Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Alegere masina

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Catalinna

Catalinna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.02.2011
Salut , momentan detin un VW Polo 1.2 2006 . As vrea sa imi cumpar altceva , ceva putin mai puternic si mai luxos , in trecut am avut un 318 dar era costisitor petrolul + mentenanta .
Imi puteti recomanda ceva ?
Buget £6000
Ce masini m-am gandit eu
A6 2008 2.7 tdi
Passat CC
Nu stiu daca o sa ajute dar masina va fi cumparata din Anglia ( masina va fi condusa in Anglia )

Edited by Catalinna, 22 December 2014 - 21:51.


#2
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Si o conduci aici sau acolo?

#3
Catalinna

Catalinna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.02.2011
In anglia

#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
318 era costisitor dar de uiti la A6 2.7 tdi.
Ah, stai, esti trolul de serviciu al softpediei.

#5
Catalinna

Catalinna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.02.2011

View PostFriskey, on 22 decembrie 2014 - 21:52, said:

318 era costisitor dar de uiti la A6 2.7 tdi.
Ah, stai, esti trolul de serviciu al softpediei.
318 era putin costisitor deoarece era mai vechi si mai stricat sa zic asa , BMW ma ajungea cate £400-450 pe luna ,, ma gandesc ca Audi e mai nou nu o sa fie chiar asa scump

#6
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
gagica asta ori nu stie ce vorbeste, ori doarme pe ea si viseaza la o caleasca din dovleac transformata in avion. acu are un polo si vrea ceva mai LUXOS. cum isi doreste ea ceva mai luxos cand spune ca o ragalie de 318 era costisitoare :)). pai isi mai permite ea sa pastreze luxul si un Audi a6 cu motor de 2.7 :). oare ea stie ca mentenanta la audi e mai costisitoare decat la 318? sau o lua piese de la dezmembrari ca sunt ieftine masinile lovite in Anglia dupa care poate lua piese in caz de ceva. sa nu mai zic cat costa filtre, ulei, etc. consumul nici nu mai spun

#7
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Sper ca iei in calcul si inssurance group :)

#8
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
cc si a6 2008 la 6000 de lire?

#9
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

Quote

am avut un 318 dar era costisitor petrolul + mentenanta
Ce masini m-am gandit eu
A6 2008 2.7 tdi
ahahhaha good one

#10
v_andrei

v_andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 05.08.2014

View PostCatalinna, on 22 decembrie 2014 - 21:54, said:

318 era putin costisitor deoarece era mai vechi si mai stricat sa zic asa , BMW ma ajungea cate £400-450 pe luna ,, ma gandesc ca Audi e mai nou nu o sa fie chiar asa scump
O masina de 7 ani nu e noua.

@horatziu: masinile is retardat de ieftine in UK.

#11
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
piesele de schimb la Audi is retardat de scumpe. Daca piesele la o masina veche gen BMW 318 ti se pareau scumpe. atunci cele pentru a6 care sunt de 2 ori mai scumpe cum ti se vor parea? ca sa nu mai vorbim ca 2.7 consuma linistit 10 in oras si 7-8 in afara, daca nu si mai mult. Apoi o revizie  banala costa dublu doar prin simplu fapt ca intre 6 litri de ulei, fata de 4-5, filtrul de motorina e de 3-4 ori mai scump decat cel de benzina pe putin, restul filtrelor nici nu mai zic, in habitaclu ai 2 filtre de polen nu unul si lista continua. apropo, vezi ca in banii astia iti iei merc cl 500 sau vreun sl600 ori alte nebunii din astea. dar doar un set de cauciucuri costa cat un sfert de masina.....

pasat cc poate mai merge...dar uita de a6.

#12
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostCatalinna, on 22 decembrie 2014 - 21:45, said:

A6 2008 2.7 tdi
Asta iti recomand si eu, dar zic sa-ti arunci un ochi si pe BMW serie 7 motor de 3,5 sau mai mare, iar celalalt ochi sa-l arunci pe un Mertzan SEL cu motor diesel mediu.
Pune poza dupa ce ti-l iei.

Edited by Quantum, 23 December 2014 - 05:10.


#13
BayernM

BayernM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.01.2015
Totusi..un 6.0 TDI nu merge ? 5% in oras ,2.1% Extraurban...daca ii mai schimbi ceva scoti consum de scuter . Cum naiba de la polo sa te gandesti la a8 2.7 TDI :)) ..Cum poti ca la 318 cheltuiai 500 de lire pe luna :)) pai atata costa unul in anglia ..banuiesc ca iti luai cate unul pe luna . Totusi lasand gluma la o parte,iti recomand un Logan cu motor de 0.9 .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate