Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Coincidenta sau bug?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Deci este vorba despre un cont care nu este al meu,ci al unei alte persoane,sa-i zicem S,pe care mai intram din cand in cand,nu intram in discutii cu alte persoane sau mai grav,sa apelez la injurii,sau alte alea.Nu.Aveam un rol pasiv,doar imi aruncam cate un ochi la diverse mesaje,etc nimic mai mult.Treaba e mai veche,nu va ganditi ca a binevoit sa imi dea parola,ci am aflat-o eu.(Sa zic cu aproximatie acum un an si ceva).Astazi,in jurul orei 11,m-am logat si mi-a aparut asta:
Sorry! You entered an old password
Your password was changed at: Today at 11:40
If you don't remember making this change, click here.

Chiar ma gandeam zilele astea,oare nu isi mai schimba parola?Sincer,nu prevedeam asta,din moment ce S. este o persoana tampa,oarecum nepasatoare la d'astea,poate din motive de comoditate,poate nu s-ar gandi ca si altcineva are acces la cont etc.
FIX la acea ora m-am logat si eu si mi-a aparut dracovenia aia de avertizare cu old password.Eu parola nu i-am schimbat-o in niciun caz,desi m-a batut gandul grav sa ii bulesc contul,dar m-am abtinut,am zis sa fiu baiat de treaba si sa nu ma pretez la d'astea.
Ce ma intriga pe mine este faptul ca exact atunci cand m-am logat imi apare Your password was changed at: Today at 11:40. Da,m-am uitat la ceas,exact atunci ma logasem si eu cu parola veche.Acum,cat de mare sa fie coincidenta ca ea sa fi schimbat parola fix atunci,la aceeasi ora si minut cand am intrat si eu?Ma repet,eu n-am schimbat parola.Se poate sa fie o mica hibă de la feisbuci,un bug ceva,iar ea sa fi schimbat parola mai de mult?Vad ca acum imi apar 2 variante ''reset my password'' si ''lock my account'' si nu prea stiu ce sa fac,n-as vrea sa-i trezesc suspiciuni si mai mult ca sigur m-ar banui pe mine.Si parca nici balta n-as lasa-o,as ramane cu o doza infima de insatisfactie,neimplinire,chiar nu stiu cum sa ma exprim.
(Chiar nu am chef sa va incarc acum cu detalii adolescentine patetice,poveste stufoasa etc)

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
adica i-ai furat contul persoanei si pe urma tot tu esti revoltat ca si-a schimbat parola si nu mai ai acces?  Posted Image Posted Image Posted Image  Posted Image

asa ceva ...  Posted Image  Posted Image

#3
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View PostDany_Darke, on 23 decembrie 2014 - 00:54, said:

adica i-ai furat contul persoanei si pe urma tot tu esti revoltat ca si-a schimbat parola si nu mai ai acces?  Posted Image Posted Image Posted Image  Posted Image

asa ceva ...  Posted Image  Posted Image
Furat?Nu amice,e un cuvant cam pretentios,nu crezi?I didn't do any harm.Doar pentru ca aruncam cate o ocheada?

#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
EPIC am zis

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

View Postmichael-myers, on 23 decembrie 2014 - 00:59, said:

Furat?Nu amice,e un cuvant cam pretentios,nu crezi?I didn't do any harm.Doar pentru ca aruncam cate o ocheada?

daca cineva iti afla parola la cont si mai intra din cand in cand, pt "o ocheada", tu cum te-ai simti?

#6
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Am apucat sa o vad si pe asta. Acum o sa am cele mai frumoase sarbatori. Posted Image
Oare pentru ce s-au inventat parolele la conturi? Raspuns: pentru securitate .Persoana respectiva si-a dat seama ca cineva arunca cate o ocheada si a schimbat parola.

Edited by Shock-G, 23 December 2014 - 01:17.


#7
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View PostDany_Darke, on 23 decembrie 2014 - 01:08, said:


daca cineva iti afla parola la cont si mai intra din cand in cand, pt "o ocheada", tu cum te-ai simti?
Slabe sanse.Imi schimb parola regulat,plus autentificator pe tel pentru conturile de fb si google.
Probabil daca ai cunoaste situatia,ai vedea-o cu alti ochi.

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
ce situatie sa cunosc mai? Posted Image

adica tu ai grija ca sa-ti schimbi regulat parola, iti pui x nivele de securitate, dar te macina ca acel cont pe care l-ai furat are alta parola si nu mai poti intra pe el. iar asta te revolta  Posted Image

dar tot eu nu vad situatia asa cum trebuie.  Posted Image  Posted Image  Posted Image

#9
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View PostDany_Darke, on 23 decembrie 2014 - 01:24, said:

ce situatie sa cunosc mai? Posted Image

adica tu ai grija ca sa-ti schimbi regulat parola, iti pui x nivele de securitate, dar te macina ca acel cont pe care l-ai furat are alta parola si nu mai poti intra pe el. iar asta te revolta  Posted Image

dar tot eu nu vad situatia asa cum trebuie.  Posted Image  Posted Image  Posted Image
Sa zicem ca am boala pe curvele prefacute.Plus ca acel cont imi furniza niste informatii.Dar sa lasam astea,nu suntem pe SL,eu voiam o parere strict de ordin tehnic.

#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
strict de ordin tehnic -> bine ti-a facut

#11
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View PostDany_Darke, on 23 decembrie 2014 - 01:39, said:

strict de ordin tehnic -> bine ti-a facut
Asa zici tu?Cand afli ca in timp ce se freca cu tine se mai freca cu inca unul?Asta nu te-ar scoate din sarite?Prea gentil am fost eu ca nu am recurs la infantilisme de genul bulirea contului si alte lucruri neortodoxe sau mai grav,violenta.
Stai ca acum am vazut ca esti femeie.Deci e de asteptat sa nu intelegi.

Edited by michael-myers, 23 December 2014 - 01:48.


#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
nu-mi face atacuri de genul ca nu-si au rostul.

daca sunt gen feminin nu inseamna ca sunt de acord cu astfel de practici, indiferent din partea cui vine.

cat despre faptul in sine ce ti-a facut, daca nu mai ai treaba cu respectiva, de ce ar trebui sa o supraveghezi in continuare?

e ... ei, face ce vrea cu ea mai departe.

#13
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Mda,aici probabil e si vina mea,poate sunt putin paranoic,orgolios,acum nu interpreta gresit crezandu-ma nu stiu ce disperat,care isi supravegheaza fosta in mod regulat,ca nu sunt.Poate doar asa sa stiu orientativ care-si mai baga madularul unde l-am bagat si eu.
Pff,deja o dam in sentimentalisme :)

#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Astea nu sunt sentimentalisme, e sado-masochism, iti place sa te chinui singur, apoi, "olaba" repara totul si te-ai si razbunat pe ea.Dar acuma ca si-a schimbat parola.... e mai neplacut.

#15
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ok...


Deci tu ai fost nesimtit si ti-ai bagat nasul in treaba altora si acum ai o problema ca nu mai poti sa faci asta.


E perfect normal sa se intample asta si n-ai nici un drept s-o faci pe victima, daca S afla ce-ai facut sper sa-ti refuze orice fel de contact.

#16
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Explicatia e simpla. Avand in vedere faptul ca tu esti un psihopat care isi spioneaza fosta prietena, cel mai probabil ca te logai din 5 in 5 minute ca sa vezi daca nu cumva si-a dat intalnire cu vreunul pe FB intre timp. La o asemenea frecventa, nu e mare coincidenta ca la una din sesiuni v-ati logat in acelasi timp.

#17
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,489
  • Înscris: 03.04.2013
De miine ma apuc de invatat.
Da-mi o suta de lei ca ti-o dau miine.
Dezbraca-te ca nu-ti fac nimic.

Attached File  pisi you so funny.jpg   9.03K   2 downloads

#18
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Attached File  meme-face-2.jpg   9.39K   1 downloads

Eu i-am dat report (pentru incalcarea regulamentului, pentru ca a postat pe aria gresita, pentru ca e prea imbecil etc)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate