Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Imbunatatire receptie wireless laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
djned

djned

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.08.2006
Salut. Am o intrebare pentru cine se pricepe : eu lucrez pe o nava de croaziera si cu netul e problema mare, de obicei mergem la net cand ajungem in port, asta inseamna o data pe saptamana, si atunci sunt 100 de oameni pe aceeasi conexiune, ceea ce e nasol, eu sunt obisnuit cu netul de acasa, care "alearga", si asta e foarte frustrant. Am observat ca daca stau pe barca in loc sa merg in oras "prind" 2 retele publice de aici (Miami, USA) numai ca semnalul e foarte slab. exista vreo posibilitate prin care sa pot amplifica semnalul pe care il receptionez ? Am incercat cu un network adapter pe USb dar nu m-a ajutat la nimic. Avand in vedere ca lucrez in "guest area" aici pe barca, nici nu pot instala o ditamai antena, mi-ar trebui ceva mic, conectabil pe usb si care sa ma ajute sa receptionez mai bine semnalul de la retelele publice. Imi puteti recomanda ceva in sensul asta ? Multumesc anticipat.
P.S. Am gasit asta
http://www.amazon.co...KELO0DXDB&psc=1
dar as vrea o parere de cunoscator inainte sa dau banii pe ea.
Multumesc

Edited by djned, 22 December 2014 - 21:03.


#2
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Cauta asa ceva
http://www.tp-link.r...odel=TL-WA7210N

nu te incurca cu petarde, plus ca ai nevoie de o antena directionala pt a o pune pe sursa

Edited by ciine, 22 December 2014 - 21:10.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din cate stiu eu standardele de radiatii in State sunt mai flexibile decat un Europa. Asa ca cel mai bine cauti un AP/adaptor wireless extern,  made in USA fabricat pentru  USA.

Edited by bumpocbum, 22 December 2014 - 22:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate