Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

LG Optimus One P500

- - - - -
  • Please log in to reply
13425 replies to this topic

#2755
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005

 cornel_19, on 10th March 2011, 14:57, said:

care stie de unde iau si eu IGO pt telefon ??? pe net am gasit o gramada de igo dar nush ce programe tre sa instalezi pe telefon in plus sa mearga ..o sursa sigura vreu si eu ...toate bune:)
http://telzone.ro/Ap...a-versiune.html

#2756
mihainews

mihainews

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.12.2009

 BGeo, on 1st March 2011, 11:27, said:

Din pacate, solutia asta am incercat-o eu, si nu merge. Am Kingston 8GB class 4; primele 2 zile telefonul a mers ok, acum noaptea se reseteaza, si cam dupa fiecare convorbire iar se reseteaza :(

Am citit toate paginile forumului, si am cateva nelamuriri :
1) daca fac update la V10Q (2.2.2), imi ramane activat custom recovery ? banuiesc ca da, dar vreau sa fiu sigur;
2) tweakurile de gen O1_boost / kernelurile custom gen signed-kernel-v1.1.zip sau touchscreen-optimizations-kernel-signed-v1.1.zip pot fi aplicate dupa update la aceasta versiune, folosind custom recovery-ul existent ?
3) dupa update la V10Q (2.2.2), daca imi ramane activ custom recovery, mai pot sa pun un rom custom, de genul [ROM] LOL v. 1.2 ?

Ma bate gandul sa trec la versiunea asta, ca sa scap de unmounturi si reseturi. Nu ma deranjeaza ca nu-l mai pot ruta, mi-am facut lista cu aplicatiile folosite si pot trai si fara root...


salut,

nu te chinuii cu update-uri pana nu pui un card ,,MicroSDHC'' ( eu am unul de la Adata class 6 si nu mai am probleme de 2 luni de cand folosesc noul card )

#2757
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
a incercat cineva asta:
http://telzone.ro/Ap...ll-romania.html

oare ce versiune e? Din pacate nu prea are harti pentru Europa... gratuite.
daca l-as tine si pe cel actual al meu (8.4) si as pune si pe asta, s-ar certa? Versiunea mea nu-mi place pentru ca nu are harta in Arad la nivel de strazi... si am vazut ca multe orase lipsesc cu totul...

daca aveti ceva noutati, please p.m.

#2758
b76bgaarh

b76bgaarh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.12.2010
deci nu stie nimeni daca telefonul asta poate sa primeasca bussines card de la alt telefon?

#2759
crystyan83

crystyan83

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.03.2011
buna,am auzit aseara la radio ca ar fi un program pt.smarthphone care localizeaza controlorii pe autobuze,trenuri etc.stie careva cum se numeste acesta?si m-ar interesa cum pot sa fac cand imi downloateaza ceva de pe market sa se duca fierul unde vreau eu si sa nu fie sters automat!!

#2760
emilpipa

emilpipa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.10.2006

 adiharan, on 11th March 2011, 14:51, said:

a incercat cineva asta:
http://telzone.ro/Ap...ll-romania.html

oare ce versiune e? Din pacate nu prea are harti pentru Europa... gratuite.
daca l-as tine si pe cel actual al meu (8.4) si as pune si pe asta, s-ar certa? Versiunea mea nu-mi place pentru ca nu are harta in Arad la nivel de strazi... si am vazut ca multe orase lipsesc cu totul...

daca aveti ceva noutati, please p.m.

Versiunea  e 8.4.2.139242 si are cea mai recenta harta a Romaniei pe care am gasit-o. Cred ca se poate schimba si numai harta, merita incercat.
Din pacate nu prea exista alternativa pentru cei care au nevoie de o harta cat mai detaliata la nivelul intregii tari si nu doar pt orasele mari. Spun din pacate pentru ca, dupa ce am testat cam toate programele disponibile pe android, asta mi se pare cel mai slab dintre toate. Asta e, cat timp o sa mai fim considerati tara bananiera...

#2761
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 biker17, on 11th March 2011, 10:29, said:

am si eu o problema cu telefonul:
Pare sa fie (binecunoscuta) problema de card.


 Skoopman, on 11th March 2011, 11:47, said:

Mi-am luat si eu acest telefon ieri si am facut acuma cateva teste de viteza.

Sunt foarte multumit :D Inca nu imi merge 3g-ul, nu stiu ce au setarile.
Adica testele sunt facute pe Wi-Fi ?
Destul de irelevant, mai mult conteaza conexiunea si router-ul; mai interesante ar fi fost niste teste pe 3G.


 adiharan, on 11th March 2011, 14:51, said:

daca l-as tine si pe cel actual al meu (8.4) si as pune si pe asta, s-ar certa? Versiunea mea nu-mi place pentru ca nu are harta in Arad la nivel de strazi... si am vazut ca multe orase lipsesc cu totul...
Tu (probabil ca) n-ai probleme cu soft-ul, ci cu hartile, in general compatibile intre versiuni.


 crystyan83, on 11th March 2011, 16:18, said:

buna,am auzit aseara la radio ca ar fi un program pt.smarthphone care localizeaza controlorii pe autobuze,trenuri etc.stie careva cum se numeste acesta?si m-ar interesa cum pot sa fac cand imi downloateaza ceva de pe market sa se duca fierul unde vreau eu si sa nu fie sters automat!!
:huh:  Mi-au trebuit vreo doua secunde ca sa pricep despre ce "fier" vorbesti.   :lol:

Pt. un soft ca cel despre care spui tu, ar trebui ca respectivii controlori sa aiba asupra lor chip-uri GPS de localizare (ceea ce presupune o investitie pe care mi-e greu sa cred c-ar face-o companiile romanesti), iar softul sa aiba acces la baza de date care centralizeaza pozitiile acestora (iarasi, nu mi se pare plauzibil - "eu", ca si companie, as face investitia respectiva pt. a-mi monitoriza oamenii, sa nu umbele "la femei" in timpul serviciului, si categoric n-as permite accesul la baza de date unui software care sa-i faca "inutili", permitand contravenientilor sa se fereasca mai usor de ei).
Soft-ul in sine, ca si parte de programare, e relativ usor de facut...

Edited by barboso, 11 March 2011 - 17:05.


#2762
Skoopman

Skoopman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.11.2008

 barboso, on 11th March 2011, 17:04, said:

Adica testele sunt facute pe Wi-Fi ?
Destul de irelevant, mai mult conteaza conexiunea si router-ul; mai interesante ar fi fost niste teste pe 3G.

Pai.. duh, daca nu mi-a mers 3g-ul.

Acuma testele pe 3g:

Ping 230 pe Bucuresti, 2,88 Mbps Download, 0,36 Mbps Upload

Ping 141 Brasov, 3,66 Mbps Download, 0,38 Upload

Ping 227 Ruse, 2,64 Mbps Download, 0,38 Upload

Stau intr-un sat langa Timisoara, suntem practiv cartier, teoretic nu :) Am avut anul trecut internet pe laptop de la Orange timp de o luna si a mers mult mai prost in zona noastra. O sa mai fac teste deseara cand merg spre centru.

Edited by Skoopman, 11 March 2011 - 17:52.


#2763
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Internetul pe laptop de la Orange e jenant; am facut marea prostie sa semnez contract pe doi ani, dupa mai putin de-un an am mai facut un contract cu Vodafone, iar Orange-ul l-am platit de pomana pana la sfarsitul contractului, ca mergea in Bucuresti mai prost decat vechiul dial-up Romtelecom de la inceputul anilor 2.000...

#2764
andolis49

andolis49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.09.2007

 mancuso, on 10th March 2011, 22:06, said:

salutare la toata lumea!
de curand sunt posesorul unui lg p500, sunt foarte incantat de el si nu regret alegerea facuta.
am avut de ales intre ceva modele nokia dar ma plictisisem de symbian (mai am un e63 si n73) si ceva de la HTC (modelul wildfire) si in cele din urma am ales LG-ul.
m-am familiarizat un pic cu el, am inteles cum se instaleaza aplicatiile ce e ala root, care e rolul lui si am facut si updateul la ultima verisune. asyept ca toata lumea 2.3.
am citit si ceva pagini de aici si topicul cu aplicatii recomandate.

vreau sa intreb urmatoarele:

exista aplicatii care folosesc accelerometrul care sa respinga sau sa raspunda la un apel? sau sa-l treca pe silent? de genul, cand suna cineva si intorc telefonul cu fata in jos se anuleaza suneria sau daca il scutur se raspunde la apel?

multam!

cauta Silent ringer care da pe silent cand intorci telefonul cu ecranul in jos

Edited by andolis49, 11 March 2011 - 18:44.


#2765
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
am pus harta din versiunea noua... e ok, sunt compatibile.
cea veche avea un mega, cea noua are 16...

#2766
Florin_chiteala

Florin_chiteala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 13.07.2006
A mai facut cineva trecerea de la rom-ul LOL v1.2 la rom-ul LOL v1.4 ? Eu tocmai am facut-o si am ceva probleme pe partea 3D, in sensul ca a scazut simtitor performanta telefonului in jocuri si teste. In angry birds de pilda agata un pic si la nivelele care inainte mergeau perfect fara urma de sacadare si in neocore de la 54,1 FPS cat obtineam cu LOL v1.2 acum obtin 25,3 FPS. In quadrant a scazut si acolo punctajul, dar nu asa dramatic, cu v1.2 obtineam 617 si acum numai 513. In rest  navigarea prin meniu, navigarea pe internet, vizionarea filmelor functioneaza impecabil cu amandoua rom-urile. Astept un sfat, poate trebuie sa mai fac ceva pt o functionare mai buna, daca nu, revin inapoi la v1.2 care functioneaza ireprosabil si numai dorinta asta nesabuita a mea sa tot resoftez cu ce apare nou ma face sa tot probez, dar vad ca se merge spre mai rau la telefonul asta prin aparitia de noi softuri nu spre mai multa performanta!!!

#2767
mancuso

mancuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.09.2005

 andolis49, on 11th March 2011, 18:40, said:

cauta Silent ringer care da pe silent cand intorci telefonul cu ecranul in jos

multumesc

#2768
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

 adiharan, on 11th March 2011, 20:06, said:

am pus harta din versiunea noua... e ok, sunt compatibile.
cea veche avea un mega, cea noua are 16...
Cea mai noua si mai completa harta pt. iGO este Romania8.3TM_2010.10_101207.fbl. Pe asta o ai si tu?
Revin cu intrebarea: O aplicatie blacklist functionala pe optimus one stie cineva? care sa dea reject nu doar sa comute pe mute telefonul.

Edited by Florinbv, 11 March 2011 - 21:25.


#2769
levi03

levi03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.01.2011

 mihainews, on 11th March 2011, 13:42, said:

salut,

nu te chinuii cu update-uri pana nu pui un card ,,MicroSDHC'' ( eu am unul de la Adata class 6 si nu mai am probleme de 2 luni de cand folosesc noul card )


salut aceeas problema am avut  telefon cumparat de craciun ,card kingmax 8gb/4.si aceeasi opriri ,re startari etc, adata 8gb/6 ma linistit din 15ianuarie nu am probleme .fara update.!

#2770
adifa

adifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.08.2010

 Florin_chiteala, on 11th March 2011, 20:06, said:

A mai facut cineva trecerea de la rom-ul LOL v1.2 la rom-ul LOL v1.4 ? Eu tocmai am facut-o si am ceva probleme pe partea 3D, in sensul ca a scazut simtitor performanta telefonului in jocuri si teste. In angry birds de pilda agata un pic si la nivelele care inainte mergeau perfect fara urma de sacadare si in neocore de la 54,1 FPS cat obtineam cu LOL v1.2 acum obtin 25,3 FPS. In quadrant a scazut si acolo punctajul, dar nu asa dramatic, cu v1.2 obtineam 617 si acum numai 513. In rest  navigarea prin meniu, navigarea pe internet, vizionarea filmelor functioneaza impecabil cu amandoua rom-urile. Astept un sfat, poate trebuie sa mai fac ceva pt o functionare mai buna, daca nu, revin inapoi la v1.2 care functioneaza ireprosabil si numai dorinta asta nesabuita a mea sa tot resoftez cu ce apare nou ma face sa tot probez, dar vad ca se merge spre mai rau la telefonul asta prin aparitia de noi softuri nu spre mai multa performanta!!!

Stimate Florin, eu folosesc LOL v1.4 de aprox. 2 saptamani si sunt foarte multumit de el. Nu am lag-uri in Angry Birds, in Quadrant am avut in seara asta 643, iar in neocore 32,7. Nu ma intereseaza aceste teste atat timp cat sunt multumit de ROM. Dealtfel, nici nu se compara la aspect cu LOL v1.2. E mult mai placut ca orice ROM pe care l-am testat. Parerea mea. Apoi, cred ca ai vazut parerea celor de pe "androidworld.it" forum despre acest ROM. S-auzim de bine.

#2771
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Desi imi doream extrem de mult acest telefon, acum imi dau seama ca a fost o alegere proasta pentru mine.
Nu ma inteleg deloc cu el. Nici macar nu reusesc sa il vad in kkt-ul de LG PC Suite.
Este adevarat ca nu mai am rabdare, dar android-ul asta este greu de inteles. Am zis ca o sa fie ca trecerea de la windows la linux, da nu exista comparatie.
Am pus mana azi pe Iphone-ul unui coleg, este altceva, intuitiv, in cateva minute deja il butonam fara greturi.
O sa-l trec pe Digi ca telefon secundar.

LE Si ca sa fie tacamul complet am mai luat si un pui de Galaxy pentru sotie, care a ajuns extrem de rapid (2 zile) la copil. :)
Cum se intelege cu el este o mare enigma pentru mine, dar zici ca androidul este scris de ea. :)

Florin, acum a mers, il vede aplicatia lor, dar am debifat optiunea si inainte si nimic :

Edited by xymzar, 11 March 2011 - 22:13.


#2772
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Verifica sa nu fie bifata optiunea Mass Storage only. Daca nu mere nici asa bifeaza USB Debugging si lasa sa se instaleze driverele in windows.
LE: Daca mai ai nedumeriri nu ezita :) in masura in care pot sa te ajut o fac cu cea mai mare placere.
Azi am renuntat la folia de pe display. La draq e un telefon de 700 de lei, cata grija sa am de el :)

Edited by Florinbv, 11 March 2011 - 22:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate