Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Dual-sim maxim 1500 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
Vreau sa trec si eu pe un dual sim, momentan avand un Nexus4 care e single sim.
M-am tot uitat si pana acum m-am gandit la un HTC Desire 816 dual sim sau Xiaomi Redmi Note insa sunt deschis la sugestii.
Ce mi-ati recomanda dual sim cu diagonala intre 5-5.5", baterie macar 2500, subtirel, aratos si performante cat mai bune.
Bugetul pana in 1500 lei maxim.
Va multumesc.

PS: daca aveti si vreo recomandare de magazin serios unde se poate returna in 30 zile produsul ar fi si mai ok.

#2
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
ZTE Nubia Z7 (daca il prinzi la oferta, vad ca s-a scumpit.) sau z7 max. (eu am max si sunt foarte multumit de el)

Edited by Alex_GP, 19 December 2014 - 17:51.


#3
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
HTC One Dual http://www.emag.ro/t...r/pd/DJNRJBBBM/
sau
Huawei Honor 6 http://www.quickmobi...egru-98863.html

HTC Desire 816 si Xiaomi Redmi Note sunt telefoane mid-range.

#4
jafjaf

jafjaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009
Huawei honor 6

#5
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
eu mi-am luat un philips i928. dar e de 6". sunt multumit de el.

#6
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 02.02.2009
ASUS ZENFONE 5.VARIANTA CU 2 GIGA RAM SI 16 GIGA ROM.
SAU ELEPHONE P6000 CARE E DISPONIBIL LA PRECOMANDA(VA APAREA DUPA 27.12.2014) LA UN PRET DE 170USD.
DUAL SIM,4G,ANDROID 5 LOLIPOP.

Edited by eumorocanosul, 19 December 2014 - 19:09.


#7
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
foarte interesant acest philips. Cum tine bateria? Cat SOT ai?

#8
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

 catalin_petrescu, on 19 decembrie 2014 - 17:51, said:

+1
Sau acel huawei dar mai bine mergi pe htc one.

#9
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004
htc-uri aveau probleme cu dual sim ? Erau multi care se plangeau ca nu functioneaza corect pe comentariile la emag.

#10
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
HTC-ul ar fi perfect... mai putin camera care nu imi place de nici un fel.

#11
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
De ce nu ti place camera?

#12
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,659
  • Înscris: 20.11.2005
dacă vrei baterie mare
http://www.elephone....hone-p5000.html

#13
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
Camera Ultrapixel nu mi se pare cea mai buna alegere, din review-uri am vazut ca cea de pe Desire 816 e mai performanta decat cea Ultrapixel... cu exceptia luminii slabe.

A mai cumparat cineva de la chinezi, ce site recomandati? Sau mai bine iau ceva din tara? Recomandari?

#14
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Camera este buna asta e ultima grija pe care sa ti o faci.

#15
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

 boom87, on 20 decembrie 2014 - 00:21, said:

A mai cumparat cineva de la chinezi, ce site recomandati? Sau mai bine iau ceva din tara? Recomandari?

Cumpar destul de des din china, de la telefoane pana la becuri, dupa mine cele mai bune magazine sunt in ordine;
1. b2cbuying livreaza prin postnl (taxe zero) preturi bune, livrare rapida, il recomand cel mai mult pentru achizitionarea de telefoane.
2. to2c idem b2cbuying diferente de +/- cativa dolari la produse
3. pandawill e un magazin cu de toate livreaza cu taxe free daca achiti 5% din valoarea produsului "For additional 5% of the total cost of the order value, Pandawill will cover any inccurred Import tax and VAT on this order. Customers could choose this coverage at the payment step when placing orders"
Avantajul magazinului e ca in fiecare saptamana are discounturila diferite produse.
4. DealeXtreme din acest magazin am cumparat pana acum peste 100 produse, l-am preferat pentru ca are de toate, de la scutere pana la betisoare de urechi, preturile nu sunt dintre cele mai bune dar au produse pe care nu le gasesti oriunde.
Mai sunt cateva de la care am achizitionat maxim doua produse (nu am prea mare experienta cu ei); geekbuying, antelife, dealsprime

Ca si telefon recomand ceva cu procesor nou, gen Zopo 3X (bate la fund majoritatea telefoanelor de top cu nume)

#16
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Mediatek? Ai uitat sa precizezi ca bate la fund majoritatea telefoanelor de top cu nume din 2011 :D
Daca scrie acolo core fara numar nu inseamna ca este si bun.

#17
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Tu ai o fixatie si nu te abati de la ea, iti recomand sa-ti dai un reset.
Am telefon cu procesor Snapdragon 800 (Lg G2) si telefon cu MTK6595,  EU vorbesc din experienta proprie si nu din citite de pe net, cum faci tu.

Stiu ca tu esti crizat cand vezi teste in antutu, dar musca-ti limba si accepta realitatea.
ZP999 bate G2-ul la TOATE capitolele, pana si la baterie cu toate ca e mai mica cu 300mA si telefonul e dual SIM.

Edited by kiario, 20 December 2014 - 17:13.


#18
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
Posted Image))))))))) genial dar in acelasi timp penibil tocmai ce te dai mare cu realitate si mai jos imi pui scoruri din teste ciuntutu Posted Image))) daca ar fi sa ne luam telefoane dupa ciuntutu ne am lua toti dogggeeeeee pui shanghai oliviu si alte noname uri.
Daca tu ramai cu gura cascata la 8000 de core este problema ta, nu este vorba numai de cati core are un procesor, ia de exemplu si intel dual core si un amd quad core care nu are ce cauta langa un intel dual core... vb in mare depinde de ce tipuri de intel si amd dar asa ca idee.
Iti recomand un Format in cazul tau daca eu am nevoie de un reset.
Data viitoare incearca la alta masa nu aici, nu impresionezi pe nimeni cu ciuntutu.

Nu i nevoie de reply, am inteles ideea core fara numar e cel mai tare, ai dreptate.

Edited by alin62, 20 December 2014 - 18:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate