Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#26641
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Compasiune marca MISA

Pe dinafara-i vopsit gardul?

Prin YOGA puteți realiza :
- o sănătate excelentă,
- eliminarea pe cale naturala a stresului și a oboselii,
- amplificarea inteligenței și umorului,
- o stare de dinamism și eficiență,
- o integrare armonioasa în familie și în societate,
- cunoaștere aprofundată de sine,
- desăvârșire pe multiplele planuri ale ființei,
- trezirea capacităților benefice paranormale latente.

Si inauntru-i leopardul...

In data de 26 octombrie 2008, Corina Novaconi, forumista ex-MISA si participanta la emisiunea ? Nasul ?, B1TV, a fost agresata cu palmele, pumnii si picioarele de numitul Manea Cassian, cursant MISA Timisoara, anul 14. Incidentul a avut loc intr-un sat din judetul Timis.

Motivul?

Manea Cassian ii spusese sotiei sale ca, pentru cursurile MISA, se plateste suma de 35 de RON. Corina a intervenit si a zis ca suma corecta este 50 de RON. A costat-o scump aceasta interventie, fiindca lui Cassian i-a sarit imediat mustarul si s-a repezit la Corina - - de ce, pentru ca aceasta indraznise sa il corecteze si sa-i spuna sotiei adevarul referitor la suma achitata. Initial, a lovit-o cu palmele peste fata, apoi cu pumnii, pentru ca, in final, sa o traga de par. Corina era asezata pe un scaun. A incercat sa se apere ghemuindu-se, moment in care Cassian a trecut la lovituri cu picioarele. Corina a reusit sa se ridice de pe scaun, dar a fost impinsa de Cassian pe un fotoliu si apoi pe pat, unde acesta a continuat sa o loveasca cu pumnii. De mentionat ca ea se deplaseaza mai greu, din cauza unui handicap locomotor mediu, deci agresorului nu i-a fost greu sa o imobilizeze. Dupa ce s-a saturat, Manea Cassian a parasit locuinta. La agresiune a asistat o doamna mai in varsta, care a incercat sa intervina, dar care a fost amenintata de Cassian ca va avea aceeasi soarta. Corina a fost lovita peste fata, in cap, in spate, in coaste si in stomac de acest individ, care, repet, s-a folosit de palme, pumni si picioare.

In urma incidentului, Novaconi Corina a ajuns la Urgenta, unde a fost chemata si Politia. I s-a eliberat si un certificat medico-legal, pe care sunt trecute urmatoarele:
- Politraumatism prin heteroagresiune, TCF, contuzie toracica prin heteroagresiune.
- Rg torace craniu f+p si col, cervicala fara linii de fractura
- Ex. neurochirurgie - TCF prin agresiune fara semne de lateralizare, fara semne HIC
- Zigomatic drp echimoza discreta rosietica de 2/2 cm
Leziunile pot fi rezultatul lovirii cu un corp dur.

Corina a depus plangere la Parchet, urmeaza ca situatia sa fie cercetata, asteptam verdictul.

As vrea sa cred ca MISA, care se mandreste cu cei 35.000 de cursanti pe care ii are (aceasta cifra persista inca in documentele lor), va aplica masurile punitive care se impun in acest caz. Insa MISA este o lasha. Se pricepe la anunturi sforaitoare, insa, dupa cum se vede, rezultatele invataturii yoga nu sunt deloc cele promise. Din contra. Daca un cursant de anul 14 poate sa se comporte intr-un asemenea hal - cursant care ar trebui sa fie imaginea acelor realizari enuntate de mine la inceput ? atunci este clar ca MISA a dat gres. Si inca grav, pentru ca aici nu mai este vorba de minciuni nerusinate, calomnii abjecte si barfe ordinare, ci de vatamarea fizica a unei persoane care a avut curajul sa ia atitudine si sa denunte marsaviile MISA. Nu mai este vorba de zvonuri, ci de un fapt concret, care sper ca va fi tratat cu maxima atentie si seriozitate de catre organele legii.

Ce mai pot sa spun, decat bravo, MISA! Acest incident arata care sunt adevaratele realizari spirituale ale cursantilor tai!

Edited by Deria_Leena26, 03 November 2008 - 22:18.


#26642
naga_

naga_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.10.2008
Intre timp Corina a revenit sa scrie(nu si aici pe SP, deocamdata, ci in alta parte), asa ca eu ii transmit un "welcome back!". :peacefingers:

By the way, poate va era dor de povesti cu ET. :naughty:

http://www.yogaesote...l...O&item=5550

Inca din timpul citirii brosurii de vacanta despre civilizatia extraterestra care a adresat mesajul Referendum umanitatii am avut trairi deosebite, si am acceptat intru totul ca este nevoie de prezenta acestei civilizatii pentru a ghida omenirea catre o orientare benefica. Constiinta mea s-a expansionat brusc dupa citirea materialului, atingand dimensiuni pe care nu le mai explorasem pana atunci. Parca totul devenea mult mai clar, iar nivelul meu de intelegere se elevase brusc, permitandu-mi sa simt cu mult mai mult decat ceea ce numeam pana atunci conventional si teoretic "creatie". Intregul univers a devenit brusc palpabil si atat de aproape incat m-am mirat ca abia acum pot sa-i simt plenitudinea maiestuoasa, despre care nu imi dadeam precis seama daca este exterioara mie sau se petrece undeva in interiorul meu.
Purtand in suflet aceasta inaltatoare si placuta nedumerire, pe care am mentinut-o inca multe zile in timpul vacantei, m-am indreptat catre terenul de spirala.
La inceputul meditatiei in spirala yang, la doi metri in stanga mea si-a facut simtita prezenta subtila  un barbat, cu care am inceput o comunicare telepatica. Am simtit ca era o fiinta foarte elevata, iar prezenta lui imi dadea o stare de calm si incredere. La inceput m-a intrebat ce imi doresc. Spirala abia incepuse, si inca mai suna ca un ecou: "...de inductie a starii de eliberare prin miracol divin", asa ca nu mi-a fost prea greu sa imi dau seama ca asta imi doresc, ceea ce i-am transmis si barbatului.

...

Barbatul m-a intrebat in continuare daca accept sa-mi fie ghid pentru o scurta calatorie prin univers, pentru a intelege diversele niveluri de constiinta. Am acceptat, si imediat s-a manifestat o stare de vibratie interioara deosebita, si am simtit cum acea fiinta ma ghida pentru a ne deplasa la o distanta foarte mare, pe o planeta mica, fara forme deosebite de relief, arida si umeda. Acolo am vazut cum la suprafata solului se aflau zeci de constructii gen musuroaie de termite insa cu mult, mult mai mari, de culoare gri inchis, avand toate aceeasi dimensiune. In interiorul lor se desfasura viata fiintelor care locuiau acolo. Nu le-am vazut, dar am stiut ca ele locuiau sub pamant in acele musuroaie. Le-am putut chiar simti, erau o societate organizata cumva dupa modelul albinelor insa cu un nivel de constiinta incomparabil mai mare. Apoi am survolat inca vreo cateva astfel de planete pe care existau zeci, sute de constructii identice în forma de cruce iar altele in forma de paralelipiped, care erau locuite. Am simtit ca civilizatiile acelea sunt avansate tehnic, iar genul acela de uniformitate al constructiilor imi sugera cumva lipsa egoului locuitorilor de acolo.

Am ajuns dupa aceea pe o planeta unde am vazut o constructie imensa de forma ovala de dimensiunea unui oras intreg sau poate a mai multor orase, nu pot aprecia, in care locuiau fiintele de acolo. Acea constructie se sprijinea doar putin in partea de jos pe un suport aflat pe solul planetei, dand impresia ca mai mult pluteste decat se sprijina. Aici insotitorul meu mi-a prezentat un locuitor, un barbat inalt care mi s-a parut frumos, chiar si atunci cand am constatat ca are maxilarele mai proeminente, intr-o forma de bot. Trecand peste asta, am simtit ca era foarte plin de bunavointa, ne-am salutat atingandu-ne palmele iar el si-a exprimat bucuria razand si dezvelind faptul ca are si o dantura dubla, de care nu m-am mirat, de parca totul era normal sa fie asa. A mai aparut alaturi de el o alta fiinta mai grasa și mica de inaltime, cu o fata  diferita de a pamantenilor nostri, cu urechi si nas mai mari, care s-a bucurat si ea de venirea noastra. Insotitorul meu ma sustinea sa le simt sufletele acestor fiinte, precum si gradul lor de evolutie spirituala, si totodata sa intuiesc unele calitati paranormale la ei. Afland de venirea noastra, au mai aparut si alte fiinte carora, desi mi-e greu sa le descriu, le-am putut simti foarte clar vibratia sufleteasca si am putut intui diverse calitati pe care le aveau. Comunicam telepatic, iar la unii dintre ei comunicarea era insotita de un mormait. Erau cu totii foarte bucurosi de prezenta noastra acolo. Se bucurau cu o bucurie copilareasca, sincera si  parca absorbeau unda de simpatie si caldura sufleteasca pe care noi o manifestam fata de ei. Trecand peste forma lor exterioara i-am indragit imediat pentru ceva ce se afla dincolo de chipul lor, si mi-am dat seama ca indiferent de forma si nivelul de constiinta, fiecare fiinta merita sa fie respectata și chiar indragita pentru ceea ce pastrează divin in adancul sufletului.
Apoi, cineva a plasat in fata mea un cilindru inalt din sticla in care se vedea ca se afla o fiinta nevertebrata care luase forma vasului, si care ma privea cu un frumos ochi mare și albastru. Dar ce comunicare sufleteasca a putut fi intre noi, si ce stare de pace si de cumintenie smerita mi-a putut transmite...

Spirala s-a încheiat mult prea repede.


Nenea ala iegztraterestru i-a mai revelat el domnisoarei/doamnei M.M. si alte chestii ultrazguduitoare referitoare la ievolutia schirituala de data asta, dar va las sa le cititi singuri direct de pe iogaezoteric, sa ii mai creasca inca un pic site-ului lui Lama cotatia pe trafic.ro. :) La mai mare!(pe bune si fara glume)

Mie mi-au placut in special fazele cu botul ala care i-a cam displacut doamnei/domnisoarei si cu fiinta aia nevertebrata si cu un singur ochi. :bigwhitegrin: Stiam si eu ca exista intr-adevar si o chestie care n-are oase si are un "ochi" in mijlocul capului, dar totusi, mare si albastru? :confuzzled: Poate avea nevoie iegztraterestru' ala de putina apa din aia yin(si cam evitata din cauza asta de unii) si incerca disperat sa ii comunice lucrul asta, numai ca nu i-a priceput mesajul telepatic.  :naughty: Asta apropo de posibile interpretari freudiene, de genul celei pe care iogaezotericul a folosit-o in cazul trabucului lui Buru.
Dar ma opresc totusi aici pentru ca o cam iau pe urmele lui Pralaya daca_continui. Mea culpa. :peacefingers:

Na, ca de-abia acum m-am prins de intelesul iezoteric. :ewwpu: Shame on me! :blush:

Apoi, cineva a plasat in fata mea un cilindru inalt din sticla in care se vedea ca se afla o fiinta nevertebrata care luase forma vasului, si care ma privea cu un frumos ochi mare și albastru.

Ghici, ghicitoare: ce aparat vandut de obicei de comerciantii ambulanti pe langa spirale are in structura sa ceva ce seamana cu un cilindru de sticla?Si nu-i de mirare ca alienu' avea ochiu', vanat daca in cilindru era atata vacuum de o fortase pe saraca fiinta sa ia forma vasului. ;)

Serios acum, opera asta cui ii apartine, lui Pacalescu cumva?  Indiferent cine o fi autorul eu il felicit, pentru ca iar au muscat iogaezotericii momeala fara sa realizeze cu ce au de a face.

Edited by naga_, 06 November 2008 - 10:58.


#26643
adiere

adiere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.12.2006

 naga_, on Nov 6 2008, 12:22, said:

Intre timp Corina a revenit sa scrie(nu si aici pe SP, deocamdata, ci in alta parte), asa ca eu ii transmit un "welcome back!". :peacefingers:

By the way, poate va era dor de povesti cu ET. :naughty:

http://www.yogaesote...l...O&item=5550


...

Barbatul m-a intrebat in continuare daca accept sa-mi fie ghid pentru o scurta calatorie prin univers, pentru a intelege diversele niveluri de constiinta. Am acceptat, si imediat s-a manifestat o stare de vibratie interioara deosebita, si am simtit cum acea fiinta ma ghida pentru a ne deplasa la o distanta foarte mare, pe o planeta mica, fara forme deosebite de relief, arida si umeda. Acolo am vazut cum la suprafata solului se aflau zeci de constructii gen musuroaie de termite insa cu mult, mult mai mari, de culoare gri inchis, avand toate aceeasi dimensiune. In interiorul lor se desfasura viata fiintelor care locuiau acolo. Nu le-am vazut, dar am stiut ca ele locuiau sub pamant in acele musuroaie. Le-am putut chiar simti, erau o societate organizata cumva dupa modelul albinelor insa cu un nivel de constiinta incomparabil mai mare. Apoi am survolat inca vreo cateva astfel de planete pe care existau zeci, sute de constructii identice în forma de cruce iar altele in forma de paralelipiped, care erau locuite. Am simtit ca civilizatiile acelea sunt avansate tehnic, iar genul acela de uniformitate al constructiilor imi sugera cumva lipsa egoului locuitorilor de acolo.

Imi poate explica si mie cineva ce fel de planeta era aia? Cum adica arida si umeda?

#26644
naga_

naga_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.10.2008

 adiere, on Nov 6 2008, 12:29, said:

Imi poate explica si mie cineva ce fel de planeta era aia? Cum adica arida si umeda?

Stai sa-ti explic, desi cred ca ai inteles deja cum stau lucrurile. :) "Scrisoarea" aia e conceputa si trimisa de cineva care a vrut sa faca misto de iogaezoterici, asta in mod foarte evident.
Dar chiar nu pricep cum de Lama & co. au luat-o drept o relatare autentica venita din partea unei cursante si au publicat-o pe site. :roflmaofast:

#26645
adiere

adiere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.12.2006

 naga_, on Nov 6 2008, 13:46, said:

Stai sa-ti explic, desi cred ca ai inteles deja cum stau lucrurile. :) "Scrisoarea" aia e conceputa si trimisa de cineva care a vrut sa faca misto de iogaezoterici, asta in mod foarte evident.
Dar chiar nu pricep cum de Lama & co. au luat-o drept o relatare autentica venita din partea unei cursante si au publicat-o pe site. :roflmaofast:
Nu cred ca asta este situatia de aceasta data. Impresia mea este ca semnatarul chiar crede cele scrise, din pacate. Acum, indiferent de situatie, situatia ramane dramatica. Indiferent de intentia semnatarului, publicarea acestui articol arata ca acolo unde se decide ce articol ajunge pe site ratiunea este plecata definitiv de "acasa". Nu crezi?

 naga_, on Nov 6 2008, 13:46, said:

...
Dar chiar nu pricep cum de Lama & co. au luat-o drept o relatare autentica venita din partea unei cursante si au publicat-o pe site. :roflmaofast:
M-am mai gandit la treaba asta si cred ca circuitul este la modul urmator: dupa celebra meditatie referendum s-au cerut relatari si probabil o buna parte din ele au ajuns la GB pt validare. Cand s-au intors validarile din Suedia, Lama le-a pus pe site. Eu nu cred ca el decide ce se publica, ci cineva mai apropiat de varf, iar ce vine de la GB capata prioritate maxima. Ipoteza asta e sustinuta si de intarzierea cu care a fost publicata relatarea. Au trecut 2 luni si jumatate de la acea meditatie totusi.

Edited by adiere, 06 November 2008 - 13:04.


#26646
naga_

naga_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.10.2008

 adiere, on Nov 6 2008, 13:04, said:

M-am mai gandit la treaba asta si cred ca circuitul este la modul urmator: dupa celebra meditatie referendum s-au cerut relatari si probabil o buna parte din ele au ajuns la GB pt validare. Cand s-au intors validarile din Suedia, Lama le-a pus pe site. Eu nu cred ca el decide ce se publica, ci cineva mai apropiat de varf, iar ce vine de la GB capata prioritate maxima. Ipoteza asta e sustinuta si de intarzierea cu care a fost publicata relatarea. Au trecut 2 luni si jumatate de la acea meditatie totusi.

Banuiesc si eu ca asta a fost circuitul scrisorii, dar eu zic ca la origine se afla un "cursant" mai sugubat din fire.

Deja vad ca ai sesizat singur o chestie dubioasa in text dar mai exista si altele. Ca exemplu, nu te mira un pic faza aia cu dantura dubla a unuia dintre iegztraterestrii? Proteza, molfaitul de prune??? Does it ring any bell? ;)

Si extraterestrul ala mic, gras si cu urechi si nas mare. :naughty: Daca dai la o parte faza cu nasul mare, nu se apropie un pic imaginea de cea a lui Yoda? :)

Later Edit: S-a rezolvat pana la urma misterul identitatii celui care a avut ideea cu descrierea lingamului(matarangii, pe intelesul celor care nu inteleg un anumit limbaj) din pompa cu vid pe post de fiinta extraterestra. Pacalescu is back! Congratulations! :peacefingers:

Edited by naga_, 06 November 2008 - 13:17.


#26647
kapalika

kapalika

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 19.06.2005
extraterestrul-pompa... looooooooooool  :lol:

#26648
x2x

x2x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 04.11.2007
Imi plac astea cu extraterestri cu ochi albastru! Mai bagati! :)))))))
Felicitari!  ;)

#26649
naga_

naga_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.10.2008

 x2x, on Nov 6 2008, 17:47, said:

Imi plac astea cu extraterestri cu ochi albastru! Mai bagati! :)))))))
Felicitari!  ;)

Daca tin eu bine minte, cosci zicea mai demult ca le-a trimis astora de la yogaesoteric mai multe cioace din astea si nu a avertizat pe nimeni in privinta unora dintre ele. E posibil ca alte cateva farse din astea sa stea frumusel la ei pe site de mai mult timp si sa fie considerate articole serioase si nici macar noi sa nu stim care e caracterul lor real.

Off-topic: Daca vrea cineva sa imi trimita vreun PM cumva, imi poate trimite doar aici pe SP. :peacefingers: See you the next days! :peacefingers:

Edited by naga_, 06 November 2008 - 19:15.


#26650
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

 adiere, on Nov 6 2008, 13:29, said:

Acolo am vazut cum la suprafata solului se aflau zeci de constructii gen musuroaie de termite insa cu mult, mult mai mari, de culoare gri inchis, avand toate aceeasi dimensiune. In interiorul lor se desfasura viata fiintelor care locuiau acolo. Nu le-am vazut, dar am stiut ca ele locuiau sub pamant in acele musuroaie. Le-am putut chiar simti, erau o societate organizata cumva dupa modelul albinelor insa cu un nivel de constiinta incomparabil mai mare. Apoi am survolat inca vreo cateva astfel de planete pe care existau zeci, sute de constructii identice în forma de cruce iar altele in forma de paralelipiped, care erau locuite. Am simtit ca civilizatiile acelea sunt avansate tehnic, iar genul acela de uniformitate al constructiilor imi sugera cumva lipsa egoului locuitorilor de acolo.

Astea-s asramurile din Ferentari si din alte zone cenusii ale Bucurestilor  :coolspeak:
M.M. a simtit bine: aceste civilizatii sunt intr-adevar avansate tehnic: nicaieri nu vei putea vedea atata tehnologie video streamming pe cap de locuitor.

Edited by Jedi Knight, 06 November 2008 - 21:20.


#26651
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007
Foarte tare:
la http://www.yogaesote...l...O&item=5550
apare acum, in clar, cine este autorul "relatarii". Nu mai e M.M., ci Cosci :) Se pare ca yogaesotericii au si ei (unii) umorul lor...

#26652
silvia bungrazescu

silvia bungrazescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 08.09.2006

 Jedi Knight, on Nov 7 2008, 07:40, said:

Foarte tare:
la http://www.yogaesote...l...O&item=5550
apare acum, in clar, cine este autorul "relatarii". Nu mai e M.M., ci Cosci :) Se pare ca yogaesotericii au si ei (unii) umorul lor...
Nu, nu au simtul umorului ci al ridicolului!
Acum nu puteau sa scoata "revelatia" lui cosci de pe site, pt ca ar fi discreditat intreaga pleiada de relatari si trairi "autentice" postate acolo.
Oricum, s-au ofticat nu gluma, vezi reactivarea brusca a lui lamaesoteric pe un alt forum, justificand intr-un mod penibil aparitia articolului prin "lipsa de cenzura" pe yogablegoteric.  :lol:
Si totusi, intrebarea ramane: a validat sau nu gurul suedez "calatoria extraterestra" a lui cosci?!  :lol:

#26653
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

 silvia bungrazescu, on Nov 7 2008, 09:29, said:

Nu, nu au simtul umorului ci al ridicolului!
Acum nu puteau sa scoata "revelatia" lui cosci de pe site, pt ca ar fi discreditat intreaga pleiada de relatari si trairi "autentice" postate acolo.
Oricum, s-au ofticat nu gluma, vezi reactivarea brusca a lui lamaesoteric pe un alt forum, justificand intr-un mod penibil aparitia articolului prin "lipsa de cenzura" pe yogablegoteric.  :lol:
Si totusi, intrebarea ramane: a validat sau nu gurul suedez "calatoria extraterestra" a lui cosci?!  :lol:
Hai sa fim seriosi: a sterge un articol e foarte usor, si puteau sa o faca daca ei erau si decidentii in legatura cu validitatea "marturiei". Cum in acest caz nu au fost (textele fiind validate de catre G.!!!), nu au putut sa scoata textul pana nu intreaba, asa ca s-au marginit sa scrie care e autorul "real" si sa scrie ca raspunderea nu e a lor.
Mai mult ca sigur insa, textul va disparea.
Acum ramane problema ca G. a validat un fals. Nu e prima oara :) G. in decursul timpului a luat multe tzepe si multi au reusit sa il si scoata cu basma curata fata de creduli. Fiindca tot e vorba de extraterestri, am fost de fata cand ni s-a prezentat (la curs!) un film/reportaj de groaza cu mici cenusii, film parand foarte veridic si G. explicand o multime de lucruri esoterice pe langa el (a fost deci film comentat si prezentat ca fiind real). Surpriza a fost dupa cateva zile, cand s-a gasit pe internet filmul si certitudinea facaturii (HOAX). Greu s-a scos din omul din chestia asta... si desi a pus-o pe seama dezinformarii, intamplarea i-a lovit destul de greu pe cei care credeau orbeste ca el nu ar putea fi pacalit.
Pe de alta parte, G. valida si aiureli din meditatii... desigur, in scop de marketing. Asa ca nu m-ar mira ca si acum sa fi trecut fara discernamant peste relatarea lui Cosci si sa fi validat o poveste desprinsa parca din DUNE (si acolo era un personaj inchis intr-o caseta de sticla).

Edited by Jedi Knight, 07 November 2008 - 09:17.


#26654
naga_

naga_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.10.2008

 Jedi Knight, on Nov 7 2008, 09:12, said:

Surpriza a fost dupa cateva zile, cand s-a gasit pe internet filmul si certitudinea facaturii (HOAX). Greu s-a scos din omul din chestia asta... si desi a pus-o pe seama dezinformarii, intamplarea i-a lovit destul de greu pe cei care credeau orbeste ca el nu ar putea fi pacalit.
Pe de alta parte, G. valida si aiureli din meditatii... desigur, in scop de marketing. Asa ca nu m-ar mira ca si acum sa fi trecut fara discernamant peste relatarea lui Cosci si sa fi validat o poveste desprinsa parca din DUNE.

Sa nu uitam ca G. si-a mai pus si semnatura pe un articol de pe yogaesoteric in care a adoptat o alta "hoax", cea cu extraterestrii lui Burisch(microbiologu' care de fapt era doar un  fost bodyguard prin Vegas :bigwhitegrin: ). :)
Si desi s-a tot facut bascalie pe tema articolului respectiv cel putin din 2005, el ramane si acum bine mersi pe site-ul oficial al MISA.

http://www.yogaesote...i...062&lang=RO

DEZVĂLUIRILE CUTREMURĂTOARE ale unui microbiolog referitoare la virușii artificiali

MĂRTURIA ZGUDUITOARE A UNUI MICROBIOLOG CARE A FOST ȚINUT PRIZONIER ÎN FAIMOASA ZONĂ 51

un articol de Gregorian Bivolaru

Senatorul Hatch, președintele comitetului pentru relații externe al Senatului american, a răspuns unor întrebări referitoare la întrevederea pe care a acordat-o doctorului Dan Burisch, cu privire la virușii artificiali (care urmează să fie utilizați pentru a fi contaminați cu ei pe ascuns sute de milioane de oameni), contactele secrete cu extratereștrii și tratatul ultrasecret TAU-IX.

...

Depoziția lui Burisch ar fi oferit probe indubitabile cu privire la crearea unui virus mortal care urmează să fie răspândit pe ascuns pentru a infecta sute de milioane de oameni și la existența unei secvențe genetice care servește drept semnătură (ceea ce ar dovedi că virusul respectiv a fost creat de om și provine dintr-un laborator). Acest virus cumplit este asemănător cu virusurile HIV și SARS, care provin, în opinia unor cercetători cum ar fi Leonard Horowitz, din anumite laboratoare unde ele au fost create la ordinul și cu finanțarea francmasonilor.

Mărturia ar cuprinde, de asemenea, un raport ce acoperă o perioadă de un an, în cursul căreia, conform afirmațiilor lui Burisch, a fost desemnat să studieze un extraterestru – care s-a oferit voluntar pentru un anume schimb – în locația ultrasecretă S4 a Zonei 51, la nord de Las Vegas (Nevada).

Dr. Burisch poate, de asemenea, să depună mărturie că a auzit că în locația S4 au fost și sunt ținuți în continuare prizonieri subiecți umani, împotriva voinței lor, ei fiind tratați în acel loc asemeni unor șobolani de laborator. În plus, el mai afirmă că a văzut anumite porți stelare secrete în funcțiune prin intermediul cărora se poate călători în timp (atât în trecut cât și în viitor). Probele respective trebuie cu toate acestea să fie clarificate.

Dr. Burisch mai declară că este la curent cu anumite cercetări care sunt realizate în vederea extragerii unor componente genetice ale unor grave maladii extraterestre, cu scopul de a le introduce în anumiți vectori microbieni care pot avea ca țintă ființele umane care urmează să fie contaminate în masă pe această planetă. În opinia lui Dschaak, aceasta presupune declanșarea în mod intenționat și criminal a unei epidemii, asemănătoare aceleia de holeră, împotriva căreia nu a fost dezvoltată nici o imunitate la ființele umane.

Acești viruși mortali urmează să fie răspândiți în mase mari de oameni pentru a reduce populația planetei noastre la numai 1 miliard de oameni. Partea cea mai importantă a mărturiei sale este poate informația pe care el o are cu privire la un presupus tratat ultrasecret supranumit Tau-IX, care deja a fost încheiat de anumite facțiuni extraterestre și un grup internațional secret de oameni foarte puternici, rasiști și elitiști, care sunt FRANCMASONII.

În cursul celei de-a doua jumătăți a secolului XX, această puternică organizație ocultă planetară ar fi utilizat puținele informații tehnologice secrete extraterestre care le-au fost disponibile pentru a exercita astfel un control din ce în ce mai mare asupra locuitorilor planetei Pământ, atât în domeniul politic cât și în acela al energiei, al tehnologiei, al educației și al sănătății.

Membrii de la vârful acestei puternice organizații oculte planetare, care sunt FRANCMASONII, păstrează cu foarte multă grijă aceste tehnologii ultrasecrete (care implică printre altele anumite modalități de influențare și control ce se exercită în mod insidios la nivel psiho-mental, în masă, prin intermediul computerelor, al televiziunii, radioului și al INTERNETULUI) care sunt ținute departe de ochii publicului, folosindu-le în același timp doar ei în scopuri malefice. Tratatul amintit mai sus le oferă extratereștrilor autorizația de a răpi ființe umane în vederea unor experiențe cumplite.


...

Dschaak consideră că motivul pentru care dr. Burisch este protejat împotriva oricărei tentative de a fi asasinat din partea FRANCMASONILOR, în ciuda dezvăluirilor sale incendiare trecute și viitoare (care conduc în mod obișnuit la moartea celui care le face) este acela că el lucrează la anumite tehnologii ultrasecrete pe care doar el le cunoaște și le poate dezvolta. Dr. Burisch vrea însă să se asigure că acestea vor fi utilizate în scopuri pașnice și nu pentru continuarea opresiunii ori pentru perpetuarea crimelor pe această planetă. Proiectul său („proiectul Lotus”) vizează să descopere în curând o așa-numită „particulă Ganesh” care poate vindeca în mod rapid și eficace toate celulele și chiar țesuturile afectate în cazul unor boli care sunt considerate incurabile; este vorba de un remediu universal, un gen de „izvor al tinereții”.

Allan este de părere că, dacă ar putea, elita francmasonică ce conduce lumea și care la ora actuală urmărește numai scopuri diabolice (împreună cu unele grupuri diabolice de extratereștri cu care ei deja colaborează) – și-ar inocula această particulă PANACEU a vieții și ar extermina apoi fără milă, cu mult sânge-rece 5-6 miliarde de ființe umane care nu sunt imunizate împotriva maladiei mortale pe care ei au produs-o de curând.

Conform afirmațiilor lui Dschaak, „doctorul Burisch are termen până pe 15 martie 2005 pentru a le prezenta celor care îl țin prizonier note scrise care să descrie în detaliu tehnologia sa referitoare la producerea acestei particule PANACEU care este numită „PARTICULA GANESH” . Aceștia își vor prezenta atunci la rândul lor raportul unui grup de importanți FRANCMASONI din umbră care întreține relații strânse cu o facțiune rău-voitoare de extratereștri”.

Persoanele care îl țin închis pe dr. Burisch sunt foști membri ai „comitetului Majorității” pe care Dan îi supranumește „Maji”. Prin urmare, așa după cum Allan și Dschaak i-au explicat colaboratorului senatorului Hatch, intervalul de timp în care dr. Burisch va putea să apară în fața Congresului este foarte scurt.

Mulți dintre cei care s-au interesat foarte atent de secretul teribil al acestui caz al extratereștrilor malefici supranumiți MICII CENUȘII știu că zilele pământenilor sunt numărate dacă nu se fac cât mai repede dezvăluirile. Dr. Greer compară în mod semnificativ această situație cu decolarea unui avion: „atingi astfel un punct critic în care fie îți iei zborul, fie dacă nu imediat după aceea te zdrobești de pistă”.

Dr. Burisch a făcut deja numeroase dezvăluiri uluitoare. Sunt disponibile chiar unele interviuri filmate cu el, cum ar fi interviul de 68 de minute care a fost acordat lui Bill Hamilton pe 18 septembrie 2002. Un alt interviu filmat, mai profesional, realizat de un fost cameraman de știri al canalului Fox va fi difuzat în curând.

Dar există și unele dezvăluiri zguduitoare pe care dr. Burisch nu vrea să le facă înainte ca să aibă imunitatea. El este de părere că își va putea justifica participarea la aceste proiecte, dar se teme că alții se vor grăbi să îl judece și să îl acuze de crime de război. Până când va fi protejat de aceste acuzații, el nu dorește să dezvăluie anumite fapte zguduitoare pe care le cunoaște. În plus, el vrea să respecte jurământul pe care l-a depus. O înfățișare în fața Congresului i-ar oferi protecția juridică pentru a putea vorbi liber, așa cum și-a dorit dintotdeauna.

Dr. Burisch nu se teme de moarte, fiind împăcat cu sine însuși. Dschaak l-a văzut acum multă vreme înfruntând ideea unei morți premature. Avem deja o adevărată mină de informații cu mărturiile pe care le-a făcut. El dorește și s-ar părea că o să aibă posibilitatea de a încredința tuturor cunoștințele sale.

noiembrie 2004


Articolul e lung si nu am postat decat cateva fragmente din el. Stargate si Star Trek sunt povesti pentru copii de gradinita fata de ce "dezvaluie" acolo in articol G., citandu-l pe Burisch. :naughty:

#26655
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

 naga_, on Nov 7 2008, 10:22, said:

Sa nu uitam ca G. si-a mai pus si semnatura pe un articol de pe yogaesoteric in care a adoptat o alta "hoax", cea cu extraterestrii lui Burisch(microbiologu' care de fapt era doar un  fost bodyguard prin Vegas :bigwhitegrin: ). :)
...
Articolul e lung si nu am postat decat cateva fragmente din el. Stargate si Star Trek sunt povesti pentru copii de gradinita fata de ce "dezvaluie" acolo in articol G., citandu-l pe Burisch. :naughty:

Cred ca procesul de intoxicare e urmatorul:
1.vin binevoitorii (cei care se vor bagati in seama, care gudurandu-se vor mana gurului pe crestet, care desi nu practica yoga, totusi vor sa ii fie maestrului prin preajma) si zic: -uite G. ce am gasit pe net (sau scris cine stie unde... de obicei nu in carti, fiindca yoghinii nu au timp de literatura si nici bani de Amazon), la care G. (mi-l inchipui molfaind ceva, probabil luand si el masa si fiind inconjurat de admiratori) zice, da... foarte interesant, am putea chiar sa scoatem (si aici binevoitorul crede fulgerator ca e vorba de noi -adica el si G., sau in cel mai rau caz noi -adica "scoala noastra de yoga"; nu isi da seama insa ca e vorba de pluralul majestatii, modul misterios de a vorbi al aristocratiei, in sensul de a da impresia ca EI sunt mai multi si ca ceea ce spun nu e doar rodul unei singure minti, ci un consens tacut al unei tagme) un articol pe care sa il prezentam la conferinta/ sa il punem in caietul de vacanta, etc, dupa caz. Ca sa vada toata lumea la ce se preteaza francmasonii/ oamenii in negru/ micii cenusii, etc, dupa caz.
2.in linistea biroului ovular, articolul (tradus in prealabil) si scris la 3 randuri este garnisit cu rame si limbaj de lemn, facut sa demaste FRANCMASONII (chiar asa, scris cu litere mari) si sa prezinte eventual CONTINENTA AMOROASA ca mijloc de diminuare a incazirii globale. Se mai adauga cate un citat aproximativ din intelepciunea milenara fie ca motto, fie strecurat subtil si inocent, iar apoi este dat spre publicare, desigur de data aceasta cu semnatura: Profesor de yoga, ...
3.Articolul e preluat cu smerenie si publicat.

Problema cu acest proces, si asa cu multe intarzieri pe parcurs, este ca nu are iesire de urgenta/ exceptie; are mai multe roluri intr-un singur actor (NOI), deciziile sunt luate de aceeasi persoana si porneste de la niste premise false: infailibilitatea actorului decident.

Multi s-au trezit cu texte scrise si apoi preluate fara nici un fel de retinere de catre G. Unii chiar au scris carti, muncind efectiv la realizarea de la zero a materialului si s-au trezit ca acele carti au brusc un alt autor cand sa apara cartea in public. Si toate acestea sub ochii condescendenti ai camarilei, care in acest fel ii asigurau lui G. o ocupatie decenta si desigur retribuita: incredibil dar in Romania G. era jour-nalist, desi multi il stiam noctambul, o posibila inspiratie pentru vreun Bram Stoker contemporan.

Edited by Jedi Knight, 07 November 2008 - 12:25.


#26656
naga_

naga_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.10.2008
Cred ca am gasit sursa de unde au facut rost misanii de una dintre pozele utilizate pe yogaesoteric in articolul despre hara:

http://www.transtech...43_news002.html

Si pentru ca tot aberau unii in alta parte folosind intrebari de genul "cine sunt masonii de langa el?", iata si cine era unul dintre ceilalti doi "masoni":

http://www.musegloba...eter_Noerr.html

Chinezoaica din centru banuiesc ca era reprezentanta firmei taiwaneze. Nexam masoni, doar IT-isti. Plus niste aiuriti ce intr-adevar viseaza tot timpul masoni verzi pe pereti.

Edited by naga_, 07 November 2008 - 18:01.


#26657
mantra mioritica

mantra mioritica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.01.2007

 silvia bungrazescu, on Nov 6 2008, 23:29, said:

Si totusi, intrebarea ramane: a validat sau nu gurul suedez "calatoria extraterestra" a lui cosci?!  :lol:
De buna seama ca a validat ca autentica ! Doar misanii spun ca marturiile se duc in Suedia pt validare, si abia apoi apar pe site !
Fapt pentru care, il putem considera pe cosci reincarnarea lui Enoch, ca si ala a avut parte de o calatorie extraterestra, pe nava lui d-zeu ( scrie la biblie cu lux de amanunte ).

#26658
naga_

naga_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.10.2008
Na, ca sa vezi ce sincronicitate! :P  De-abia am scris ceva de hara si uite pe ce imi cazura ochii uitandu-ma pe blogul lui yogi & Aurel:

http://misa-yoga.blo...tronul-ime.html

Zilele trecute yogaesoteric a facut noi dezvaluiri cu privire la personajele dubioase care se afla in spatele campaniei pornite impotriva MISA pe internet. Dupa spionul Fruntes noua dezvaluire prezinta personajul Daniel Marinescu-Persu, alias Dan Marinescu, proprietarul mai multor firme printre care IME Romania SRL si ADISAN NET SRL, administrator tehnic si logistic sub nickname-ul "harababura" (de la dictonul masonic "La ordine prin haos") si conducator alaturi de alti agenti de influenta ai serviciilor secrete, al campaniei de minciuni și calomnii, ce instiga la ura si discriminare impotriva MISA, incalcand totodata si legislatia in domeniul copyrightului.

Marinescu este in aceasta campanie marioneta masonului Adrian Nastase, cei doi avand o relatie mai veche. De afaceri bineinteles. Legatura lor iese a iesit la iveala si printr-un alt eveniment: publicarea de catre Dan Marinescu in ziarul Gandul a unui articol impreuna cu Cecilia Ghitulescu (Tiz) care i-a permis a doua zi lui Adrian Nastase sa preia ideea si sa se planga pe blogul sau el ca a fost cel atacat de MISA. Coincidenta neintamplatoare: acest lucru are loc pe 18 martie 2008, la fix 4 ani de la atacul impotriva MISA de pe 18 martie 2004 fapt remarcat si de ziarul Cancan intr-un articol.

Al fapt revelator este acela ca acest mercenar al lui Adrian Nastase nu a urmat nici o secunda cursurile de yoga organizate de MISA si nici nu detine cunostinte de baza ale sistemului milenar YOGA. Detaii in articolul yogaesoteric care dezvaluie adevarul despre patronul IME Romania SRL si ADISAN NET SRL.


Dovezile "zdrobitoare" ale legaturii lui hara cu Nastase:
1. Si-a ales nick-ul "harababura", care (nu-i asa? ;) ) are un inteles ocult masonic ("la ordine prin haos"). Ma intreb atunci cum stau lucrurile si cu sute de useri de pe SP, care au niste id-uri cu mult mai "satanice" decat "harababura", multi dintre ei activand si aici pe aria de religie si spiritualitate. :naughty: Ca doar hara aici pe SP a fost "botezat" in mod initiatico-oculto-ezoteric cu numele "harababura". Inseamna ca tudorel666 este deja Mare Maestru de loja, la ce nume satanico-malefic si-a ales. :bigwhitegrin:
2. "Deloc intamplator" articolul din Gandul in care e mentionat numele lui a aparut pe 18 martie. Aici de unde stiu Aurica si yogi daca a fost cumva alegerea lui in ce priveste data publicarii sau doar alegerea jurnalistilor de la Gandul? Dar daca il publica pe 12 martie, sau pe 6 iunie, sau cu trei saptamani inainte de un termen al vreunui proces al lui Bivo sau... ? Pun pariu ca indiferent in ce data ar fi fost publicat articolul, tot gaseau ei o conexiune din asta iezoterica.
3. Hara n-a fost la cursurile MISA. Asta e intr-adevar cea mai tare dovada a legaturii sale cu Nastase. :roflmaofast:  Deci cine nu a trecut pe la MISA e automat omu' lui Nastase. Perfect logica deductia asta, dar nu cred ca pentru oameni ci poate pentru papagali.
Si daca hara cica nu detine cunostinte de baza din yoga, atunci cum de reuseste sa faca padmasana incomparabil mai bine decat nenea instalatoru'? :naughty: Cel putin asta se vede comparand o poza recenta de-a lui Hara cu o poza a maaarelui bodhaka de acum vreo doua decenii. Si la cat o fi practicat nea bodhaka asane in ultimii ani, poate acum nu mai poate sa faca padmasana nici macar la modul chinuit din poza aia cu care se mandreau misanii mai demult.

Am uitat dovada 4(trebuia de fapt sa aiba nr. 3 in ordinea aparitiei dar nu mai conteaza acum):
4. Nastase s-a plans pe blog de strambele MISA dupa ce a aparut articolul din Gandul in care erau descrise anumite eforturi misane in vederea "ajutarii" domniei sale in ce priveste viata politica. Pai nu era de fapt logic ca domnu' Nastase sa reactioneze cumva dupa un asa articol? Unde e conspiratia in chestia asta perfect normala? :huh:

Later Edit
Na ca avem si un Baphomet pe aici. Asta e bineinteles un Maaare Maestru Templiero-Mason, nu-i asa, dupa lojica misana?

Edited by naga_, 07 November 2008 - 18:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate