Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Demolare imobil fara autorizatie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
NOXXX95

NOXXX95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.03.2009
Salutare tuturor !
Scurta descriere : Teren extravilan in baza unui contract v-c cu pact comisoriu grad 4, si case construite pe el (fara autorizatie si fara ca terenul sa devina intravilan). Pretul terenului trebuia sa se plateasca dupa 2 ani, nu s-a platit si  s-a restabilit situatia anterioara.
Acuma, proprietarul terenului fie va cere demolarea fie accesiune, dar va trebui sa plateasca materialele.
Eu, cel care am construit, pot sa le daram de unul singur sau trebuie sa deschid actiune ?  Nu vad de ce ar trebui sa deschid actiune, pentru ca ele juridic nu exista nicaieri ci doar fizic.
Alt impediment ar fi niste promisiuni de v-c , cu o parte din bani achitati, dar care nu s-au finalizat; in schimb s-au mutat in ele. Ideea e ca datorita acestor persoane care s-au mutat in case, a picat toata afacerea. Dar juridic ei stau in camp, casele nu exista nicaieri, deci daca stau sa ma gandesc, nimeni nu ma opreste sa-i evacuez, casele sunt inca ale mele, eu neavand nicio vina ca nu s-au finalizat actele.

Cum sa procedez ? Intru direct cu echipa de demolare in ele ? Sau trebuie sa am vreun cadru legal ?




#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006
Un exemplu tipic al modului haotic si de cele mai multe ori total in afara legii in care s-a construit si inca se mai construieste in Romania.


Un raspuns la tema

Asa cum ti-ai sucit creierii ca sa fentezi cat cuprinde cand ai construit,n-ai decat sa faci la fel si acum.?Sau incepe sa-ti fie frica,ai?

#3
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Daca nu exista Autorizatie de Constructie initiala pentru cladirile existente atunci nu trebuie nici Autorizatie de Desfiintare. :)

Poti intra linistit cu barosul, dpdv al autoritatilor acele constructii nu exista.

#4
NOXXX95

NOXXX95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.03.2009

View Postadisz, on 21 decembrie 2014 - 16:54, said:

Un exemplu tipic al modului haotic si de cele mai multe ori total in afara legii in care s-a construit si inca se mai construieste in Romania.


Un raspuns la tema

Asa cum ti-ai sucit creierii ca sa fentezi cat cuprinde cand ai construit,n-ai decat sa faci la fel si acum.?Sau incepe sa-ti fie frica,ai?

Frica ? Sub nicio forma chiar nu ma mai intereseaza nimic. Oricum, din exterior totul pare roz, vai de mine saracii oameni, dar daca ai cunoaste problema ai vedea ca aia-s dracu... Asa batuti in cap si cu figuri de strut si vezi doamne cine-s ei si ce relatii au, le arat eu relatii.

Edited by NOXXX95, 21 December 2014 - 17:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate