Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Problema restart Win 7 x64

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Nici nu stiu unde sa postez problema, la hardware sau aici. Am un desktop cu Phenom II X4 960T, 4 GB RAM, 500GB HDD, GeForce GTS450 si Win 7 x64. Pana aici totul ok, nu e un sistem foarte slab, e ok pentru mine. Problema care e? La majoritatea jocurilor pe care le instalez, dupa ce joc intre 30sec-1minut, dintr-odata imi apare black screen si turatia ventilatorului de pe procesor creste brusc la maxim. Un fel de restart, dar nu e restart...si sunt nevoit sa ii dau restart, nu am ce sa ii fac altceva. Am upgradat driverul video la versiune noiembrie 2014, nimic. Am verificat HDD, nicio eroare, niciun bad sector. Si tineti cont ca nu instalez jocuri ultimul racnet, ci jocuri din 2004-2005-2006, zona aia. Ce sa ii mai fac? Ma enerveaza deja.

#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Ce temperaturi are sistemul cand te joci ?

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003
Si eventual tensiunile la sursa.

#4
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Aveti aici un print screen. Cu temperaturile nu e problema deoarece o laterala a carcasei e desfacuta si in casa nu sunt mai mult de 20 grade.

Attached Files

  • Attached File  temp.jpg   415.09K   28 downloads

Edited by cipri21, 17 December 2014 - 20:37.


#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Cand te joci , boss , nu cand stai in Windows .
Ma intereseaza mai mult temperatura placii video .
Apropo , ce placa de baza ai ?

#6
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
ASRock 870 Extreme3 R2.0. Cum sa fac sa vad temperatura cand ma joc? Si...daca mi se blocheaza in acel joc, la fel n-am cum sa vad temperatura.

#7
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Noutati:
Am instalat Half Life 2. Prima tentativa de joc: 2-3min si apoi s-a blocat. A doua tentativa: am jucat vreo 10 min si s-a blocat. A treia tentativa: am jucat cateva secunde, pana am ajuns exact in acelasi loc unde s-a blocat la a doua tentativa...

PS. Nu mai era activ butonul edit post

Edited by cipri21, 19 December 2014 - 20:27.


#8
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
Foloseste GPU-Z , ca sa salvezi un log cu temperaturile placii video. Vezi in el ce temperatura se inregistreaza atunci cand ti se blocheaza PC-ul.
Mai poti verifica, in prealabil, ca toate mufele din interior sa fie bine infipte, fiecare la locul ei. Si sa nu fie praf pe ventilatoare, altfel ele nu sunt destul de eficiente.

PS: Butonul de Edit ramane activ doar 30 minute dupa ce ai postat. Doar un moderator poate alipi doua posturi alaturate, dupa aceasta perioada.

Edited by dexter2007, 19 December 2014 - 21:37.


#9
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
O sa fac si asta. Apropo, am testat si RAM, nicio eroare

#10
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Am facut un log cu GPU-Z. calculatorul s-a blocat undeva la 11:20. vedeti ceva? eu la prima vedere, nu

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate