Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Lenovo Yoga 10 b8080 pixel mort

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Buna ziua, de curand am achizitionat o tableta Lenovo Yoga b8080 si la 3 luni de la achizitie pe display am vazut un punct mic negru. La inceput am crezut ca este folia protectoare de vina. Am dat-o jos iar acel punct mic si negru continua sa fie acolo. Atunci mi-am dat seama ca am un pixel mort.

Tableta este achizitionata de la emag cu garantie extinsa. Daca o trimit la garantie pot sa obtin inlocuirea display-ului ? Va multumesc.

Edited by ultimo, 17 December 2014 - 07:46.


#2
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
Da, poti.
Daca refuza(nu prea are cum), poti sa apesi usor in zona pixel-uluui, sau sa ii dai pe display culori puternice, poate e doar blocat, nu mort.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Nu. 1 px mort nu se considera defect.

http://support.lenov...uments/ht035306

Edited by Mizu, 17 December 2014 - 07:53.


#4
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
asa am auzit si eu ca nu e defect!

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Poti incerca, dar 99% nu vei obtine nimic.
Exista standarde ptr care se considera defect - de la un anumit numar de pixeli in sis - in functie de rezolutie si pozitia acestor pixeli/subpixeli.

1 singur pixel mort se incadreaza in standarde la display bun. De obicei trebuie minim 3 in zona centrala sau 7 pe tot displayul ptr o rezolutie de 1280x1024 ptr a fi considerat defect.

#6
floyd69

floyd69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 15.12.2010
"ii dai pe display culori puternice, poate e doar blocat" Exista aplicatii care genereaza "culori puternice" cu frecventa mare, pentru a debloca pixelli. Eu am incercat mai multe astfel de aplicatii pe un TV Samsung, din pacate fara succes.Poate tu ai mai mult noroc cu tableta. Succes!

#7
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Va multumesc pentru raspunsuri. Am sa incerc tot ce mi-ati sugerat. Si in final va urez Sarbatori Fericite

#8
homevis

homevis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.10.2009
Buna ziua , ar putea cineva sa ma indrume sau sa ma sfatuiasca unde as putea sa schimb geamul ,touchscreen-ul la tableta lenovo yoga b8080.
Tableta functioneaza perfect si cu geamul spart dar estetic .....as dori sa o repar, nu eu bineanteles. Am trimis-o in service-ul unde are garantia si mi-au cerut mai mult de trei sferturi din pretul de achizitie nou al tabletei ,mi se pare mult dar mult prea mult !!!!!!!!!  Daca ma puteti ajuta sa imi sugerati un service cat de cat serios si cu preturi rezonabile!!!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate