Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Magazin online

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
George_993

George_993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 22.02.2014
Am aflat de dimineata de un site care are cateva produse la 0 le si mi-am comandat cateva. In cazul in care acestia trimit produsele, la un pret complet diferit (prin curier), pot sa refuz produsul ? Chiar daca trimit cate o bucata din fiecare produs.

Au specificat pe facebook ca numarul de contact nu mai este bun si dupa 6 ianuarie o sa inceapa cu forte proaspete.

Mai devreme le-am trimis un e-mail cerandu-le sa imi confirme costul total al comenzilor.

Nu as vrea sa vina curierul si sa imi zica ca am de platit cateva zeci de milioane.

Este vorba de gamerland.ro.

"Problema" este din Dec 23, 2014 @ 22:33. La aceasta ora am gasit cel mai vechi articol unde se arata "erorile" de pret.

In poza atasata, acel -100% poate fi considerat discount ?


Imi cer scuze daca se considera ca am facut reclama acelui site si daca am postat gresit.


/ Sansele sa onoreze comanda sunt mici, dar macar am incercat.

Attached Files


Edited by George_993, 24 December 2014 - 12:14.


#2
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
Slaba ofera,altii si-au facut tipografii cu aceeasi bani :))

#3
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
pretul de 0 sau 1 lei iti indica ca produsul nu se afla pe stoc dar site-ul nu il afiseaza fara a adauga o valoare la pret.
De ce ai face comanda la un produs de 0 lei daca nu esti rau intentionat?

Edited by -Diana-, 24 December 2014 - 19:35.
scos citatul


#4
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Oferta speciala pentru produse inexistente?

ON:
Probabil vei primi un e-mail prin care sa te informeze ca nu poate fi onorata comanda cu preturile specificate pe site, acuzand o eroare (bla bla).

#5
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012

 Carapicho, on 24 decembrie 2014 - 12:28, said:


De ce ai face comanda la un produs de 0 lei daca nu esti rau intentionat?

E Ziua de Apoi sau ce?

George, e o eroare de sistem.
Mai avem si noi imprimante, ulei, alte cele, toate virtuale, am patit-o si noi pe alte site-uri.
Daca ai noroc, bravo tie!

#6
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 10.01.2010

 Carapicho, on 24 decembrie 2014 - 12:28, said:

pretul de 0 sau 1 lei iti indica ca produsul nu se afla pe stoc dar site-ul nu il afiseaza fara a adauga o valoare la pret.
De ce ai face comanda la un produs de 0 lei daca nu esti rau intentionat?

Cum adica 0 sau 1 nu este pe stoc? pai asta se invata in facultatile de informatica de acum? pai sa puna un buton mare rosu cu "NU se afla pe stoc".

Initiator: Poate au incercat o imitatie Emag, si o sa iti livreze produsul. sau au un angajat idiot care a gresit pretul.

Edited by the_northpole, 24 December 2014 - 13:09.


#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Am mai vazut asta pe mai multe site-uri, cand stocul era zero, aparea pretul de "0 lei".

#8
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 10.01.2010
Site-uri ce tin cat de cat la numele lor si profesionalism, sau is facute pe 3$ de vreun student flamand?

poti sa imi dai un exemplu de astfel de site te rog(doar din curiozitate). totusi cu greu cred asa ceva.

Attached Files



#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
odata ce ai dat comanda trebuie sa le cumperi, altfel risti sa fii  blestemat si sa-ti creasca u  c*i in talpa si sa ai cosmaruri cu oana roman in timp ce te alearga

#10
coco021

coco021

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.09.2011
Pe bune vorbind acum avem sanse sa primim ce am luat la 0 lei ? Si daca sa zicem ca ne cer preturile reale suntem obligati sau nu sa platim ? Adica totusi , eu am poze la preturi, comanda etc...

#11
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Poate ai tu vreuna, noi nu am avut.

Poze la preturi, facturi, etc am avut si noi.

#12
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Un site "aparut" prin Septembrie, cu proprietari non-romani, cu preturi de 0 lei, cu greseli gramaticale la tot pasul este extrem de credibil!

#13
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
In afara de "eroare umana sau de sistem"  exista si reversul medaliei . Acel site are trafic si comenzi introduse , deci un "economist" poate ceva statistici favorabile . Dpdv al procesului de vanzare-cumparare exista sanse infime de a onora comenzile de valoare 0 . Aceste sanse cresc doar in cazurile exceptionale gandite de anumite departamente de marketing din anumite firme ...

#14
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

 -Diana-, on 24 decembrie 2014 - 14:16, said:

Poate ai tu vreuna, noi nu am avut.

Poze la preturi, facturi, etc am avut si noi.

care "noi" ? sunteti mai multi?

#15
George_993

George_993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 22.02.2014
Desi ma astept ca sa nu onoreze comenzile. Se poate face ceva impotriva lor (preturi fictive) ? De anuntat, au fost anuntati de ceva timp, cel putin pe facebook, pe restul canalelor, nu stiu.

"Teoretic", pana la ora asta trebuia sa bage preturile corecte sau macar sa inchida site-ul.

De asemenea, acele preturi de 0 lei, sunt trecute la "Oferta speciala" (eu inteleg prin oferta speciala, discount, indiferent de marimea acestuia), cred ca cineva (mai mult ca sigur) le-a trecut "intentionat" acolo sa faca putina reclama, din acest lucru imi pare a fi o "reclama" mincinoasa (cam mult spus reclama).

Alte magazine cand au avut probleme de genul asta, au inchis/modificat preturile intr-un timp destul de scurt.

Edited by George_993, 24 December 2014 - 16:38.


#16
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 gumball3000, on 24 decembrie 2014 - 14:03, said:

odata ce ai dat comanda trebuie sa le cumperi, altfel risti sa fii  blestemat si sa-ti creasca u  c*i in talpa si sa ai cosmaruri cu oana roman in timp ce te alearga
In timp ce-l alearga goala.

Edited by e_bulu, 24 December 2014 - 16:38.


#17
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012

 flp014, on 24 decembrie 2014 - 15:37, said:

care "noi" ? sunteti mai multi?

Da, suntem mai multi: comunitatea detinatorilor de imprimante, comunitatea userilor cu ulei (bine ca nu luati pe ulei), etc. Posted Image
Toate averile sunt virtuale, evident.
Facturi, dovezi avem si noi. Si ce? Posted Image

A, si in curand o sa am si un Xbox virtual. :D
Am pus si eu o comanda din asta la zero lei.

Edited by -Diana-, 24 December 2014 - 17:32.


#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Aloha ați primit mail de confirmare?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate