Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Program de recunoastere faciala

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
sebby_99

sebby_99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.12.2013
Salut! As dori un program de recunoastere a fetei intr-un video sau fotografie si legarea acesteia cu niste date puse de mine anterior intr-o baze de date. Am facut cateva cautari pe mai multe situri si forumuri dar nu am gasit nimic. Multumesc anticipat!

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
In filmele SF ai incercat sa vezi ce soft folosesc?
Si daca ar exista un soft care sa garanteze 50% acuratete, cam cat crezi ca ar costa?
Si tu vrei unul free, banuiesc!

Nu discutam decat de existenta unui soft COMERCIAL, nu NASA, CIA, FBI sau James Bond!

#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postsebby_99, on 17 decembrie 2014 - 21:54, said:

Salut! As dori un program de recunoastere a fetei intr-un video sau fotografie si legarea acesteia cu niste date puse de mine anterior intr-o baze de date. Am facut cateva cautari pe mai multe situri si forumuri dar nu am gasit nimic. Multumesc anticipat!
Ce server de procesare video ai la dispozitie, ce accelerare suporta si cam cu cate fete vrei sa antrenezi/faci detectia?

#4
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View Postsebby_99, on 17 decembrie 2014 - 21:54, said:

Salut! As dori un program de recunoastere a fetei intr-un video sau fotografie si legarea acesteia cu niste date puse de mine anterior intr-o baze de date. Am facut cateva cautari pe mai multe situri si forumuri dar nu am gasit nimic. Multumesc anticipat!

...Mituri urbane!? Posted Image

#5
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
http://www.facefirst.com/how-it-works

#6
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Contacteaza-i pe cei de la FBI sau CIA.
Te vor ajuta ei.

#7
sebby_13

sebby_13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.12.2013

View Postdexterash, on 17 decembrie 2014 - 22:03, said:


Ce server de procesare video ai la dispozitie, ce accelerare suporta si cam cu cate fete vrei sa antrenezi/faci detectia?

Nu am servere de procesare video foarte avansate(momentan)‚dar pentru acum vreau decat sa il testez cu o baza de date de cateva zeci de fete. Viteza de detectie a unei fete si de legare a acesteia cu baza de date ar putea fi chiar si de 5 sec in cel mai rau caz...

View PostWindyZ, on 17 decembrie 2014 - 22:29, said:

Contacteaza-i pe cei de la FBI sau CIA.
Te vor ajuta ei.
Asta o sa fac in ultima instanta... :)

Edited by sebby_13, 17 December 2014 - 23:53.


#8
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postsebby_13, on 17 decembrie 2014 - 23:55, said:

Nu am servere de procesare video foarte avansate(momentan)‚dar pentru acum vreau decat sa il testez cu o baza de date de cateva zeci de fete. Viteza de detectie a unei fete si de legare a acesteia cu baza de date ar putea fi chiar si de 5 sec in cel mai rau caz...
Zeci de fete??? Cred ca glumesti. Doar daca nu dispui de ceva ASICuri sau niste placi video cu accelerare pe analiza video...

#9
justfun24

justfun24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2011
Ia-ti un Mac
in iPhoto ai faces recognition - functioneaza binisor

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate