Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Intermediere locuri de munca prin SAK Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
Buna ziua
A plecat cineva la munca in Germania prin intermediul firmei SAK din Arad?
Va rog daca aveti informatii despre seriozitatea acestei firme sa scrieti.
Multumesc

#2
andain9

andain9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.03.2007

View Postvaliro, on 3rd September 2010, 20:07, said:

Buna ziua
A plecat cineva la munca in Germania prin intermediul firmei SAK din Arad?
Va rog daca aveti informatii despre seriozitatea acestei firme sa scrieti.
Multumesc





"AM LUAT TEAPA27.Oct.10-12:51hs
SC.Saisonarbeitskraefte Deutschland SRL ARAD

!!!!!!!!! ATENTIE FRATILOR!!!!!!!!!!!!!!!! ESTE TEAPA!!!!!!

Firma ?Job Factory? din Arad.sa transformat in SC.Saisonarbeitskraefte Deutschland SRL .
Si oamenii intampina aceleasi probleme cu actele, de fiecare data cand intrebam ni se raspunde altceva."
Asta am gasit despre aceasta firma


#3
handbalista

handbalista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.12.2010
buna! eu am luat teapa de la ei, plus inca alte 6-7 persoane. sunt neseriosi si isi bat joc de oameni. nu te baga. sper sa nu fie prea tarziu. pa pa

#4
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
nu-i tarziu :)
mersi de informatii!

#5
adinacluj

adinacluj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.01.2011
ATENTIE MARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  FIRMA SAK DIN ARAD O MARE TEAPA !!!!!!!!!!
DESTEPTATI-VA DRAGII MEI SI NU LE MAI FACETI VENITURI LUNARE LA ACESTI TICALOSI DE OAMNENI ,CARE IAU COMISIOANE SI PE URMA NU MAI RASPUND LA TELEFON !!!!!!!!!!!
EU AM PATIT-O PE PROPRIA MEA PIELE SI NU ASI VREA CA SI VOI SA TRECETI PRIN ASA CEVA !!!!!!!!!!!!
MARE ATENTIE !!!!!!!!!!!!!!

#6
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003
Despre Noels Jobs SRL din Arad ce stiti?
Administrator Kaposztai Claudia Monica, mai o actionara Grasu Magdalena, activitate inceputa in 2010.
Am un prieten care vrea sa apeleze la ei si tare mi-e frica sa nu ia si el teapa...

#7
STU171

STU171

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2011

View Postvaliro, on 3rd September 2010, 19:07, said:

Buna ziua
A plecat cineva la munca in Germania prin intermediul firmei SAK din Arad?
Va rog daca aveti informatii despre seriozitatea acestei firme sa scrieti.
Multumesc
Buna ziua, am raspuns asa tarziu, pentru ca si eu asteptam sa plec, dar bineinteles ca nu am plecat nicaieri,am luat teapa :thumbdown: . E o PIERDERE de timp, si de bani normal. Am asteptat sa ma sune macar, dar firma asta nu da nici un raspuns, acum cand ii sun, nu mai raspund la telefon, au casuta si suni ca prostul pana nu mai poti. Nu au nici o treaba, ce fac ei e inselatorie, scurt.Au o tehnica in cerutul actelor pentru a-ti face dosarul faimos. Pe site-ul lor au 4 acte, dar iti trebuie 12-13 puncte de atins, nu numai o copie de buletin sau o poza. Ai nevoie de mai multe, si asa pierzi timp, si pot oricand sa spuna ca nu ai trimis actele la timp, si ai pierdut banii si dosarul faimos. In conluzie, ei traiesc din banii astia trimisi de oameni care vor sa munceasca si nu au unde. Deci, nu MAI DATI BANI ACESTOR FIRME!! Cautati pe site-uri de lucru, sau la agentiile judetene, cum fac si eu, si acolo sunt fff putine locuri de munca.

#8
Einejunge

Einejunge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2011
Si eu am luat teapa de la ei.Aveti foarte mare grija,90% de pe net sunt tepari.Cred ca o sa primeasca cativa ani de inchisoare.Nu stiu cum se pot culca seara gandind ca iara o tepuit pe careva.Fiecare o sa primeasca pedeapsea.

#9
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View PostEinejunge, on 19th March 2011, 00:01, said:

Si eu am luat teapa de la ei.Aveti foarte mare grija,90% de pe net sunt tepari.Cred ca o sa primeasca cativa ani de inchisoare.Nu stiu cum se pot culca seara gandind ca iara o tepuit pe careva.Fiecare o sa primeasca pedeapsea.

Escrocii nu au constiinta.

#10
tyson_cid

tyson_cid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2011

View Postfredy2007, on 19th March 2011, 23:52, said:

Escrocii nu au constiinta.
Am patit acelasi lucru cu respectiva firma din arad(imposibilitatea de a mai lua legatura telefonica cu ei,ne de fax"deranjat temporar")si asta din ianuarie 2011.Am facut o incercare si am depus o sesizare scrisa la Parchetul de pe langa Judecatoria Arad,la care am atasat contractul,chitantele,confirmarilr lor de primire.Am fost contactata de un reprezentat de un  al Parchetui.Concret:au demarat cercetarea penala.Va sfatuiesc pe toti care a-ti fost inselati sa faceti la fel .Sunt sigura ca fiind mai multi,rezultatele vor fi sigure.Canva trebuie sa se termine cu escrocii astia.Mult succes tuturor.

#11
liviubotosani

liviubotosani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2011
Fratilor , vreau sa plec cu firma "SAK" in Germania in agricultura . Contractul e de 3-6 luni . Mi-au spus cazare de catre angajator , comision 160 E la primu' salariu . Nu va sfatuiesc sa mergeti cu firma ADU.Therra Group.SRL din Cluj pt. ca sunt tepari ! Am fost in Spania cu ei si " TEAPA FRATILOR " . Revenind la subiect Ati mai plecat cu SAK.Ro in Germania , este firma serioasa ? aSept opiniile voastre sincere ! MULTUMESC si Succes !

Edited by liviubotosani, 09 June 2011 - 18:04.


#12
violeta_25

violeta_25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2011

View Postliviubotosani, on 9th June 2011, 19:02, said:

Fratilor , vreau sa plec cu firma "SAK" in Germania in agricultura . Contractul e de 3-6 luni . Mi-au spus cazare de catre angajator , comision 160 E la primu' salariu . Nu va sfatuiesc sa mergeti cu firma ADU.Therra Group.SRL din Cluj pt. ca sunt tepari ! Am fost in Spania cu ei si " TEAPA FRATILOR " . Revenind la subiect Ati mai plecat cu SAK.Ro in Germania , este firma serioasa ? aSept opiniile voastre sincere ! MULTUMESC si Succes !



si eu am platit comision si am facut toate actele cu cei din Arad si mi-au zis sa astept  maxim 45 de zile .Acum astept eu totusi sper sa pot pleca cu ei?  cineva care a plecat  cu ei nu exista?

:confuzzled:

#13
zagdel

zagdel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.07.2011
In urma cu 2 luni am facut si eu prostia de-a lua legatura cu ei,ca na,am spus ca nu sunt tepari deoarece un prieten a fost plecat cu aceeasi firma dar era din Suceava.Acu pe 29 ar fi trebuit sa expire cele 45 de zile de prelucrare a dosarului,insa am intampinat acelasi obstacole:nu rsp nimeni la tel,casuta,fax la care nu mi s-a rsp niciodata etc.
Nu stiu cum sa fac ca acesti indivizi care se bucura de suferinta oamenilor sa plateasca??? eu sunt departe de Arad,si m ar costa iar niste bani pierduti.
Si ceea ce este cel mai interesant este ca pana si spitalul unde mi-am facut analizele participa la jocul murdar al acestor tepari..
Va sfatuiesc sa aveti mare grija cu aceste anunturi de pe net!

#14
glapacipo

glapacipo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.08.2011
Multumesc celor care au postat pe acest forum si au dezbatut acest subiect, despre aceasta firma SAK. Si eu doream sa apelez la ei dar dupa ce am gasit aici m-am razgandit. Era sa iau teapa....iar ca un indemn cei care au patit-o ar trebui incurajati sa faca o plangere penala precum colegul nostre de mai sus, poate asa vor disparea aceste firme fantoma/capuse.

#15
Einejunge

Einejunge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.03.2011
Da m-am gandit si eu sa bag plangere dar nu sa merita pentru mine.Oricum asta e Romania n-ai ce face.Eu nu sunt din Arad si un drum pana la Arad dus intors i-mi costa aproape atata cat am platit la ei.Romania Tara tuturor posibilitatilor,aici te f..e romanul frate.Si tot asteptam sa plec,le-am sunat pe cei de la SAk,mi-au raspuns ca o sa plec sa nu-mi fie frica,nu este teapa.Le-am scris mail lor mi-au si raspuns si la acela.Sa astept ca o sa plec,sau poate nu este ceva in regula cu actele dar o sa ma contacteze ei,dar daca vreu sa plec altundeva pot sa plec(daca nu am rabdare). SAK.RO este o mare TEAPA.Acuma este 2011.09.21 eu am trimis actele in 2010.06.06.Cum ar trebui sa gaseasca lumea mai usor acest forum sa nu se lase jefuiti de la acesti banditi.Acuma numai plec cu firme ci cu oameni,dar nu dau banii numai cand plec,langa autocar asa ai sanse sa si castigi ceva in strainatate. :thumbup:

#16
Chyro

Chyro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2012
Buna ziua!
Fratilor fiti atenti cu toate firmele din Arad, mai ales SAK. Am luat si eu teapa cu ei.... astept din luna martie 2011 sa plec in Germania pt. a lucra in fabrica si nimic...doar vorbe goale.

Va rog!!! Cine ma poate ajuta?! Sunt disperat... am nevoie de un loc de munca!!
Care stiti o firma serioasa fara comisioane anticipate si fara TEPEEEE rog din suflet sa ma contactati pe adresa de email: [email protected]
sau la nr de tel 0751787817 doar un apel sau mesaj si va sun inapoi!
Va multumesc !!!!

#17
mami24

mami24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2012

View Postvaliro, on 3rd September 2010, 19:07, said:

Buna ziua
A plecat cineva la munca in Germania prin intermediul firmei SAK din Arad?
Va rog daca aveti informatii despre seriozitatea acestei firme sa scrieti.
Multumesc
Cred ca  si  eu sunt  in  acelasi tren  cu  tine Anu trecut in noiembrie am fost si eu la  Arad la aceiasdi firma Am platit taxele am facut consultu medical si toate cele necesare Visam cu oichi deschisi la plecare Garanti verbale ca plecam in Decembrie I*n acea zi am fost cred ca 20 de persoane Oparte erau veniti din Moldova iar restul erau de linga Petrosani Am asteptat a trecut o luna a trecut 2 si acum 3 Nu raspunde Am trimis fax 2 Am trim mes nu mai stiu cite Firma are alte numere Am vorbit cu operatoarele si miau spus ca nu de ele depinde sa sun la excrocu de sefu  Nu le este frica ca intro zi se va gasi si un Justitiar si va face dreptate Astia merita sa mergem toti peste ei si sai desfintam  O firma de nimic Vad ca in continuoare selecteaza personal  Tot gasesc fraieri ca noi

#18
mami24

mami24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2012
Am ajuns  la  capatul  disperari Nu mai  eu  stiu  cum am facut rot de bani sa ma duc la  renumita  firma  sa  ma  inscriu  Mam certat cu  nevasta  pentru gafa  care am facuto Mai bine  aruncam bani pe  fereastra sau  ii donam  la  saraci Ori si cum  aprind  luminari  in fiecare dumineca  pentru  Domnul Horvath  Pacat  ca are  si numele  de Adam  un nume  predestinat  bibliei  Acum raspund  la  alte  numere  si  fac  inscrieri  pentru  Suceava  Arges  Cluj  Acum o ora  am vorbit  cu  un moderator  de acol si  bate  apa  in  piua sa trimit  fax El  da tare si  mare  sa sun  la  numerele  de  acol sau  sa trim fax El crede  ca  sunt  nebun  de 3 luni  tot  sun  si  tot  trim  faxuri Fratiilor  trebuie  sa  facem  ceva  cu  acest  nesimtit  ordinar  Acest om  trebuie  LINSAT  Belit  de piele  precum  sarpele  Dupa  ce  fac  inscrieri  daca  nu  le  poate  onora ? Mia  spus  cineva  din Arad ca  trimite  2 - 3  oameni  pe  luna si  are  acoperire nu  a  disparut  firma sau  a  plecat  cu  bani Daca nuti  convine  potisa  te  retragi  Atentie  sa  nu  mai  faceti  si  alti  greseala  care  am  facuto  eu

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate