Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

desfasurator apeluri primite

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ganu_andreea

ganu_andreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.08.2011
Sunt abonata cosmote si am nevoie de desfasuratoare care sa arate numerele de telefon care m-au apelat in ultimele 2 luni. Suna ciudat insa am nevoie sa demonstrez ca nu am vb cu anumite numere de telefon in periada acea printre care si numere ascunse. Sotul meu a fost plecat din tara si cand s-a intors cineva s-a gandit sa faca o gluma proasta si sa zica ca a avut o relatie cu mine ceea ce e foarte neplacut si creaza serioase probleme. un astfe;l de desfasurator ar demonstra ca nici macar nu a vb cu mine la telefon. suna de ceva vreme dar nu i-am raspuns decat o data 30 de sec ca nu stiam cine e, cand mi-am dat seama ca e doar o gluma proasta nu am mai raspuns. Stie cineva cum as putea rezolva aceasta problema?

#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pentru apelurile efectuate se poate obtine desfasuratorul insa pentru cele primite nu stiu daca e posibil din punct de vedere tehnic si daca ar fi de acord sa-ti ofere asemenea informatii.

#3
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008
Nu se stocheaza astfel de date. Nici pentru cartele, nici pentru abonati.
Ei trebuie sa stie ce ai apelat, nu cine te-a apelat.

#4
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
astfel de desfasuratoare nu se ofera, pentru apeluri de intrare.
doar pentru apeluri de plecare se poate oferi clientului lista apelurilor efectuate pe o perioada de maxim trei luni in urma.
deci, in situatia asta nu prea ai ce face. eventual daca animalu' te deranjeaza, ii depui o plangere la politie si aia mai departe pot investiga cine e, dar tot nu vei primi desfasuratorul.

cat despre domnu' sotu' sa fie sanatos. te crede, bine, nu te crede, inseamna ca nu te merita. asta daca intr-adevar esti ingeras si nu ai facut nimic.

Edited by dygey, 04 August 2011 - 21:46.


#5
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
suni la 1234 si le ceri asa ceva, mi se pare ca se percepe o taxa.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Apelurile efectuate de tine, cele pentru care ai platit, apar pe desfasuratorul tau.
Cele efectuate de altii si pentru care au platit, apar pe desfasuratorul lor. Apelurile lor telefonice sunt confidentiale (cum sunt ai ale tale pentru tine) si nu poti primi informatii legate de ele decat de la persoanele in cauza.

#7
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009

 danutz1, on 4th August 2011, 22:42, said:

Pentru apelurile efectuate se poate obtine desfasuratorul insa pentru cele primite nu stiu daca e posibil din punct de vedere tehnic si daca ar fi de acord sa-ti ofere asemenea informatii.

din punct de vedere tehnic se poate si chiar se stocheaza 6 luni si apelurile primite cat si cele date dar din punct de vedere comercial nu vor kktii sa dea si lista cu apeluri primite ceea ce e de-a dreptul stupid ca doar tu le-ai primit nu?

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 obuzul, on 5th August 2011, 10:23, said:

din punct de vedere tehnic se poate si chiar se stocheaza 6 luni si apelurile primite cat si cele date dar din punct de vedere comercial nu vor kktii sa dea si lista cu apeluri primite ceea ce e de-a dreptul stupid ca doar tu le-ai primit nu?
Desfasuratorul se solicita de obicei pentru motivarea unor discordante intre valoarea facturii si suma asteptata de abonat. De aici se considera lipsita de importanta lista cu apelurile primite. Oirucm, Cosmote taxeaza cu un Euro si eliberarea facturii detaliate cu apeluri primite.

#9
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Stiu ca sunt putin pe langa subiect, dar vreau sa intreb aici: ce sa fac ca sa nu mai primesc in plicul cu factura la cosmote si desfasuratorul?

#10
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Si eu as vrea sa aflu pentru ca in proportie de 80% e plin cu TOATE sesiunile de net initiate de smartphone-ul meu. E ceva de cosmar si stupid sa consumi tone de hartie pe care sa pui detaliat absolut toate sesiunile de net, indiferent de traficul efectuat. Eu am 3 GB inclusi pe luna si telefonul deschis 24 de ore din 24. In fiecare ora isi face diverse sincronizari. Imaginati-va ca am primit un plic cu 10 foi scrise mic, pe ambele parti cu desfasurarorul.
Asta desi am activa si factura + desfasuratorul electronic prin webcare.

Chiar nu ar fi nicio solutie? Ma gandesc cati fac trafic ca si mine si cate tone de hartie se duc total aiurea. O fi Cosmote de culoare verde, dar nu e deloc o companie verde si prietenoasa cu mediul inconjurator. O bila neagra de la mine pentru asta. O sa-i sun si o sa le solicit inca o data sa nu imi mai trimita facturi. Maculatura degeaba...

#11
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

 SebyD, on 5th August 2011, 18:27, said:

Si eu as vrea sa aflu pentru ca in proportie de 80% e plin cu TOATE sesiunile de net initiate de smartphone-ul meu. E ceva de cosmar si stupid sa consumi tone de hartie pe care sa pui detaliat absolut toate sesiunile de net, indiferent de traficul efectuat. Eu am 3 GB inclusi pe luna si telefonul deschis 24 de ore din 24. In fiecare ora isi face diverse sincronizari. Imaginati-va ca am primit un plic cu 10 foi scrise mic, pe ambele parti cu desfasurarorul.
Asta desi am activa si factura + desfasuratorul electronic prin webcare.

Chiar nu ar fi nicio solutie? Ma gandesc cati fac trafic ca si mine si cate tone de hartie se duc total aiurea. O fi Cosmote de culoare verde, dar nu e deloc o companie verde si prietenoasa cu mediul inconjurator. O bila neagra de la mine pentru asta. O sa-i sun si o sa le solicit inca o data sa nu imi mai trimita facturi. Maculatura degeaba...


Dar la voi, la cosmote nu s-a inventat factura electronica? Eu la Orange nu mai am factura scrisa de vreo 3-4 ani! Atunci imi venea oricum degeaba, că pana ajungea, era platita oricum. Am cerut sa se dezactiveze factura scrisa si o am in format electronic in contul meu de pe orange.ro si prin sms pe telefon. :o

#12
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 ganu_andreea, on 4th August 2011, 22:32, said:

Sunt abonata cosmote si am nevoie de desfasuratoare care sa arate numerele de telefon care m-au apelat in ultimele 2 luni. Suna ciudat insa am nevoie sa demonstrez ca nu am vb cu anumite numere de telefon in periada acea printre care si numere ascunse. Sotul meu a fost plecat din tara si cand s-a intors cineva s-a gandit sa faca o gluma proasta si sa zica ca a avut o relatie cu mine ceea ce e foarte neplacut si creaza serioase probleme. un astfe;l de desfasurator ar demonstra ca nici macar nu a vb cu mine la telefon. suna de ceva vreme dar nu i-am raspuns decat o data 30 de sec ca nu stiam cine e, cand mi-am dat seama ca e doar o gluma proasta nu am mai raspuns. Stie cineva cum as putea rezolva aceasta problema?
raspunsul(indiferent de ce abereaza unii pe aici!)este NU . SI TOTUSI se poate scoate o asemenea lista  doar pt cazul in care primesti apeluri de amenintare-faci reclamatie la politie,parchet si acestia emit o solicitare catre operatorul respectiv .cei de la parchet primesc lista cu apeluri primite de tine dar ... incepand cu data de la care numarul a fost pus sub supraveghere. valabil pt orice operator fix sau mobil din RO.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate