Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

soft gestionare oferte si comenzi

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ionutvd

ionutvd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 14.07.2005
Salut. Am nevoie de un program pentru a gestiona ofertele facute clientilor. O sa descriu mai jos activitatea pe care o am la birou:

Am un magazin online de piese auto. Suntem 3 persoane. 2 fac oferte clientilor care suna in timpul zilei, preiau comenzi telefonic si proceseaza comenzile facute in site. Cealalta persoana factureaza si face awb pt curier si ocazional preia comenzi (cand ceilalti nu pot vorbi).
Momentan toate informatiile le notam in excel, dar este destul de greu sa ne sincronizam. Practic eu vreau un program in care cel care factureaza sa vada in timp real tot ce noteaza ceilalati doi, pentru a ii fi mai usor la facturare si completare awb curier.
Datele pe care cei care preiau comenzi le noteaza sunt: In prima faza, daca clientul cere o oferta: Nume, nr de telefon, tipul masinii, seria masinii, piese dorite. Apoi completeaza cu preturi pentru variantele ofertate. Daca clientul comanda, este intrebat daca ridica piesele din magazin sau doreste sa i se trimita prin curier. Daca alege pentru curier, i se cere si adresa de livrare.
Vreau ca cei 2 sa aiba posibilitatea de avea si un camp de observatii si sa poata da anumite statusuri clientilor: In asteptare, Pierdut, Ridicare din magazin, Livrare prin posta, Livrare prin curier.

Sper ca m-am facut inteles. Daca nu, va stau la dispozitie. Multumesc anticipat :)

#2
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
pentru asta se plateste

#3
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Salut.

Pentru 100 de € îți pot face o pagină nouă în magazinul pe care îl ai deja. Acolo se vor putea trece detaliile unei comenzi (produsele comandate, statusul, observații etc), iar la un timp, definit de tine dacă vrei, se va reîmprospăta pagina astfel încât să fiți toți la curent cu comenzile. Aici putem vorbi chiar și de secunde.

Deci administratorul Ion adaugă o comandă la ora 22:15:29, iar administratorul Georgel, fără nici un refresh poate vedea la ora 22:15:49 că administratorul Ion a adăugat x cumenzi. De fapt vede lista de comenzi pe de-a întregul.

De asemenea se poate face ca dacă doi administratori adaugă în același timp o comandă să i se arate o eroare sau orice altceva (reîncărcare listă de comenzi, confirmarea unei comenzi noi cu toate că există deja una etc). Astfel încât să nu poată exista o "eroare" de timp. Bine înțeles, ar trebui ca platforma folosită să aibe deja implementată administrarea de utilizatori.

Dacă ești interesat mă găsești pe pm.

Edited by w3room, 20 December 2014 - 01:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate