Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Blue screen + crash programe

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AlecsSkema9

AlecsSkema9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.01.2013
De curand mi-am achizitionat un procesor putin mai bun decat cel pe care il aveam. Am vrut sa il montez eu dar coolerul fiind foarte vechi i-am rupt din greseala un piciorus si nu am mai putut sa il pun , si l-am dus la un service. Mi-a pus procesorul , mi-a pus si alt cooler. Treaba sta asa de cand mi l-a adus : primesc blue-screen-ul asta
https://fbcdn-sphoto...6b5e225b5866c20
de multe ori, nu prea pot sa fac nimic, si primesc crash la foarte multe programe : chrome, add-blocker, antivirus (nu am luat niciodata crash la aceste programe pana sa imi schimb procesorul). Pana sa intru sa fac acest subiect am luat 1 blue-screen si mai multe crash-uri.
Care ar putea fi cauza? Ma gandesc ca racirea procesorului nu este buna...ajunge usor la 65 grade.(verific prin aida64)

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,150
  • Înscris: 07.02.2003
Demonteaza coolerul si vezi daca sta corect pe cpu, pasta de calitate etc...

#3
AlecsSkema9

AlecsSkema9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.01.2013

 andreic, on 21 decembrie 2014 - 12:26, said:

Demonteaza coolerul si vezi daca sta corect pe cpu, pasta de calitate etc...
Pai de obicei cand nu statea corect pe procesor, il aprindeam si dupa 5-10 secunde mi se inchidea imediat. Acum daca il las idle merge, nu-mi apare blue screen si sta pe la 45-50 grade.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,150
  • Înscris: 07.02.2003
Trebuie sa stea maxim 40 in idle... sau e un procesor mai antic ? Ce ai avut si cu ce ai schimbat ?

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Un page fault in non paged area nu este dat de temperatura CPU,decat daca acesta a fost abuzat si la temperaturi mai mari face figuri controllerul de memorie(daca este integrat).Verifica daca biosul actual suporta procesorul,sau,daca exista actualizari de bios ce rezolva probleme legate de memorie/microcod.

#6
AlecsSkema9

AlecsSkema9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.01.2013

 andreic, on 21 decembrie 2014 - 12:56, said:

Trebuie sa stea maxim 40 in idle... sau e un procesor mai antic ? Ce ai avut si cu ce ai schimbat ?
Am avut un pentium 4 2,8 l-am schimbat cu un pentium 4 630 3,0

 xeleron, on 21 decembrie 2014 - 13:19, said:

Un page fault in non paged area nu este dat de temperatura CPU,decat daca acesta a fost abuzat si la temperaturi mai mari face figuri controllerul de memorie(daca este integrat).Verifica daca biosul actual suporta procesorul,sau,daca exista actualizari de bios ce rezolva probleme legate de memorie/microcod.
Mi-a dat chiar 2 erori. Aia de mai sus cu page fault si aceasta https://fbcdn-sphoto...282434eee19bbe7

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Schimba modulele de ram,lasa doar 1(daca e cazul), vezi daca mai face.

#8
Gorlan999

Gorlan999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.04.2014
p 4 630, nu e asa ca nu ai bagat windows-ul? Ca banuiesc eu ca e xp.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate