Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Interpretare rezultate HD Tune

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cocutza92

cocutza92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 04.01.2008
Salut!

Un prieten mi-a adus un latop sa-i reinstalez Windows-ul si m-a uimit efectiv lentoare cu care se misca. Chiar si dupa ce i-am formatat hardul complet si am reinstalat Windows-ul (7 Ultimate SP1 clean), laptopul merge extrem de greu. Are o configuratie i7 generatia a 2-a (2.2 Ghz), 6 GB de RAM (1333Mhz), nVidia GT535 si un hard disk Toshiba de 500 GB. Ma gandesc ca de la procesor, placa, sau rami nu prea ar avea cum sa fie, asa ca i-am facut niste teste HDD-ului.

Daca are cineva bunavointa sa-mi spuna ce si cum, ii sunt recunoscator. Din ce-am reusit eu sa inteleg, e cam varza. Plus ca m-a uimit minunea din Acronis. Posted Image

Attached Files


Edited by cocutza92, 21 December 2014 - 22:29.


#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,137
  • Înscris: 27.06.2007
incerca si hd santinel

Edited by STARTREK1, 21 December 2014 - 22:49.


#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca era desktop ti-as fi zis sa schimbi cablul de la HDD, insa avand in vedere ca e laptop, cel mai probabil e plin de praf si nu mai face fata sistemul de racire.

Verifica temperaturile apoi instaleaza un sistem de operare pe un dispozitiv de stocare externa sau ruleaza un live cd de linux, fara sa-l instalezi. si vezi acolo cum se comporta mai ales la operatiile ce implica HDD-ul.

#4
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
daca conectorul SATA este curat inseamna ca trebuie sa-si cumpere alt hdd. ai niste scaderi bruste in graficul pt viteza de citire, ceva nu este in regula, apar erori de citire/scriere.

#5
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
HDD bun de aruncat, cel mai probabil.

#6
xulica

xulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 28.02.2007
nu stiu daca ai observat Power on time din Acronis, dar iti indica 47 de ani... :)
Am observat ca are si temperatura foarte mare, incearca sa il scoti si sa cureti praful.

#7
cocutza92

cocutza92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 04.01.2008
Asta i-am facut ieri, era plin de praf, initial am zis ca d-asta merge asa greu. L-am desfacut complet, l-am curatat, am instalat Windows si inca merge greu (totusi, nu mai greu decat inainte).
Una peste alta, cam de aici e problema cu laptopul de merge asa greu, in concluzie trebuie altul...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate