Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Problema Partitie

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Soad47

Soad47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.12.2014
Salut tuturor,acum cateva zile am decis sa mai adaug inca 3 GB din Partitia D in Partitia C,insa de data asta nu a mers asa cum a trebuit.
Dupa reboot, cand programul respectiv isi facea treaba,a aparut o eroare si totul s-a oprit.
Dupa ce am dat iar un restart m-am uitat sa vad ce s-a intamplat.. si cand intru in My Computer.. surpriza,partitia D nu mai era acolo.
Am incercat sa o accesez in felul urmator :
[ https://i.imgur.com/S2aMlyX.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dupa ce am incercat cu mai multe programe mai cunoscute,nu au avut niciun efect,dar intr-un final am gasit un program mic care a facut ceva,ceva,am reusit sa dau Mount la partitia D si sa intru in ea. Astfel pot accesa fisiere,dar daca incerc sa bag/sterg/modific/etc. ceva in D, apare urmatoarea eroare:
[ https://i.imgur.com/DIJbG1T.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dupa am zis sa caut pe internet cateva solutii sa repar asta si am gasit asta:

Quote

1. Open a Command prompt by clicking Start, typing command, and clicking Command Prompt.
2. Type DiskPart and press Enter.
3. Type list volume and press Enter.
4. Type select volume #, where # is the number of the drive that's giving you the "write-protected" error. In my case, I ended up typing select volume 3.
5. Type attributes disk clear readonly and press Enter.
6. Type exit and press Enter.
Am urmat cu succes pasii 1,2,3,4,iar la 5 nu a fost valida comanda Attributes deoarece imi aparea lista cu toate comenzile disponibile,deci ea nu avea niciun efect.
Uitati si o poza ca sa vedeti mai bine despre ce vorbesc :
[ https://i.imgur.com/y92eGQB.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Interesant e faptul ca,chiar daca am dat Mount cu ajutorul acelui program,partitia D nu este recunoscuta in Command Prompt (Volume 2 = Partitia D)

Am cautat mai multe solutii pe net,insa in mare parte am gasit pentru USB Flash-uri,nu si pentru o partitie a HDD-ului.
As vrea solutii care sa nu fie ceva gen "reinstaleaza windows-ul".
Windows-ul actual este Windows XP 32 bits SP 3.
Daca mai aveti nevoie de alte detalii spuneti si o sa revin in cel mai scurt timp posibil cu ele.

#2
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012
Din acea fereastra pot vedea cum ca acea partitie n-are alocata o litera.
click dreapta my computer-manage-disk management-click dreapta pe partitia care n-are alocata o litera-change drive letter and paths-apoi add-alege o litera care vrei.

#3
Soad47

Soad47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.12.2014

 username1234, on 19 decembrie 2014 - 15:48, said:

Din acea fereastra pot vedea cum ca acea partitie n-are alocata o litera.
click dreapta my computer-manage-disk management-click dreapta pe partitia care n-are alocata o litera-change drive letter and paths-apoi add-alege o litera care vrei.

Mersi mult,am intrat si eu pe acolo dar nu am apasat pe acea optiune :)), nu stiu cum de nu am vazut-o.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate