Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

identificare boxe!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
kucky

kucky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.12.2014
Salut la toata lumea.Am si eu o problema cu doua incinte in sensul ca nu scrie nimic pa ele.Daca stiti dati-mi un raspus va rog.boxele sunt acestea:

Attached Files



#2
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Probabil sunt DIY.

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Incearca sa le desfaci si vezi marcile de difuzoare.

#4
kucky

kucky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.12.2014
Multumesc pentru raspunsuri,dar nu sint diy si le-am desfacut dar nimic nu scrie pe difuzoare.Ce am constatat ca sunt pe 4 cai si 8 ohmi,deoarece difuzorul de sub inalte are membrane rigida si este inchis in spate,si este conectat separate de cele de medii.

#5
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Cand le-ai cumparat... ce scria pe factura? Le-ai primit cumva cadou... le-ai furat? Vad ca esti cam mirat de ceea ce ai prin casa! Nu te-ai intrebat pana acum... ce naiba sunt cutiile alea cu difizoare? Poate descoperi si unde iti este baia!

#6
Matilda_Dragu

Matilda_Dragu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.12.2014
Par a fi produse de firme celebre: NoName, Vaporeanu etc
Modelul ala de boxe l-am vazut la statiile CAT (niste chinezarii pe care scrie Made in Germany sau alte d-astea)

#7
kucky

kucky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.12.2014
NU da-ti cu paru...!Doar am intrebat,cine nu stie se abtine.Sint sh si le-am de aproape un an,sunt testate la 80w rms(cred) pe un receivr denon AVR1603 aproximativ o ora si s-au comportat excelent.le-am testat si pe un sony str...(nu m-ai stiu) si o combina Aiwa nsx-v900 si se aud extraordinar.Acuma nu stiu ce sa zic,ca termen de comparatie am pionier cs 5070 de 120w si se aud cu mult mai bine(boxele no name binenteles).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate