Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Reziliere Digi Mobil fara plata de taxe de reziliere

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Digi Helper fiti si voi fair play in spiritul Noului An si lasati-ne pe noi , cei care ne-am portat in reteaua Digi cu numerele principale sa ne portam inapoi fara plata de taxe suplimentare, Chiar nu ne putem folosi telefoanele, pierdem apeluri importante....Vezi si tu aici pe forum cati ne plangem...nu putem fi sunati desi pe telefon semnalul apare ca fiind full, deseori nu putem suna ca auzim un ton de ocupat in casca telefonului, zilele astea nu am putut sa trimitem sms sau sa sunam in alte retele , congestie de retea cata vrei....Iar la sesizarile noastre nu ne raspunde nimeni eu am deja de vreo 2 saptamani sesizarea , sti si tu de ea si nimic....intre timp tin telefonul pe post de bibelou....Noi am venit cu buna credinta in reteaua Digi,,,,daca nu merge deschideti o fereastra de 2 saptamani si lasati-ne sa plecam inapoi nu are rost sa va vorbim de rau  aproape de fiecare data cand folosim telefonul. Uite mai jos cateva topicuri cu aceste probleme da-le un forward catre sefii tai.....


http://forum.softped...917-digi-picat/

http://forum.softped...uni-de-pe-digi/

http://forum.softped...a-de-acoperire/

#2
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Pai au fost vreo 2 ocazii(ferestre) de cate o luna sa renuntati si nu prea s-a inghesuit lumea.

Edited by alexa32, 26 December 2014 - 10:40.


#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postalecsandrius, on 26 decembrie 2014 - 10:33, said:

Digi Helper fiti si voi fair play in spiritul Noului An si lasati-ne pe noi , cei care ne-am portat in reteaua Digi cu numerele principale sa ne portam inapoi fara plata de taxe suplimentare
Pe cine ai auzit tu ca ia fost luat capul pentru ca a renunat la contract ? Insa o faci omeneste, anunti frumos ca de luna urmatoare nu mai doresti serviciile si sa vad ce judecator te pune sa platesti ceva ce n-ai folosit !

Edited by neagu_laurentiu, 26 December 2014 - 10:50.


#4
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postalecsandrius, on 26 decembrie 2014 - 10:33, said:

...si lasati-ne pe noi , cei care ne-am portat in reteaua Digi cu numerele principale sa ne portam inapoi fara plata de taxe suplimentare...
Amin !

#5
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010
Poate omu a portat de BF.

#6
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Folosesc telefonie mobila de la aparitia ei. Calitate atat de buna a functionarii telefoniei, nu am avut niciodata. Incomparabil mai bine decat la oranj, voma sau telekk.

Cei care intampinati probleme, poate e o chestie locala.

Daca vreti da plecati de  la gigimobil, care e problema?
Eu nu am beneficiat de nicio oferta la ei, nu vad vreun motiv pentru care sa nu pot pleca. Mai nasol e la cei care au primit gratuitati sau telefoane, altfel, nu vad niciun impediment.
Si e gresit sa fie o fereastra cand sa se pkata pleca. Sa fie tot timpul lucru, asta posibil si nu doar la gigimobil ci la toata lumea.

#7
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007

View Postalecsandrius, on 26 decembrie 2014 - 10:33, said:

Digi Helper fiti si voi fair play in spiritul Noului An si lasati-ne pe noi , cei care ne-am portat in reteaua Digi cu numerele principale sa ne portam inapoi fara plata de taxe suplimentare, Chiar nu ne putem folosi telefoanele, pierdem apeluri importante....Vezi si tu aici pe forum cati ne plangem...nu putem fi sunati desi pe telefon semnalul apare ca fiind full, deseori nu putem suna ca auzim un ton de ocupat in casca telefonului, zilele astea nu am putut sa trimitem sms sau sa sunam in alte retele , congestie de retea cata vrei....Iar la sesizarile noastre nu ne raspunde nimeni eu am deja de vreo 2 saptamani sesizarea , sti si tu de ea si nimic....intre timp tin telefonul pe post de bibelou....Noi am venit cu buna credinta in reteaua Digi,,,,daca nu merge deschideti o fereastra de 2 saptamani si lasati-ne sa plecam inapoi nu are rost sa va vorbim de rau  aproape de fiecare data cand folosim telefonul. Uite mai jos cateva topicuri cu aceste probleme da-le un forward catre sefii tai.....


http://forum.softped...917-digi-picat/

http://forum.softped...uni-de-pe-digi/

http://forum.softped...a-de-acoperire/
ce sa va fac daca v-ati bucurat la 2-3 euro mai putin la abonament prin portarea la Digi? Nu e nevoie sa va intreb daca s-a meritat "economia", ca raspunsul se stie... Suportati consecintele acum...

#8
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Vad multi revolati pentru o mica problema care mai apare din cand in cand la toti operatorii de telefonie mobila. (nu stiu daca a fost cineva la protestul din 16/17 noiembrie din B dar aproape ca nu mai mergea niciun operator de telefonie mobila......singurul care mergea era Digi si asta doar pe date .Furnizam chiar si detalii despre alegeri celor care erau pe Orange/Cosmote si nu puteau intra pe net)
In plus, in topicul Digi Picat exista un print screen si detalii prin care cei de la RC Orange specifica ca nu stiu cine e vinovat pentru problema dar se rezolva la ora 22(exact asa a fost)...... si o intregistrare telefonica prin care cei de la Relatii Clienti Orange recunosc ca a fost o problema de la ei. Digi inca nu a venit cu nimic oficial.

Sunt curios si eu daca ati cumparat o masina si ati avut o pana sau o problema cu rulmentul unei roti ....o schimbati imediat ca e proasta ?!?

Edited by polizei, 26 December 2014 - 12:22.


#9
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014
Foarte revoltati unii pentru o mica problema care se intampla la toti operatorii in perioada sarbatorilor.
La nici un operator nu poti sa reziliezi fara sa platesti taxele de reziliere.
Platesti taxele de reziliere si poti rezilia.

Edited by slv0990, 26 December 2014 - 12:21.


#10
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Platesti  taxa daca ai beneficiat de oferte, contract avantajos... Altfel o poti face si amiabil.

#11
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View Postgigi_4476, on 26 decembrie 2014 - 11:42, said:

ce sa va fac daca v-ati bucurat la 2-3 euro mai putin la abonament prin portarea la Digi? Nu e nevoie sa va intreb daca s-a meritat "economia", ca raspunsul se stie... Suportati consecintele acum...

Clar nu a meritat....recunosc ca am luat teapa.

View Postslv0990, on 26 decembrie 2014 - 12:20, said:

Foarte revoltati unii pentru o mica problema care se intampla la toti operatorii in perioada sarbatorilor.
La nici un operator nu poti sa reziliezi fara sa platesti taxele de reziliere.
Platesti taxele de reziliere si poti rezilia.

Problemele sunt de ceva timp nu doar acum de Sarbatori..

View Postalexa32, on 26 decembrie 2014 - 10:40, said:

Pai au fost vreo 2 ocazii(ferestre) de cate o luna sa renuntati si nu prea s-a inghesuit lumea.

Aia cu Turcia a fost prea devreme , credeam ca se rezolva problemele iar asta cu 3000 a fost doar pentru nelimitat.

#12
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
Amiabil nu se poate face nimic, de peste 6 luni incerc sa fac asta, nu se poate!  Nu ai cu cine!  N.am beneficiat de nici o oferta!

#13
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Platesti taxa si gata.
Ce abonament ai?

#14
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Taxa pentru ?!
Iara e o aberație asta !

#15
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postiulian93, on 26 decembrie 2014 - 22:00, said:

Taxa pentru ?!
Iara e o aberație asta !
   Taxa pentru ...ce dreaq vor ei in caz ca reziliezi anticipat.

#16
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View Postalexa32, on 27 decembrie 2014 - 22:26, said:


   Taxa pentru ...ce dreaq vor ei in caz ca reziliezi anticipat.
Taxa asta , scuza-mi expresia , sa și-o bage undeva , ei vor sa spună ca există o taxa de 75 la activarea abonamentului iar ei ne-au dat gratuitate 100% !
Pai cine draq se mai abona la ei daca puneau o asemenea inepție ?!

Daca n-ai luat telefon faci frumos cerere de încetare si gata ! Daca se găsesc sa scoată din pălărie taxa lu' peste se rezolva cu ANPC ;) Si nu vb doar de Digi ci la orice operator !
Si chiar de ai luat telefon , te angajezi ca plătesti la reziliere restul sumei ramase/ ratelor  din ratele/suma telefoanelor si la revedere !

Edited by iulian93, 28 December 2014 - 05:06.


#17
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Taxa asta cade la prima reclamatie la ANPC. Deci nu e o problema

#18
adibun

adibun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 03.02.2007
Practic RCS-RDS nu percepe nici o taxa de reziliere. Cititi cu atentie contractele semnate. RCS-RDS v-a acordat o scutire de 50 ron taxa de activare si acum ca reziliati vrea inapoi banii de care v-a scutit. Abonamentul DON costa 10E, dar RCS_RDS v-a facut o reducere si vi l-a dat la 4,5 sau 7E, iar acum daca plecati isi cere reducerile inapoi. Toate aceste asa zise taxe sunt perfect legale si ANPC - ul si nimeni altcineva nu au ce sa le faca.

Edited by adibun, 28 December 2014 - 22:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate