Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

part time cam ciudat

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
a_dani_2011

a_dani_2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 27.02.2011
Buna seara tuturor!Numele meu este L. A. si sunt din Iasi..masterand.Am cautat mereu un job fie full, fie part-time dar fara vreun succes.Recent am dat de un anunt in care nu se mentiona concret ce munca de birou trebuie sa faci.Am telefonat si am dat de un domn(Mihai Gilbert) care mi-a zis ca este un Call Center in turism.A spus sa vin si sa depun CV. Am fost marti la 17.30 si am depus CV la dumnealui..a mai venit o fata studenta la medicina,in anul1,fara sa o cunosc.Pe amandoi ne-a "audiat" odata.Ne-a spus ceva despre salarii in mare..part time inseamna 4h/zi.Mai primim bonusuri pt fiecare client care il aducem la o prezentare si cumpara pachetul turistic.Compania de turism se numeste Transilvania Vision.A mentionat ca sunt 3 intervale orare..Am venit astazi de la ora 8.30 si am stat 6h,avand in vedere cum a mentionat marti,ca vor fi necesare 2-3 zile de practica pentru..a vedea cum ne descurcam si la sfarsit se vor da rezultatele. Intamplator,in seara asta am cautat pe google Transilvania Vision si in lista respectiva aparea cuvantul "teapa".Am deschis de curiozitate blogul si l-am scanat..vazand cam multe nemultumiri.La primele randuri am avut dubii,am zis"nu poate fi adevarat",dar apoi chiar am mai gasit inca un blog si m-a pus si acesta iar pe ganduri..Pe blog se spune ca ar fi niste tepari,niste mafioti..care fraieresc lumea,putini se bucura de vacante,iar pe de alta parte nici pe noi studentii nu ne-ar plati corect..Nu stiu ce sa fac,va rog,un sfat..

Blogurile vizitate sunt:
http://steliadis.blo...nia-vision.html
http://haotik.ro/201...e-de-turism.htm
http://haotik.ro/201...-episodul-2.htm

Va multumesc si va doresc multa sanatate!

PS-adaugire:noua ni se dau niste liste (baze de date)din Romtelecom(Pagini aurii,pagini albe) si RDS(cartea albastra)cu nr pe care trebuie sa le apelam si sa le aplicam un scurt chestionar.Eu am facut Facultatea de Economie si cam stiu cu ce se mananca una si alta..si am observat chestionarul e facut cu cap,cu intrebare filtru,cu profilul clientului,e corect realizat si dpv.gramatical chiar.Cica are acreditare..ma rog.Noi"lucram"cu oameni din Constanta si Prahova.Aici telefonam.

Edited by a_dani_2011, 07 April 2011 - 00:45.


#2
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Ce bine ca nu sunati si in Bucuresti, v-as inchide instantaneu. Ce ai citit tu, da e teapa, am fost si eu sunat sa vin la o discutie in urma careia trebuia sa cistig nu stiu ce vacanta etc. Bineinteles ca nu m-am dus.

#3
a_dani_2011

a_dani_2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 27.02.2011
Ei cum fac..4 h part-time,la fiecare 2h iti da pauza 10 min,ca de..la atata vb.Ma gandeam doar la unii care au venit odata cu mine,deci noi..gen tipa care a venit in ziua aia de marti dupa amiaza,sa fi venit azi asa pt 2h sau la altii care intrrebati ziceau ca sunt de cam cateva zile...o sapt."Veterani"1-2 cati or fi fost ..erau cam de 2sapt...cel putin in prima tura,de dimineata,in restul nu stiu..,asaa ca sa ii iau deoparte si sa le deschid putin mintea,dar..nu ma risc.Unii nu cred pana n-o simt pe propria piele.Is curios daca se va inchide cum zicea cineva pana la 1Mai,cand de..lumea pleaca la mare..1Mai"Muncitoresc"...si apoi hopa in iun,iul,aug...pleaca in vacanta.Cineva aflasem ieri ca  tot prin astia parca si-a rezervat ceva pt septembrie.Pacat ca n-am fost..dar na..era riscul prea mare sa iau nr de tel ale pers apelate care 1-2 voiau sa mearga sa le instiintez sa se documenteze..Iar la OPC cine stie ce pile mai au care le tin dosu..nu poti avea incredere in nimic,ca aia pot spune"da,ii controlam"si de fapt te toarna iar astia te urmaresc.

#4
a_dani_2011

a_dani_2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 27.02.2011
Interesante sunt atasamentele...care sunt acreditari puse chiar pe site-ul lor ( http://www.transilvaniavision.ro/ )jos,pe prima pagina pt a prosti lumea...ca de..le vede..Insa nu mult le deschid,si nu multi le salveaza sa analizeze...cum sa cenzurezi cu XXXXX?Care minister,pe ce diplome ar face asta?Asta cam da de banuit...iar diploma Udrei..poate-o fi true..dar la cum apare,parca a fost pusa in rama cu un program.....


Cine are ochi,sa vada;cine are urechi sa auda pt a nu lua posibil o teapa mai tarziu..

Attached Files


Edited by a_dani_2011, 07 April 2011 - 10:06.


#5
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 02.02.2005
Nu e cenzurat cu XXXX - asa sunt certificatele de inregistrare de la registrul comertului. Am vazut mai multe.

#6
a_dani_2011

a_dani_2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 27.02.2011
Ok,dati-mi un sfat,dle.pavalescu...ce sa fac cu treaba asta?

#7
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003

View Posta_dani_2011, on 7th April 2011, 22:55, said:

Ok,dati-mi un sfat,dle.pavalescu...ce sa fac cu treaba asta?

ai semnat un contract de munca cu ei?

#8
a_dani_2011

a_dani_2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 27.02.2011
Nu,nu am semnat absolut nimic.Doar CV meu se afla la ei,atat.Nimic mai mult.Mai ales ca era si vorba de 2-3 zile in care sa "invatam"asa ne-a zis mie si tipei care a venit odata cu mine,apoi urmand sa fie date rezultatepe pt cine ramane si cine nu.Am inteles,in ziua de miercuri(marti la 17.30 a avut loc interviul)ca mai fusese un baiat,chiar vorbisem unpic cu el,tot marti,dar..la alta ora la interviu,apoi dupa 2h la pauza a tulit-o..Nu as fi avut nicio suspiciune,pana nu vedeam ce am postat anterior..N-am vazut nimic PRO,n-am vazut nicio "promovare"..adica iti faci reclama pe site-ul propriu..dar,dar..sa fie si difuzata la Radio/TV ca exista ma rog..acest call center,agentie de turism..sa fie in ziar,sa fie banner,ceva..sa fi avut macar o reclama.Totusi am facut Fac.de Economie si chit ca nu-s AS,totusi am invatat ceva si cam stiu cu ce se mananca una si alta,marketingul,managementul,turismul,serviciile.etc.Miercuri,am ajuns mai devreme de 8.30 ora inceperii lucrului..si mai schimbasem,ca asa e si normal,sa mai schimbi o vorba cu unu cu altu,sa-ti mai spuna ceva,sa-ti mai vanda un pont etc,o vorba cu o colega..de acolo si o intrebasem referitor la acele"rezultate"daca i-a zis"da,ramai sau nu,nu ramai".Fata a spus ca nu i-a zis nimic..a venit in continuare si atat..E posibil ca ce am citit sa se mai si adevereasca:sa ii lase pe unii asa..sa vina si la urma,mai ales daca ei strang "dugheana"sa iasa pagubiti..ultimii.. :confuzzled: Eu,personal nu ma mai duc..Nu vreau sa am probleme de-astea.Mai bine stau acasa si ma odihnesc orele alea,ma plimb sau fac altceva.Plus ca sambata cum am ore,de ce sa pierd acele ore cu asa ceva care sa fie o posibila teapa si eu sa pierd de 2x: o data orele, o data bani,timp etc.?!

#9
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003
solicita sa faceti un contract pe perioada determinata macar, o perioada de proba macar, etc.
daca e de acord poate fi de buna credinta.
incercarea moarte n-are...  ;)
daca nu vrea, asta e, la revedere.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate