Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Alegere aspirator

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Va salut,

Pana recent m-am chinuit cu un aspirator Albatros (mizerabil), insa nu gasesc filtru HEPA pentru el. . .

De cateva ore tot ma tot uit pe magazinele online. . .dar nu reusesc sa ma hotaresc.
Parca Zelmerul acesta imi face cu ochiul: http://www.emag.ro/a...5TBBBM/  insa nu stiu cat de buna este functia de spalare sau daca se gasesc saci/detergenti/accesorii pentru el. Vi se pare ok?

Daca aveti alte sugestii va rog sa le lasati aici, ca cerinte am:
- gasirea consumabilelor cu usurinta
- aspirare buna, vreau sa-mi rupa fibrele de pe covor
- fiabilitate buna. Vreau  sa il am minim 3 ani.
- posibilitatea de a curata si parchetul


Bugetul este de ~800 lei.

#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
eu am zelmeru asta e foarte bun , trage bine . Am spalat si canapeaua si covoarele , spala bine dar cred ca e mai mult o limpezire decat spalara propriuzisa .
Am spalat si un fotoliu jegos dintr-un depozit auto de a iesit ca nou . Aspiram doar cu filtrare in apa , avem 2 copii care ....
Ce nu am gasit inca , dar nici nu am cautat serior este solutie antispumant pentru cand spalam covoare etc eu folosesc biocarpet , perie spalat bine apoi spalat cu asta cu solutie in recipient prima data apoi cu apa goala in recipientul de pulverizare pana iasa apa curata din canapele /covoare etc .
apropro eu l-am lat cu 650 la altex era ceva promotie

Edited by botelucian, 26 December 2014 - 11:46.


#3
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Nici nu stiam ca necesita solutie antispumant.
Ce tip de detergent folosesti la el? este diferit de solutia antispumant?
Filtre HEPA ai gasit la el? Dar sac de praf?

#4
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Daca folosesti functia de spalare are o sticla cu solutie care fara antispumant umple recipientul de colectare de spuma. Eu nu mai solutie de spalat si folosesc biocarpet care stiu sigur ca spala. Diluat bineinteles . Pentru aspirare normala cu apa nu necesita antispumant. Saci sunt la domo dar eu folosesc doar aspirare prin apa . De aceea l-am vrut . Dupa ce vezi cum arata apa aia la 2 zile dupa o aspirare nu mai revii la saci . E si mai economic in 2 minute am spilalat vasul si gata . Filtre nu am cautat il am de 4 luni .

#5
inacro

inacro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 05.02.2008
http://www.melarox.r...ign=direct_link

#6
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Vrei neaparat cu filtrare prin apa? Daca nu, la banii astia recomand Miele.

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Eu l-am luat p-asta, cu 389 lei (era oferta la Domo)
http://www.domo.ro/A...FC8658_slash_01
Ca putere zice ca este mai mic decat asta, care ar fi cel mai "tare" de pe piata,
http://www.domo.ro/A...FC9071_slash_01,
dar cand ii pui palma la furtun, primul trage categoric mai bine. Eu sunt foarte multumit de el, trage mocheta de pe parchet (am prins-o, sa fie fixa, sa pot aspira cum trebuie). ca putere, nu cred ca vei gasi ceva mai bun; initial am cautat cu spalare, dar si spalare si putere mare nu prea vei gasi ... cele cu spalare sunt mai slabe ca putere de absorbtie. Eu am cautat unul sa traga bine, "sa rupa fibrele" cum spunea initiatorul topicului.

#8
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Se inchide . Continua aici .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate