Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

ORANGE Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14257 replies to this topic

#8767
six

six

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.11.2007
Da chiar ce vor sa stie? De ce e nevoie de un mesaj? Cunosc faptul ca tel comunica cu reteaua dar asta e altceva deja. Asa afla serverele lor daca tel e setat pt mms, orange world si mai stiu eu ce?

#8768
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

 ionut.tabacaru, on Dec 26 2007, 08:47, said:

SIM_urile distribuite de 2 ani inacoace trimit automat un SMS catre Orange , gratuit, catre numarul 5692. Nu stiu exact de ce se inatmpla acest lucru, ce incearca Orange sa afle prin asta...
Poate valideaza telefonul sau aplicatiile in baza lor de date, oricum e aiurea... sunt curios ce face exact sms-ul ala. Eu am sim antic, are peste 3 ani, nu-mi fac probleme :)

Edited by andreic, 26 December 2007 - 12:19.


#8769
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
acum 3 zile am ramas fara baterie si aveam la-ndemana un nokia. am pus SIMul in tel si ce sa vezi... primesc SMS de la orange ca in cateva secunde primesc setarile automate pt wap/mms... si intr-adevar, le-am primit ;)

#8770
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 kaytar, on Dec 26 2007, 13:44, said:

acum 3 zile am ramas fara baterie si aveam la-ndemana un nokia. am pus SIMul in tel si ce sa vezi... primesc SMS de la orange ca in cateva secunde primesc setarile automate pt wap/mms... si intr-adevar, le-am primit ;)
La Voda e la fel. La Orange nu stiam ca e asa (ptr. ca nu le-am primit niciodata :huh:).

Repet : cum stiti voi de acel SMS ?

#8771
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

 Cosconor, on Dec 26 2007, 14:53, said:

La Voda e la fel. La Orange nu stiam ca e asa (ptr. ca nu le-am primit niciodata :huh:).

Repet : cum stiti voi de acel SMS ?

Eu am E50-uri la servici si din ce-am observat SMS-ul vrea sa-l trimita cand e un SIM nou sau un SIM vechi in telefon nou.

#8772
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005

 Cosconor, on Dec 26 2007, 15:53, said:

La Voda e la fel. La Orange nu stiam ca e asa (ptr. ca nu le-am primit niciodata :huh:).

Repet : cum stiti voi de acel SMS ?


pe e50 se observa acest lucru : cand pui simul in telefon te intreaba daca permiti sa expedieze mesajul..dar nu spune la ce nr il trimite

#8773
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005

 andreic, on Dec 26 2007, 12:19, said:

oricum e aiurea... sunt curios ce face exact sms-ul ala.
Comunica faptul ca s-a schimbat telefonul si reteaua iti trimite datele de conectare pentru wap, mms si world.

 andreic, on Dec 26 2007, 12:19, said:

Eu am sim antic, are peste 3 ani, nu-mi fac probleme :)
Din cate am vazut numai la prepay se intampla - deocamdata.

Edited by mailman, 26 December 2007 - 19:24.


#8774
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Am primit un bonus pe prepay de 1,5 euro, diferit de cel aniversar si de cel de consum anual. A fost greseala sau a aparut ceva nou?

#8775
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Am primit un bonus pe prepay de 1,5 euro, diferit de cel aniversar si de cel de consum anual. A fost greseala sau a aparut ceva nou?

#8776
ChristianG

ChristianG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 24.01.2005
Pai nu ai primit si vreun mesaj sa-ti ureze sarbatori fericite ? Eu la abonament am primit 10 minute nationale  :)

#8777
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
De 7 zile cu un timp mediu de asteptare de 1h incerc sa iau legatura cu 411. Am 8 abonamente business, toate mari, dar nu am nici o sansa. Reusesc in seara asta sa dau de 'Monica' care imi spune ca e spiritul Craciunului si sa nu fim suparati!!! Am cost suplimentar pe un abonament cu optiune date si care cantitate nu e inca epuizata si tot creste costul, sim-ul fiind la mine pe birou. Asadar o urgenta. Apoi doresc dezactivarea unei optiuni de fast upload deoarece nu merge in zona mea si mi se spune sa sun maine sau cand reusesc sa ii prind la 'date' Degeaba insist ca si ea poate sa imi dezactiveze optiunea sau sa dea ea un mail la serviciul date. Cerand cu un supervisor mi se replica in 2 minute ca poate sa o dezactiveze. Chiar s-au dus asa mult in jos CC-ul de la Orange? Sunt dezamagit rau...

#8778
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 08.09.2006
Am primit un bonus pe prepay de 1,5 euro, diferit de cel aniversar si de cel de consum anual. A fost greseala sau a aparut ceva nou?

#8779
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
la 456 nu ai acces? asta inseamna ca nu esti in client asa de mare.
acolo se raspunde in maxim 15 secunde.

#8780
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
De sarbatori am primit numai puncte TY. Mai bune erau minutele. :confuzzled:

#8781
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

 lucext, on Dec 26 2007, 20:45, said:

Am primit un bonus pe prepay de 1,5 euro, diferit de cel aniversar si de cel de consum anual. A fost greseala sau a aparut ceva nou?
Am primit și eu în urmă cu vreo 2 săptămâni. Nu știu pentru ce s-a dat, nu a dat detalii despre motivul pentru care a fost acordat.

#8782
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Si eu am primit o ciudatenie de bonus. Nu spunea pentru ce e.....

#8783
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
aveti abon pe firma de v-au dat bonus?
pt ca din cate am inteles eu numai la abon corporate se dau bonus puncte thank you

#8784
new_kind

new_kind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.12.2007

 a21alex, on Dec 27 2007, 10:58, said:

Si eu am primit o ciudatenie de bonus. Nu spunea pentru ce e.....
Arunca si ei cu bonusuri (a.k.a. abureli) in disperare...

Concurenta se ascute. Poate ca nu mai sunt multi carora le place sa comunice scump si doar noaptea. Cu 3 prieteni din retea.  <_<

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate