sa stie raspunsul: da, merge foarte bine pe DigiMobil, atat doar ca, dupa ce am setat sa fie cartela de la Digi pentru datele mobile(doar sa foloseasca Digi si nu a doua cartela, de Telekom, nu e nevoie sa faceti setari gen APN), a trebuit sa dau un restart la telefon, abia dupa incepand sa mearga netul pe browser. Inainte arata ca e conectat 3G, insa nu putea accesa vreo pagina. Asa ca merge fara probleme pe Digi si Telekom, si simplu, si daca sunt in DualSim(insa doar o cartela va sta conectata ca 3G(la alegere), cealalta doar ca 2G).

Edited by Meitricsu, 17 April 2015 - 22:24.


#11
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View PostMeitricsu, on 17 aprilie 2015 - 22:23, said:

Probabil nu mai e nevoie de raspuns pentru tine, insa postez pentru cei care vor sa stie raspunsul: da, merge foarte bine pe DigiMobil, atat doar ca, dupa ce am setat sa fie cartela de la Digi pentru datele mobile(doar sa foloseasca Digi si nu a doua cartela, de Telekom, nu e nevoie sa faceti setari gen APN), a trebuit sa dau un restart la telefon, abia dupa incepand sa mearga netul pe browser. Inainte arata ca e conectat 3G, insa nu putea accesa vreo pagina. Asa ca merge fara probleme pe Digi si Telekom, si simplu, si daca sunt in DualSim(insa doar o cartela va sta conectata ca 3G(la alegere), cealalta doar ca 2G).


Dar dar ma bucur ca iti merge si tie in regula, la fel si la mine, foarte multumit de el. Bine, nu il folosesc eu personal ci o prietena foarte apropiata.

#12
Meitricsu

Meitricsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 10.04.2006
As avea o intrebare pentru cei care au acest telefon, sper ca acest topic sa mai fie citit de cei ce au postat inainte: va merge senzorul geomagnetic? Mai exact, daca instalati orice aplicatie tip busola din Google Play, va merge vreuna? Am instalat recent o astfel de aplicatie si am vazut ca, spre deosebire de alte telefoane ce au astfel de senzor, nu functioneaza deloc, nici nu arata vreo directie, nici nu masoara intensitatea campului magnetic. Am instalat mai multe, pe care le mai testasem pe un alt telefon cu astfel de senzor, un Samsung 6310N, si degeaba, niciuna nu merge. De asemenea, nici in Google Maps nu mai arata directia spre care tii telefonul, la telefoanele care au un astfel de senzor arata asta.
Si inca un lucru interesant: in aplicatia Elixir 2, la functia senzori, arata acest senzor ca fiind activ. Am intrebat si pe site-ul Serioux, prin formularul de contact saptamana asta, dar nu a raspuns nimeni inca.
Asadar, voua va merge sau nu? Posted Image

#13
borysss21

borysss21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2011
are cineva de vanzare o baterie pentru acest telefon?
bateria de la telefonul meu nu mai functioneaza din pacate nu reusesc sa gasec inlocuitor pentru ea

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate