Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Creare aplicatie android,ios etc si drepturi de autor.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
tudosie

tudosie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 30.06.2010
Buna tuturor,

Am si eu nevoie de o parere din partea vostra si o indrumare eventual.Consider ca in urma sondajelor realizate de catre mine am o idee foarte buna in crearea unei aplicatii de  comunicare,socializare,dating  etc all in one mult mai buna decat cele existente in momentul actual sau cel putin noua pe aceasta piata.Acum asi avea rugamintea sa considera-ti pentru o secunda ca ideea detinuta de catre mine chiar are potential si ar putea fi ceva interesant desi in realitate e posibil sa nu fie asa cum cred eu.Nu sunt developer,deci imi va fi mai aproape imposibil sa o creez singur,si spun aprape imposibil pentru ca probabil daca mi-asi alocata tot timpul meu si dorinta de a invata probabil asi reusi dupa foarte multa munca ,ani, si mai stiu eu ce sacrifici de a invata sa o creez singur.Acum va intreb cum asi putea sa imi expun eu ideea sau sau mai exact catre cine ,pentru a putea fi asculta si foarte important pentru a nu-mi fi furata.In ce conditii asi putea gasi ajutorul necesar pentru crearea acestei aplicatii considerand ca ea chiar are un foarte mare potential?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003
Platesti o echipa sa-ti faca aplicatia. Pui la OSIM ideea: http://www.osim.ro/servicii/plic.html

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,960
  • Înscris: 24.02.2006
astfel de idei nu pot fi protejate.
solutia e sa contactezi o firma si sa le ceri sa semneze un NDA inainte de a incepe discutiile, si sa speri ca recuperezi investitiile inainte sa apara o copie de succes a aplicatiei.

#4
tudosie

tudosie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 30.06.2010
Ar mai fi varianta sa ma adresez unei compani gen facebook ,google sau apple si sa sper ca cineva ma v-a cauta pentru a-mi expune ideea ,iar daca ii se va parea ok sa o si puna in dezvoltare, este un risc pe care ar trebui sa mi-l asum pentru a avea macar posibilitatea de ai acorda cineva atentie.

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003
Viata si afacerile sunt o jungla. Asa ca ramai cu speranta.

#6
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011
http://www.ipwatchdo...ented/id=48009/
https://www.plagiari...be-copyrighted/


o idee nu poate fi protejata de drepturi de autor..
si daca te-ai 'adresa' celor de la facebook,google, etc, iti recomand sa scrii corect dpdv gramatical..

#7
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,183
  • Înscris: 24.02.2007

View Posttudosie, on 21 decembrie 2014 - 16:40, said:

unei aplicatii de  comunicare,socializare,dating

In domeniul asta ai nevoie de o intreaga infrastructura, nu doar de o aplicatie. Iar mentinerea unei asemenea infrastructuri te va costa continuu si iti va lua destul pana reusesti sa incasezi din reclame (ca doar n-o sa dea lumea bani pentru cont cand au atatea alternative gratuite) suficient cat fie fi pe plus, indiferent ce idee ai.

#8
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Posttudosie, on 21 decembrie 2014 - 16:40, said:

Buna tuturor,

Am si eu nevoie de o parere din partea vostra si o indrumare eventual.Consider ca in urma sondajelor realizate de catre mine am o idee foarte buna in crearea unei aplicatii de  comunicare,socializare,dating  etc all in one mult mai buna decat cele existente in momentul actual sau cel putin noua pe aceasta piata.Acum asi avea rugamintea sa considera-ti pentru o secunda ca ideea detinuta de catre mine chiar are potential si ar putea fi ceva interesant desi in realitate e posibil sa nu fie asa cum cred eu.Nu sunt developer,deci imi va fi mai aproape imposibil sa o creez singur,si spun aprape imposibil pentru ca probabil daca mi-asi alocata tot timpul meu si dorinta de a invata probabil asi reusi dupa foarte multa munca ,ani, si mai stiu eu ce sacrifici de a invata sa o creez singur.Acum va intreb cum asi putea sa imi expun eu ideea sau sau mai exact catre cine ,pentru a putea fi asculta si foarte important pentru a nu-mi fi furata.In ce conditii asi putea gasi ajutorul necesar pentru crearea acestei aplicatii considerand ca ea chiar are un foarte mare potential?

Povesteste-i lu' Zuckerberg. Om cinstit, cu o statura morala impecabila.

#9
tudosie

tudosie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 30.06.2010

View Postdani.user, on 21 decembrie 2014 - 18:14, said:

In domeniul asta ai nevoie de o intreaga infrastructura, nu doar de o aplicatie. Iar mentinerea unei asemenea infrastructuri te va costa continuu si iti va lua destul pana reusesti sa incasezi din reclame (ca doar n-o sa dea lumea bani pentru cont cand au atatea alternative gratuite) suficient cat fie fi pe plus, indiferent ce idee ai.
Sunt convins ca este mult mai greu decat pare ,Scopul meu final este ca creez ceva ce cred ca ar prinde bine la lume si poate chiar ar ajuta pe cineva in bine.Ma intereseaza sa o pot prezenta la cineva care daca ar considera ca are potential si si daca s-ar hotara sa o puna in practica si mai ales sa aiba succes ca stiu si eu ca este apreciata ideea mea ca find originala si de ce nu sa beneficiez si eu putin din partea financiara

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate