Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Cum se da teapa la oameni!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#1
Ariel43vah

Ariel43vah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.12.2009
Vazusem un anunt, daca nu ma insel, este postat aproape zilnic pe websiturile de angajari, un exemplu avem aici

http://www.bestjobs..../516658/forex/1

Este vorba de UFX Markets FX GFC din Bucuresti, Bulevardul Iuliu Maniu nr. 7, Cotroceni Business Center, corp U, etaj 5.

Ma uitam eu, ca ei tot modifica anuntul: ba in romana, ba in engleza, ba schimba sectorul, ba denumirea firmei, ba il baga la confidential. Am aplicat si eu si am fost contactat telefonic.

Nu are rost sa va povestesc pt ca descrierea din acest articol este identica, chiar mai bine prezentata decat ceea ce as putea face eu.

http://adyiy.wordpre...ti-auzit-de-ei/

Nu intentionez nici o reclama dar, facand haz de necaz, este uimitor de tampit cu se storc banii de la oameni creduli pe spatele unor tineri fara experienta de viata. De asemenea, iata cum aceasta firma parazit traieste pe asemenea tepe.

Asa legi, asa infractori.

Despre alte joburi voi reveni cu informatii.

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Foarte interesant.

#3
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Eu ma fost joi la un interviu la Aston Markets (cand m`a sunat tipa a zis Aston Martin prima data :lol: ), am vazut ca de fapt e o tombola si m`am tirat inainte sa inceapa interviul :D

#4
nicolaeilie

nicolaeilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2012
la Aston Markets se pot pierde cel mai usor banii pa care esti ademenit de catre oameni cu vorbe mieroase si cu argumente de tot felul care mai de care atractive sa-i investesti pentru a obtine un profit rapid si substantial, in realitate lucrurile stau altfel, cativa asa zisi profesionisti in tranzactii de speculare a burselor se joaca cu banii tai pana ce-i pierd apoi se ascund in spatele regulamentului( ca doar ai fost informat despre riscurile la care te expui) nu au nici cea mai mica remuscare cu acest lucru ca doar nu au pierdut banii lor.
Asa dar cei care au intradevar bani si vor sa-i piarda repede sa apeleze la acesta firma Aston Markets iar pentru cei ce au fost contactati si inca nu au apucat sa faca aceasta afacere de imbogatire rapida ai sfatuiesc sa-i ocolesca altfel vor pierde toti banii pe care o sa-i investeasca in scopul obtinerii de profit rapid .  :thumbdown:

#5
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Nu vreau sa le iau apararea celor de la AM, nu am de ce, dar as numi-o "taxa pe prostie".    :peacefingers:
Cum pana mea sa le dai bani altora sa speculeze pt tine, indiferent despre ce piata financiara vorbim !...   :w00t:

#6
nicolaeilie

nicolaeilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2012

View PostBarboso, on 12th January 2012, 22:22, said:

Nu vreau sa le iau apararea celor de la AM, nu am de ce, dar as numi-o "taxa pe prostie".    :peacefingers:
Cum pana mea sa le dai bani altora sa speculeze pt tine, indiferent despre ce piata financiara vorbim !...   :w00t:
pai nu speculeaza ei pentru tine ci te invata cum sa faci asta in baza unor asa zise informatii sursa din piata :nonobad:

#7
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Ori ca apasa el pe buton, ori ca apesi tu cum iti zice el, tot aia.

#8
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010
Interesul lor nu e sa-ti castige tie bani, ci sa investesti tu. Daca-ti castiga sau pierd banii, pentru ei conteaza mai putin, pentru ca ei tot isi iau bonusul la salariu din investitia ta.

Oricum, cat tre' sa te duca neuronii ca sa-ti dai economiile pe mainile unora care te suna sa te-ntrebe daca esti interesat sa-ti inmultesti banii rapid si fara pic de efort? :lol:

#9
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Exact asta zic si eu: ai "investit" cu ei (sau oricare altii de gen) si-ai pierdut, nu e teapa, e "taxa pe prostie".

#10
MostWanted20

MostWanted20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.09.2009
Despre asta vorbiti UFXmarkets.com ? Daca da nu e adevarat ce spune-ti aici, sunt foarte seriosi ;) am facut cu iei intr-o luna 1500$. Imi pare rau sa aud asta despre ei aici.

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
posteaza fluturasul de salariu

#12
MostWanted20

MostWanted20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.09.2009
cu cea mai mare placere, dar iti arat profitul pe luna asta
http://shareimage.ro...8xo451hljcb.png

Edited by MostWanted20, 07 February 2012 - 10:59.


#13
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
Deci te-ai angajat sau nu ?

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostMostWanted20, on 7th February 2012, 10:58, said:

cu cea mai mare placere, dar iti arat profitul pe luna asta
http://shareimage.ro...8xo451hljcb.png
403 Forbidden
Server

poti sa atasezi si pe forum imagini

#15
Motos

Motos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 04.07.2010
nu merge linku de mai sus :)) 403 Forbidden...Most wanted probrabil e managerul firmei :))

#16
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View PostMotos, on 7th February 2012, 20:03, said:

nu merge linku de mai sus :)) 403 Forbidden...Most wanted probrabil e managerul firmei :))
zimi si mie, afacerea asta presupune in a da niste bani,si la sfarsitul lunii sa-ti dea mai multi bani? gen ei sa-i bage in forex and shit...

#17
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View Postgumball3000, on 7th February 2012, 13:32, said:

403 Forbidden
Server
Mie mi-a mers link-ul, dar din notificarea primita pe mail, de pe topic nu merge nici la mine.
Are sapte pozitii (mici, 0,2 - 0,5 loturi) pe EURUSD, cu profituri intre 20 si 40 $, totalul fiind 226 $.
Pentru contul de 500 $ (cred) este OK, dar e prematur de spus ceva din sapte tranzactii.



View Postevon, on 7th February 2012, 20:02, said:

zimi si mie, afacerea asta presupune in a da niste bani,si la sfarsitul lunii sa-ti dea mai multi bani? gen ei sa-i bage in forex and shit...
Nu.
Din ce se vede acolo chiar el tranzactioneaza, ei doar ii asigura platforma si levierul.

#18
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
Blesteme si dezamagiri!
Am intrat aici in speranta de a invata cum sa infigi o tepliga in gatul unuia...  :down:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate