Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Minor glitch in codul de moderare?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
Am o umilă sugestie pentru îmbunătăţirea experienţei utilizatorilor şi consolidarea fiziologiei comunităţii softpediene.

Cînd un moderator editează/cenzurează measjul unui utilizator, e foarte posibil ca 'victima' să considere că postul a fost trunchiat/mutilat peste pragul critic şi nu îi mai reprezintă opinia şi viziunea. E de înţeles, nu? Nu ar fi mai bine pentru toată lumea ca acesta să aibă dreptul să solicite moderatorului să i se şteargă complet postul respectiv?

Am trecut recent printr-o asemenea experienţă şi trebuie să mărturisesc că a fost o senzaţie extrem de inconfortabilă. Nu mă plîng, exemplific doar ca să fie mai clar. A fost aproape ceauşist-orwellian sentimentul; să ţi se altereze declaraţia şi apoi să ţi se pună pumnul în gură şi luat dreptul la protest. Suspend-ul a fost meritat, dar să mi se falsifice depoziţia fără aprobare nu a fost şi nu este justificabil.

Cred că ar trebui prevenite astfel de evenimente, o astfel de atitudine a moderatorilor poate băga userii în sperieţi şi îi încurajează să iasă din activitate, zic eu.

Edited by dacoroman2310, 20 December 2014 - 15:25.


#2
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
din pacate, userii abuzati cred ca daca se exprima intr-o maniera galanta si respectuoasa, adica intr-un mod diametral opus fata de abordarea unor moderatori, vor obtine ceva

se insala amarnic

dovada sta aria de abuzuri , unde toate topicurile sunt locked si "solutionate" simplu: mereu userul simplu e de vina.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

 dacoroman2310, on 20 decembrie 2014 - 15:24, said:

Nu mă plîng, exemplific doar ca să fie mai clar. A fost aproape ceauşist-orwellian sentimentul;
Nu te plangi, te auto-compatimesti... noroc ca lumea stie ce-ti poate pielea :)

#4
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008

 andreic, on 20 decembrie 2014 - 15:44, said:

Nu te plangi, te auto-compatimesti... noroc ca lumea stie ce-ti poate pielea Posted Image
Nu e vorba de mine, troll autist ce eşti! De ce te bagi în seamă şi instigi lumea să nu ia în serios subiectul?
Vorbim despre un principiu general: dacă ar fi mai OK, mai civilizat, mai în spiritul unui democraţii liberale ca userii să poată cere înlăturarea completă a mesajelor editate de moderatori, dacă doresc acest lucru.

Edited by dacoroman2310, 20 December 2014 - 16:04.


#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
cel mai bine ar fi sa ti revizuiesti limbajul si atitudinea

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate