Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

e pacat cu bradu de craciun sau nu ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
pauli-marco

pauli-marco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2013
Salve la toti....ma framanta un gand :sa fac brad sau sa nu fac....de fapt ce sarbatorim: bradu,mos craciun sau nasterea pruncului hristos ??...pai mama mia spus  ca sarbatorim pe prunc,atunci ce treaba are pruncu cu bradu ???ce ii duse magii si lui un brad sau doar daruri....si mosu asta craciun cine e ???? ....pai vazusi niste inerviuri pe strada si majoritatea spuneau ca se sarbatoreste mos craciun si nu pruncul din semintia lui david,lumina ce rasare in intuneric,hristosul,fiul lui d-zeu,mantuirea noastra.....cred ca nu o sa fac bradu...rog dobitocii sa se abtina...este un fapt serios...chiar daca am fost putin ironic...si fara:gramatica...voi faceti bradul ? Si ce simbolizeaza el pentru voi...sarbatori fericite...nu este o dezbatere despre religia mea sau a ta ci despre un fapt real ce se intampla sub soare

Edited by pauli-marco, 22 December 2014 - 21:18.


#2
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Nu , nu l-am facut nici anul trecut .

#3
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Nimeni nu mai tine minte adevarata semnificatie a Craciunului, toata lumea alearga dupa brad si cadouri, iar seara beau pana regurciteaza tot, practic cumpara mancare si bautura ca sa o vomite a doua zi (scuzat limbajul). Pe Iisus Hristos lumea l-a inlocuit cu Mosul, de unde pana unde? E clar ca aceasta sarbatoare are ratiuni in societatea contemporana doar pur-comerciale, nimeni nu mai tine cont de dimensiunea spirituala. Bradul in sine nu mi se pare o problema (nu e pacat din punct de vedere crestin), e o problema sa uiti ce inseamna cu adevarat sarbatoarea de Craciun, cum nu e rau nici sa cumperi multa mancare sau sa bei (ideal ar fi sa nu fie peste masura).

De asemenea, aceste sarbatori ar trebui sa fie timp de meditatie.... pentru mine asta va fi. Recunosc, nu voi trece decat de 2-3 ori pe la biserica, in schimb voi invata pentru sesiune, decat sa stau la baute e mai bine asa.

Edited by Daian95, 22 December 2014 - 21:21.


#4
stan76

stan76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 13.12.2014
e mana nevazuta a lui Dumnezeu..una dintre porunci e sa cinstesti ziua Domnului..craciunul si pastele

#5
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Faci bradul daca ai copii

#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 pauli-marco, on 22 decembrie 2014 - 21:15, said:

Salve la toti....ma framanta un gand :sa fac brad sau sa nu fac....de fapt ce sarbatorim: bradu,mos craciun sau nasterea pruncului hristos ??...pai mama mia spus  ca sarbatorim pe prunc,atunci ce treaba are pruncu cu bradu ???ce ii duse magii si lui un brad sau doar daruri....si mosu asta craciun cine e ???? ....pai vazusi niste inerviuri pe strada si majoritatea spuneau ca se sarbatoreste mos craciun si nu pruncul din semintia lui david,lumina ce rasare in intuneric,hristosul,fiul lui d-zeu,mantuirea noastra.....cred ca nu o sa fac bradu...rog dobitocii sa se abtina...este un fapt serios...chiar daca am fost putin ironic...si fara:gramatica...voi faceti bradul ? Si ce simbolizeaza el pentru voi...sarbatori fericite...nu este o dezbatere despre religia mea sau a ta ci despre un fapt real ce se intampla sub soare
si eu rog dobitocii sa se abtina insa ei nu se lasa pana nu ii abtin eu.
pa-pa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate