Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

RCS a început ofensiva cu smartphone iPhone, Samsung și Nokia.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2999 replies to this topic

#361
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Cateva intrebari:

1. Telefoanele sunt codate? Ce care deja si-au achizitionat de ce nu spun nimic?
2. Abonamente mai flexibile au? Momentan nu ma incanta niciunu,deci prefer abonament mai mic si pret mai mare la aparat. Pentru cine nu are pe nimeni in RDS nu prea e asa rentabila oferta. Doar pentru cei care nu au si isi doresc neaparat un telefon mai de ultima generatie. Eu am N8 si sincer nu l-as da pe un SGS2. Deci momentan nu m-ar tenta nimic din oferta lor in mod deosebit.
3. Sunt deja in 3 orase. Ok,insa stocul este constant si mereu "on" in fiecare dintre ele? Sau in aceste 3 orase se gasesc telefoane doar in primele zile si apoi Dumnezeu cu mila?

EDIT: eu astept in continuare o tableta! Sa aduca un Huawei S7 slim,nu-mi doresc mai mult.

Edited by boy4ever, 14 May 2012 - 12:38.


#362
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postboy4ever, on 14th May 2012, 13:35, said:

2. Abonamente mai flexibile au? Momentan nu ma incanta niciunu,deci prefer abonament mai mic si pret mai mare la aparat.
Mai flexibile de atat? Pai aproape se rup la cat sunt de flexibile :)

Gasesti abonamente mai mici de 4 euro la ceilalti?

Edited by danutz1, 14 May 2012 - 12:48.


#363
paco68

paco68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.03.2006

View Postboy4ever, on 14th May 2012, 13:35, said:

Cateva intrebari:

1. Telefoanele sunt codate? Ce care deja si-au achizitionat de ce nu spun nimic?
2. Abonamente mai flexibile au? Momentan nu ma incanta niciunu,deci prefer abonament mai mic si pret mai mare la aparat. Pentru cine nu are pe nimeni in RDS nu prea e asa rentabila oferta. Doar pentru cei care nu au si isi doresc neaparat un telefon mai de ultima generatie. Eu am N8 si sincer nu l-as da pe un SGS2. Deci momentan nu m-ar tenta nimic din oferta lor in mod deosebit.
3. Sunt deja in 3 orase. Ok,insa stocul este constant si mereu "on" in fiecare dintre ele? Sau in aceste 3 orase se gasesc telefoane doar in primele zile si apoi Dumnezeu cu mila?

EDIT: eu astept in continuare o tableta! Sa aduca un Huawei S7 slim,nu-mi doresc mai mult.

Teleoanele sunt libere de retea !
SG2 pe care l-am primit e liber.
Momentan folosesc cartela de la Vodafone pana se rezolva portarea numarului catre DGi .
Am facut si un update la ICS.

Androidnews24.com

#364
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
paco, erau telefoane sau se dadeau pe sub mana?

#365
paco68

paco68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.03.2006

View PostM@nuel, on 14th May 2012, 15:37, said:

paco, erau telefoane sau se dadeau pe sub mana?

Aveau expuse si in vitrina.

#366
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
OK, multam! Am intrebat si eu la noi in oras, mi-au spus ca ar fi posibil sa se deschida centre regionale si ca telefoanele ar fi deja primite dar ca nu se pot cumpara pana cand nu se deschide showroomul.

#367
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
mah da in olt nimic ,chiar asa zgarciti sunt astia de la rds ?

#368
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View PostHouseFreak, on 14th May 2012, 16:12, said:

mah da in olt nimic ,chiar asa zgarciti sunt astia de la rds ?
Sunt inceti, nu zgarciti.

#369
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Ce se intampla cand se termina cei 3GB inclusi intr-un abonament de ala de 12 euro? mai devreme de sfarsitul lunii?

#370
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View PostFrankie, on 14th May 2012, 16:31, said:

Sunt inceti, nu zgarciti.

esti din slatina ?

daca esti sa ma anunti si pe mn cand primesc astia acolo ,nu stau in oras

#371
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Ce se intampla cand se termina cei 3GB inclusi intr-un abonament de ala de 12 euro? mai devreme de sfarsitul lunii?

#372
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postconstantinp, on 14th May 2012, 16:37, said:

Ce se intampla cand se termina cei 3GB inclusi intr-un abonament de ala de 12 euro? mai devreme de sfarsitul lunii?

Citat de pe site-ul lor:
Viteza de acces se va limita la 128 kbps viteza de download si pana la 64 kbps
Asta inseamna ca nu esti taxat suplimentar. Oricum, 3 GB sunt mai multi suficienti. Eu ascult muzica de-acasa prin audiogalaxy si n-am sarit niciodata de 2 GB.

#373
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postdanutz1, on 14th May 2012, 13:48, said:

Mai flexibile de atat? Pai aproape se rup la cat sunt de flexibile :)

Gasesti abonamente mai mici de 4 euro la ceilalti?
Nu m-am referit ca vreau abonament mai mic de 4 euro la Digi. Adica de exemplu mi-ar conveni si abonament de 4 euro la SGS2 si sa coste mai mult de 500 ron aparatul. Sau ma rog,mai exact vroiam preturi diferite per telefon pt. diverse tipuri de abonamente.

#374
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View Postboy4ever, on 14th May 2012, 21:11, said:

Nu m-am referit ca vreau abonament mai mic de 4 euro la Digi. Adica de exemplu mi-ar conveni si abonament de 4 euro la SGS2 si sa coste mai mult de 500 ron aparatul. Sau ma rog,mai exact vroiam preturi diferite per telefon pt. diverse tipuri de abonamente.


inseamna ca te duce buzunarul de iti permiti sa dai mai multi bani odata ,e foarte bine ceea ce a facut rds ,12 si 500 de ron e pomana fata de concurenta .

daca gandesti din perspectiva ca nu sunt minute multe si ca vroiai mai mult inteleg ,eu unul u sunt om de afaceri ,si daca ai sotia,prietena ,mama care e tot in rds iti permiti sa vorbesti nelimitat cu acest abonament de 12 euro si sa te bucuri din plin de ce afacere buna ai facut si tu si rds .

daca nu ma insel ca sa iti poti permite un sgs 2 la orange sau vodafone trebuie sa dai lunar in jurul a 30-35 euro ,poate si mai mult si sa mai dai 600-700 ron pe telefon,eu unul nu imi permit asa ceva si nu pot pune pretentii la ceea ce rds a facut ,rds nu merita criticat ca a facut ceva prost ,pentru ca nu a facut,ba chiar a facut ceva la care nimeni nu se astepta ,ceva sa sparga piata marilor operatori de telefonie .

Tineretul din ziua de azi se uita dupa telefon ,nu prea mai conteaza compensatia minutelor ,mesajelor date ,conteaza sa platesti putin si sa ai telefon bun.

#375
boogye

boogye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 05.04.2012
Doresc si eu sa stiu:
1.daca persoanele care au achizitionat pana acum telefoanele respective erau PROPRIETARI pe contractul de casa. (sau era proprietar mama/tata)
2.daca se poate achizitiona un telefon si in cazul in care ai contract de inchiriere
3.daca se poate achizitiona un singur telefon sau pot lua unul pt mine si unul pt fratele meu

multumesc si astept un raspuns de la persoanele care au achizitonat deja telefoane sau de la persoane avizate.

#376
buggsbunny29

buggsbunny29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 01.04.2006
1. Obligatoriu proprietarul casei cu buletin + actul de proprietate pe care sa apara si CNP-ul din buletin
2. Nu
3. Maxim patru.

#377
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostHouseFreak, on 14th May 2012, 22:01, said:

inseamna ca te duce buzunarul de iti permiti sa dai mai multi bani odata ,e foarte bine ceea ce a facut rds ,12 si 500 de ron e pomana fata de concurenta .
Pomana pe naiba! Adica doar daca suni in RDS. Dar cum eu nu am absolut niciun numar Digi in agenda cu ce ma avantajeaza?? Doar asa,de dragul telefonului,si sa mai platesc inca un abonament la concurenta? In cazul asta ramane sa platesc peste 20 de euro lunar pe abonamente,iar in cazul asta l-as fi luat de la concurenta si as fi stat si eu ca tot omul cu un singur abonament,nu?

View PostHouseFreak, on 14th May 2012, 22:01, said:

daca gandesti din perspectiva ca nu sunt minute multe si ca vroiai mai mult inteleg ,eu unul u sunt om de afaceri ,si daca ai sotia,prietena ,mama care e tot in rds iti permiti sa vorbesti nelimitat cu acest abonament de 12 euro si sa te bucuri din plin de ce afacere buna ai facut si tu si rds .
Pai tocmai aia e,ca nu am pe nimeni in RDS. Absolut pe nimeni! Deci cu ce ma avantajeaza sa platesc 500 ron + 12x24 (288) euro? Doar asa,de dragul de a ma lega la cap 2 ani de zile pentru un amarat de telefon? Si pe langa aceste costuri sa mai platesc un abonament la concurenta (minim 6-8 euro) sau un eventual cost suplimentar la RDS? Da,mare afacere...

View PostHouseFreak, on 14th May 2012, 22:01, said:

daca nu ma insel ca sa iti poti permite un sgs 2 la orange sau vodafone trebuie sa dai lunar in jurul a 30-35 euro ,poate si mai mult si sa mai dai 600-700 ron pe telefon
Ti-am explicat mai sus. Dau deja MINIM 10 euro pe luna la Cosmote,mai adaug inca 12 la RDS si inca 500 ron pe telefon... Se strang deci ceva banuti si tot nu reusesc sa inteleg care e afacerea.

View PostHouseFreak, on 14th May 2012, 22:01, said:

Tineretul din ziua de azi se uita dupa telefon ,nu prea mai conteaza compensatia minutelor ,mesajelor date ,conteaza sa platesti putin si sa ai telefon bun.
Da,am telefon bun si merg la veniu' si-i zic "da frate sa dau si eu un mesaj". Deja o dau in penibil,practic ceva cocalaresc. Am telefon JMecher si nu am credit pe el. Sau dau beep-uri ca ultimul sarac. Nu multumesc,nu ma incanta deloc ideea. Desi vad ca multi - si nu numai tineri - sunt atrasi de telefoanele de la RDS. Doar de telefoane! Interesant. Sunt curios cate tepe se vor da...

#378
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postboy4ever, on 15th May 2012, 02:13, said:

...

Deci tu pana la urma ai vrea un telefon mai ieftin de la RDS pentru a-l folosi in alte retele?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate