Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Caut un model "fantoma" de videoproiector

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014
Caut si eu un videoproiector pe nume Samsung sp f10m si nu-l gasesc pe nicaieri,nici pe amazon nici pe ebay si nici la noi in tara,si nu inteleg de ce nu se gaseste deloc pe nicaieri pt. ca are first ship 2010 si last ship 2012,iar alte modele mult mai vechi care au last ship 2002 inca se gasesc.
De ce modelul asta nu se gaseste deloc,sti cineva?L-a avut cineva?Unde as putea sa-l gasesc?
As dori sa cumpar acest model de videoproiector daca s-ar gasi.Sper ca am postat unde trebuie avand in vedere ca subforumul este unde/cum/cand/dece

Specificatiile videoproiectorului:

http://www.projector...ung-SP-F10M.htm

mentionez faptul ca le-am dat mail celor de la Samsung si I-am intrebat despre acest model si nu s-au sinchisit sa-mi raspunda la mail

Edited by ghost_-, 22 December 2014 - 04:10.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014
daca ai trimis in coreea mailul, degeaba, pt ca ei vand la intermediari si nu au treaba pe urma cu stocurile fiecaruia, sa nu mai vb si de piata sh

#3
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
daca nu se mai fabrica din ~ 2012 de ce iti mai raspunda ? Ar insemna sa faca arheologie.

#4
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

 BlueSoon, on 22 decembrie 2014 - 08:34, said:

daca nu se mai fabrica din ~ 2012 de ce iti mai raspunda ? Ar insemna sa faca arheologie.
omule sunt mii de modele care nu se mai fabrica inca din anii 2000-2002 si inca se mai gasesc pe ebay,amazon etc etc ba chiar si de  noi se gasesc multe......Nu asta e explicatia.
Ce sa spun ai dat si tu un reply la misto acestui topic crezand ca esti spiritual......cat sa mai faci si tu un post+niste likeuri de la alti "troli"

de ex mai sunt modele de led-uri care au last ship 2013 si inca se gasesc.Cum explici asta?

http://www.projector...-Joybee_GP2.htm si multe altele gen lg pa70g,acer k330 etc etc care s-au fabricat prin 2011 si inca se mai gasesc pe piata

Va rog frumos sa raspundeti doar cei care stiti ceva,altfel nu mai postati aici.Chiar nu am nevoie de raspunsuri la misto generate de diferiti troli ai forumului.Multumesc

Edited by ghost_-, 22 December 2014 - 15:03.


#5
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

 Dany_Darke, on 22 decembrie 2014 - 04:50, said:

daca ai trimis in coreea mailul, degeaba, pt ca ei vand la intermediari si nu au treaba pe urma cu stocurile fiecaruia, sa nu mai vb si de piata sh
mailul l-am trimis la Samsung Romania,de ce sa ma chinui  sa le "stalcesc" limba coreenilor daca ai nostri nu-mi raspund?

Edited by ghost_-, 22 December 2014 - 15:27.


#6
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Inainte sa faci pe altii troli, poate ar fi bine sa te informezi. Samsung romania raspunde (ca aproape orice reprezentanta) doar de echipamentele vandute in romania. Daca acel proiector nu a fost vandut in romania, nu o sa gasesti nici info, nici documentatie tehnica si nici suport oficial. Tu probabil te consideri suficient de important incat sa pretinzi ca cei din romania sa-i contacteze pe cei din korea pt ca unu smecher din romania are chef sa cumpere fix una bucata videoproiector iesit din fabricatie de cativa ani.
In plus, daca alte aparate se gasesc pe ebay si asta nu, ar trebui sa iti dea de inteles ca ori a fost foarte bun (motiv pt care probabil il cauti si tu din miile de proiectoare de pe piata)si cum apare vreunu sh e deja vandut si deci nu mai exista pe stocuri. Ori a fost un model nereusit si a fost produs in serie mica, ceea ce nu e cazul din reviewurile de pe net.
Ca nu iti convine tie raspunsul primit, e problema ta, poti refuza in continuare orice raspuns ce nu te multumeste.

Edited by BlueSoon, 22 December 2014 - 19:13.


#7
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

 BlueSoon, on 22 decembrie 2014 - 19:12, said:

Inainte sa faci pe altii troli, poate ar fi bine sa te informezi. Samsung romania raspunde (ca aproape orice reprezentanta) doar de echipamentele vandute in romania. Daca acel proiector nu a fost vandut in romania, nu o sa gasesti nici info, nici documentatie tehnica si nici suport oficial. Tu probabil te consideri suficient de important incat sa pretinzi ca cei din romania sa-i contacteze pe cei din korea pt ca unu smecher din romania are chef sa cumpere fix una bucata videoproiector iesit din fabricatie de cativa ani.
In plus, daca alte aparate se gasesc pe ebay si asta nu, ar trebui sa iti dea de inteles ca ori a fost foarte bun (motiv pt care probabil il cauti si tu din miile de proiectoare de pe piata)si cum apare vreunu sh e deja vandut si deci nu mai exista pe stocuri. Ori a fost un model nereusit si a fost produs in serie mica, ceea ce nu e cazul din reviewurile de pe net.
Ca nu iti convine tie raspunsul primit, e problema ta, poti refuza in continuare orice raspuns ce nu te multumeste.
de unde si pana unde ai dedus tu faptul ca eu as dori ca cei din Romania sa-I contacteze pe cei din korea?De unde si pana unde?Eu am spus doar ca nu are rost  sa-i contactez eu pe cei din korea atata vreme cat astia din Romania nu se sinchisesc sa-mi raspunda la mail.Asta e tot si nimic mai mult.Si documentatie tehnica are ca orice aparat de pe lumea asta ca nu e OZN ca sa nu aiba, indiferent daca o fi fost fail sau nu pe linia de productie.
Eu m-am mirat doar ca din multe proiectoare led cum ar fi: lg pa7g,beng gp10,benq gp2,acer k330 si care inca se mai gasesc si acum in Romania,samsungu asta nu-I de gasit pe nicaieri.Si au fost toate lansate  cam prin 2011 cam pe acolo
Eu nu refuz raspunsurile primite de la oameni.Le accept pe toate ca doar de aia deschid un topic aici, dar in limita bunului simt. Eu refuz raspunsurile trantite in scarba si la misto, doar pe alea le refuz
Acel proiector a fost vandut in Romania chiar si in 2013 pe azerty si chiar si pe evomag,dar  brusc a disparut de pe "toata lumea parca" ca nici pe ebay nici pe amazon nu se gaseste.Daca ma pun sa caut orice proiector epson fabricat chiar si in 2000 il gasesc oriunde,iar asta care a fost facut in 2011 a rezistat doar 1 an pe piata si a DISPARUT.Aici sunt eu contrariat si nu inteleg,chiar asa "bubos"  o fi fost?

Cat despre faptul ca un jmecher ca mine care doreste sa cumpere fix una bucata proiector Samsung e fix problema mea nu crezi?
Vezi asta ma enerveaza la tine cat si la altii "maximul vostru de ruperi in figuri si fara rost"De aia va fac troli si nu va suport ,ca daca ati fi niste oameni normali fara sa suferiti atat de voi ati posta normal  si la obiect.Ce rost au toate suferintele astea ieftine??

Edited by ghost_-, 22 December 2014 - 19:55.


#8
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Daca vrei sa ti cont de ce ti-am spus, bine, daca nu...baga mare pe topic.. Prevad ca si anu viitor tot in situatia asta o sa fii, cautand proiector.

Problema ta sau nu, poti cumpara si jumatate insa o reprezentanta nu e obligata sa raspunda oricui si cu orice problema.Cat despre deductia mea, spui chiar tu ca i-ai contactat pe cei din ro iar cum aparatul nu a fost vandut in ro, cei de aici nu au de unde sa cunoasca situatia acelui aparat.
Ma repet: daca vrei sa intelegi ce e de inteles, e bine, daca nu baga postari doar ca sa ne arati ce dibaci esti tu cu intorsu situatiei la ca la ploiesti.
Am ceva experienta in sistemele de achizitii dar nu cred ca merita sa ma lupt sa te conving pe tine cu privire la proiectoru vietii..

Sarbatori fericite !

Edited by BlueSoon, 22 December 2014 - 20:29.


#9
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

 BlueSoon, on 22 decembrie 2014 - 20:28, said:

Daca vrei sa ti cont de ce ti-am spus, bine, daca nu...baga mare pe topic.. Prevad ca si anu viitor tot in situatia asta o sa fii, cautand proiector.

Problema ta sau nu, poti cumpara si jumatate insa o reprezentanta nu e obligata sa raspunda oricui si cu orice problema.Cat despre deductia mea, spui chiar tu ca i-ai contactat pe cei din ro iar cum aparatul nu a fost vandut in ro, cei de aici nu au de unde sa cunoasca situatia acelui aparat.
Ma repet: daca vrei sa intelegi ce e de inteles, e bine, daca nu baga postari doar ca sa ne arati ce dibaci esti tu cu intorsu la ca la ploiesti.
Am ceva experienta in sistemele de achizitii dar nu cred ca merita sa ma lupt sa te conving pe tine cu privire la proiectoru vietii..

Sarbatori fericite !
omule tu nici macar nu citesti cap-coada un topic.Ba s-a vandut in Romania in 2013 la azerty si evomag am si specificat.Hai s-o stopam te rog eu si hai sa lasam pe altii care stiu ceva despre modelul asta.Multumesc de intelegere si...
...Sarbatori fericite si tie

nota: o reprezentanta chiar e OBLIGATA sa raspunda oricui,nu trebuie sa raspunda doar "celor cunoscuti ",ca de pe urma "necunoscutilor" traiesc ei si fac banuti si de aceea au si sectiunea contact,deci ar trebui sa aiba tot interesu atata vreme cat sunt un posibil comparator chiar si pt un " os de dinosaur fabricat de marca Samsung" daca intreb,nu crezi?Atata vreme cat intreb despre produse Samsung si nu de cartofi ar trebui sa ma  bage in seama nu crezi?da ma rog in fine ma indoiesc ca intelegi ceva

Edited by ghost_-, 22 December 2014 - 20:42.


#10
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
http://www.amazon.de...0/dp/B003HEB2IK
http://www.cnet.com/...ojector-series/
http://www.projector...ung-sp-f10.html

#11
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

 Topp, on 23 decembrie 2014 - 14:21, said:


la primu link care ai postat scrie clar :Derzeit nicht verfügbar. care inseamna ca nu este disponibil in stock.
in al 2-lea link trimis de tine ala este un review pe cnet cu un pret de lansare de cca 1100 dolari fara trimitere la nici un magazin.Spune doar cat a costat cand a fost lansat.Zice : See manufacturer website for availability. Iar daca te duci pe siteu producatorului nu gasesti nimic despre modelu asta si de la ce magazine sa-l cumperi.Intelegi?
in al 3 lea link nici macar nu stiu ce limba e aia ca sa folosesc google translate. Si pun pariu ca tot nu-l au in stock degeaba scrie ; In stock.E ramas in stock din 2011 cred fara sa reactualizeze siteu aia pun pariu.
Ia uite  mai nou zice : server site is down error 521 lol

multumesc pt efort dar sa stii ca am cautat si eu de mi-a venit rau acest model.Nu este de gasit.Nu stiu care a fost faza cu modelu asta.S-a gasit peste tot in 2013 tin minte,dar de atunci pur si simpu a disparut de pe toata fata pamantului parca

#12
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Nu stiu de ce-ti trebuie musai acest model, oi fi avand motivele tale.
  Presupun insa ca daca te inarmezi cu rabdare, daca nu e graba, va aparea el de undeva.
   Sau da tu anunturi pe site-uri de vanzari si cere.

#13
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

 Topp, on 23 decembrie 2014 - 19:59, said:

Nu stiu de ce-ti trebuie musai acest model, oi fi avand motivele tale.
  Presupun insa ca daca te inarmezi cu rabdare, daca nu e graba, va aparea el de undeva.
   Sau da tu anunturi pe site-uri de vanzari si cere.
e cam singuru pe tehnologie 3lcd in combinatie cu LEd de aia mi-a picat pe el.Pentru ca de obicei toate astea aparute pe LED gen acer k330,lgpa70g,benq gp 20 etc etc sunt in combinatie DOAR cu DLP si mie dlp nu-mi place
Fir-ar dlp vietii sa fie ca nu-l support deloc.Nu stiu dc se tot axeaza producatorii in mare pe DLP asta,si nu mai fac pe LCD.Ii urasc
Pt mine LCD>>DLP intotdeauna

Edited by ghost_-, 23 December 2014 - 22:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate