Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

leduri auto

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
hajliparli

hajliparli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 03.02.2011
buna ziua
am si eu o problema cu ledurile la masina...am pus initial leduri cu can bus in far nu am probleme cu ele,dupa am montat in plafon in fata nu am avut probleme pana la montare si pe spate dupa ce am montat leduri si in spate cele din fata raman putin aprinse...ce as putea face?
dupa am pus in bord acolo unde se deschide si tii actele...acolo nustiu probabil sa defectat intrerupatorul ca sta tot timpul aprins
dupa am pus si in portbagaj....acolo am pus ledul dar nu sta aprins cand deschid portbagaju se aprind ledurile mai putin de o secunda dupa care se sting...
acum vreau sa imi montez si la nr oare acolo o sa intampin vreo problema?
daca a mai facut cineva la masina asta rog sa imi spuna si mie este un audi a3 8p 2005
eu mam gandit la rezistene in paralel...dar acestea cam la ce valoare?30ohm vreo 15w este de ajuns incat sa nu se incalzeasca tare?
sau mam mai gandit ca pe langa leduri sa las si becurile normale si acestea sa le astup cu o folie de aluminiu doar ca mie frica sa nu faca scurt cu folia...

Edited by hajliparli, 19 December 2014 - 11:52.


#2
hajliparli

hajliparli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 03.02.2011
ok...am ajuns si la numere si acelasi lucru...se aprind aproximativ 2,3 secunde dupa care se sting....acuma care ar fi cea mai buna metoda?
rezistena sau un bec?
sau as putea face ceva cu testerul?
am un vcds v12.12

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu poti schimba intr-o veselie becurile cu leduri. Mai ales la un sistem electric in care unele intrerupatoare sunt puse la plusul instalatiel, ca de ex farurile, iar o parte, pe minusul instalatiei, ex. usile, plafoniera, etc. Iar chestia cu rezistente aditionale, montate de un "dorel", te poate duce la stirile de la oraa 5, ca sa afle toti cum ti-a luat foc masina in mers. Nu va jucati cu instalatia electrica a masinii, nu e recomandat.

#4
hajliparli

hajliparli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 03.02.2011
cand ai zis dorel miam atintit ochii la username ca este al2lea nume al meu :))))))
deci plafoniera si usile sunt pe minus?de aceea imi ramane putin aprinse cele din plofon din fata?
la portbagaj vreau sa pun beculetu care era si in paralel cu el ledurile iar pe el sa il izolez undeva...ca sa nu topeasca nimic...mam gandit bine sau ar trebui altceva?
si din tester nu as putea face ceva sa scoata figurile astea?

aaa si de exemplu daca as pune beculet din ala micut asa ca de la acele din bord o sa mearga?pentru ca ala e mai micut si nu da chiar asa mare caldura nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate