Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Cautam instrumentisti si instrumente! (Tirgu-Mures)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Numbydude

Numbydude

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.12.2014
Salut,

Fara sa imi dau seama si fara sa cunosc toate detaliile exacte, am ajuns in Tirgu-Mures. Locuiesc aici din Octombrie 2014 pentru ca sunt student la Universitatea de Arte sectia actorie.

Nu reusesc sa imi mobilizez resursele de unul singur, am condus multe proiecte muzicale (nu chiar multe vre-o 3). Dar toate au avut succes pana cand oamenii cu care colaboram au inceput sa "o lalaie". Moment in care ne-am destramat.

Asa o mica descriere: sunt chitarist, am un pic de voce (in toate proiectele mele am fost Front-man sau backing). Cant si la bass, tobe, un pic de muzicuta, daca am o piesa o pot invata si la pian si de un an incerc sa invat productie muzicala. (Am un ministudio in apartament cu un amplificator Vox placa M-Audio microfon Shure, mixer, etc.) .

Vreau sa adun cativa oameni si sa schimbam lumea cu muzica noastra. Simplu nu-i asa ? Am portite larg deschise pentru a intra in lumea muzicii, relatii pe la studiouri de fotografie si in general am un papagal inregula asa ca nu se pune problema de evenimente si concerte. Oameni sa fie. In Bucuresti nu am avut parte de oameni foarte seriosi si acum incerc aici.

Pe scurt daca vrei sa dai nastere unui gen de muzica pe care oamenii sa il asculte cu placere si sa iti faca mare placere sa faci din muzica stilul tau de viata, trimite-mi un mail.

[email protected] .

Nu conteaza instrumentul, ca o sa ajungem sa cantam la tot ce avem prin sala si sa facem schimb de instrumente pe scena des. Cat mai spectaculos!

Sarbatori fericite,
Valentin

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
eu am studiat drujba sopran si mitraliera bass
dar nu sunt din zona... si nici ungureste nu stiu
suflatori, guristi... nu aveti nevoie
sau bătăuşi... la tobe
cum ramane cu cantarul???

Edited by Nero-d, 19 December 2014 - 16:27.


#3
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View PostNero-d, on 19 decembrie 2014 - 16:26, said:

eu am studiat drujba sopran si mitraliera bass
dar nu sunt din zona... si nici ungureste nu stiu
suflatori, guristi... nu aveti nevoie
sau bătăuşi... la tobe
cum ramane cu cantarul???


Si la Orga lui Stalin, cine canta?

PS..."Cautam instrumentisti si instrumente! (Tirgu-Mures)" cine cautam? Tu sau voi? Sau dupa un litru de palinca prestezi pe mai multe voci?

Edited by hunab, 19 December 2014 - 16:33.


#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Formatiile astea facute la betie, pe net, prin apartament de obicei conduc la din astea:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JZpjc7UFqlE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,736
  • Înscris: 03.02.2007
Tare clipu'!

#6
dncsrn

dncsrn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.12.2013

View PostNumbydude, on 19 decembrie 2014 - 16:14, said:

Salut,

Fara sa imi dau seama si fara sa cunosc toate detaliile exacte, am ajuns in Tirgu-Mures. Locuiesc aici din Octombrie 2014 pentru ca sunt student la Universitatea de Arte sectia actorie.

Nu reusesc sa imi mobilizez resursele de unul singur, am condus multe proiecte muzicale (nu chiar multe vre-o 3). Dar toate au avut succes pana cand oamenii cu care colaboram au inceput sa "o lalaie". Moment in care ne-am destramat.

Asa o mica descriere: sunt chitarist, am un pic de voce (in toate proiectele mele am fost Front-man sau backing). Cant si la bass, tobe, un pic de muzicuta, daca am o piesa o pot invata si la pian si de un an incerc sa invat productie muzicala. (Am un ministudio in apartament cu un amplificator Vox placa M-Audio microfon Shure, mixer, etc.) .

Vreau sa adun cativa oameni si sa schimbam lumea cu muzica noastra. Simplu nu-i asa ? Am portite larg deschise pentru a intra in lumea muzicii, relatii pe la studiouri de fotografie si in general am un papagal inregula asa ca nu se pune problema de evenimente si concerte. Oameni sa fie. In Bucuresti nu am avut parte de oameni foarte seriosi si acum incerc aici.

Pe scurt daca vrei sa dai nastere unui gen de muzica pe care oamenii sa il asculte cu placere si sa iti faca mare placere sa faci din muzica stilul tau de viata, trimite-mi un mail.

[email protected] .

Nu conteaza instrumentul, ca o sa ajungem sa cantam la tot ce avem prin sala si sa facem schimb de instrumente pe scena des. Cat mai spectaculos!

Sarbatori fericite,
Valentin
Buna,
Interasat de un set de tobe? Sonor Force 1005 plus scaun. Merci

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate