Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

intrebare imprimare

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 14.01.2010
salut. am si eu o intrebare. am o imagine cu un peisaj de iarna pe care vreau sa il printez pe o coala a4 ca background....iar apoi vreau sa bag aceiasi coala in imprimanta si sa printez si bradul din imaginea alaturata...intrebarea este...imprimanta imi va printa doar bradul sau imi va printa si partea alba din imaginea cu bradul?

Attached Files


Edited by yo_suporter, 20 December 2014 - 02:32.


#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Ia incearca sa printezi tu cu alb Posted Image

#3
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
O sa-ti printeze doar bradul. Problema o sa fie cu asezarea lui in pagina.

Edited by Master_Yoda, 20 December 2014 - 02:41.


#4
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 14.01.2010

View PostMaster_Yoda, on 20 decembrie 2014 - 02:40, said:

O sa-ti printeze doar bradul. Problema o sa fie cu asezarea lui in pagina.

fac 2 diapozitive in power point...unul cu imaginea background...iar al doilea cu bradul asezat unde trebuie...dupa care sterg imaginea de background si las doar bradul in diapozitiv...asta ca sa nu ma mai complic cu Photoshop....

#5
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 14.01.2010
dar cred ca tot la Photoshop voi ajunge...pentru ca presupun ca o sa se amestece culorile...daca printez imaginea de background si am culoarea albastra...apoi la printarea bradului...verde peste albastru...o sa iasa alta culoare nu?

#6
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Cat te costa daca incerci ?
Vei vedea singur rezultatul.

#7
derago

derago

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 19.10.2013
In PS, imaginea cu bradul trebuie sa fie un png. Tu probabil ai un jpeg.
Daca ai jpeg nu vei reusi sa pui bradul peste fundal fara sa il acoperi in intregime sau fara sa fie vizibil si fundalul alb al btadului. Deci cauta o imagine cu extensia png.
De printat cu alb... o intrebare simpla, imprimanta are cartus cu alb!?
Printezi fundalul si apoi printezi bradul... e o operatiune babeasca, normal ca verdele bradului va fi influentat de albastrul fundalului. Nu merge, te chinui degeaba.
Pentru prelucrare in PS trebuie sa ai si niste cunostinte minime. Daca nu, urmareste tutorialele de oe youtube. Le gasesti prin serach scriind How to... si ce vrei sa afli (in engleza ca romanii sunt prea gomosi sa imparta cu altii).


#8
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 14.01.2010

View Postderago, on 20 decembrie 2014 - 09:01, said:

In PS, imaginea cu bradul trebuie sa fie un png. Tu probabil ai un jpeg.
Daca ai jpeg nu vei reusi sa pui bradul peste fundal fara sa il acoperi in intregime sau fara sa fie vizibil si fundalul alb al btadului. Deci cauta o imagine cu extensia png.
De printat cu alb... o intrebare simpla, imprimanta are cartus cu alb!?
Printezi fundalul si apoi printezi bradul... e o operatiune babeasca, normal ca verdele bradului va fi influentat de albastrul fundalului. Nu merge, te chinui degeaba.
Pentru prelucrare in PS trebuie sa ai si niste cunostinte minime. Daca nu, urmareste tutorialele de oe youtube. Le gasesti prin serach scriind How to... si ce vrei sa afli (in engleza ca romanii sunt prea gomosi sa imparta cu altii).


multumesc foarte mult pentru ajutor...intr-adevar imaginea era jpeg...dar i-am scos fundalul alb in PS si am salvat-o ca png...apoi am inserat-o in power point...si este perfect....multumesc inca odata

#9
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
Va salut. Am un multifunctional Canon MG 5350.
Are 2 locasuri pentru foi, in caseta (adica sub imprimanta) si in spate (rear Tray).... Cum se recomanda si cand se foloseste caseta sau rear tray ?  Va multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate