Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Nu Carpatica Asigurari

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#1
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
http://nucarpatica.org/

Citez de pe site:

Quote

Mii de oameni asteapta zadarnic sa fie despagubiti de aceasta firma-fantoma. Sute de masini asteapta in service ca facturile de reparatii sa fie platite in timp ce proprietarii merg pe jos. Zeci de articole au aparut zadarnic in presa despre aceasta firma-fantoma.

Scopul acesui site este sa stranga adeziuni pentru suspendarea licentei acestei firme si sa traga un semnal de alarma pentru orice firma care actioneaza la limita legii pe banii asiguratilor pagubiti.

Repetitivitatea actelor la limita legii produse de Carpatica Asig vor avea urmari cand vom depune plangerea penala asupra tuturor celor care au semnat acte contrare adevarului.



Eu am la Carpatica RCA-ul, exact din motivele expuse pe acolo: era cea mai ieftina. Pe sistemul "sa se descurce el". :D

Probabil ca la pagubele mari apar problemele. Eu am avut de schimbat o oglinda (vina mea, oglinda lui) acum ~1 an de zile si n-au fost probleme de nici un fel. De aia am si continuat la ei. Cand m-am mutat in Bucuresti si am avut nevoie de asigurare, am ajuns la biroul lor de prin Rahovei unde era o coada de vreo 40 de persoane. Jesus fuck, timpul meu valoreaza mai mult decat bara mesterului, si am preferat sa ii platesc paguba.

Acum, na, e posibil sa fie si mana concurentei, desi ma indoiesc, ca geme net-ul de plangeri la adresa lor.

Edited by crst_g, 05 August 2010 - 21:07.


#2
mau77mau

mau77mau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 22.04.2007
am avut de reparat automobilul pe rca-ul vinovatului ... la carpatica

groaznic ... nu mi-am permis sa platesc din buzunar reparatia la reprezentanta si apoi sa merg cu devizul sa astept banii si suma aprobata de carpatica nu a fost acceptata de nici un service agreat de ei ... in final un service a acceptat cu ceva compromisuri

in disperare de cauza am acceptat ... am luat masina dupa o saptamana nereparata complet cu rezervorul golit (era pe jumatate cand am lasato la ei) si promisiunea ca intr-o saptamana o repara integral ... am rugat sa fiu sunat cand vin restul de piese ... am revenit cu peste 50 de telefoane de fiecare data fiind amanat o zi doua ... nu am fost sunat nici macar odata sa fiu informat despre cand se va rezolva ... si asta mai bine de 2 luni de zile - Auto Motor Sorin se cheama acest service agreat de Carpatica care isi bate joc de clienti

firma Carpatica este clar un exemplu de firma care ar trebui inchisa intr-un stat in care economia de piata functioneaza, din vina lor inca mai exista si astfel de service-uri jalnice fara nici cea mai decenta dotare sau bun simt ... asociez aceasta firma cu First Bike

#3
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
Am atins pe cineva (bara spate). Am fost la Carpatica. Ne-a pus sa platim noi reparatia, ulterior sa ne dea ei banii. Am sunat la 4 service-uri mari si nici unul nu lucra cu Carpatica. Am gasit prin Ferentari un service dar a zis sec: "aaaa Carpatica? hmm... avem contract cu ei, dar chiar asa mare este dauna, ca nu prea ne-am luat banii.... deci nu prea va putem ajuta".
Rezultat : reparatia s-a facut pe casco iar eu ca vinovat i-am platit fransiza.

IN VIATA MEA NU O SA-MI MAI FAC ASIGURARE LA CARPATICA! ORICE DAR NU CARPATICA.
Ar cam trebui inchisa "camataria asta de firma de asigurari".

#4
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006
La carpatica, buba ii ca nu prea au clienti... nu prea au de unde sa adune banii :)

#5
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
Pe patron il cheama Carabulea,nu stiu ce sa zic dar  parca spune ceva numele asta,nu prea inspira incredere....

#6
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
E bine de stiut. Chiar am sa le recomand tutoror prietenilor si cunostintelor mele sa ii evite

#7
tatianaradoi

tatianaradoi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.08.2010
Am auzit si eu de organizatia asta sau ce-o fi, Nu Carpatica. Eu am dat peste ei pe Facebook: www.facebook.com/NU.Carpatica . Am citit si prin ziare despre ei.

#8
BobSacamano

BobSacamano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 27.05.2010
Vă salut chiar am văzut acum 2 zile un reportaj la TV despre RCA și ce firmă credeți că era la mijloc, Carpatica, căutați în arhiva știrilor pro tv de acum 2 zile, în reportaj apare un slide cu ce zic cei de la Carpatica.
Eu am avut asigurare RCA la ei dar nu eu am ales Carpatica ci firma de intermedieri prin care am făcut actele de vânzare-cumpărare, acum după ce văd atâtea lucruri despre Carpatica, acum mă gândesc că bine că nu am făcut vre-un accident și am mers prudent. Oricum eu nu am ieșit chiar ieftin cu Carpatica deci chiar nu i-aș alege nici măcar din motive financiare.

#9
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,158
  • Înscris: 05.09.2007
eu sunt la inceputul unui dosar de dauna la carpatica. nu am avut casco, am rca vinovat, masina Opel Insignia care face chiar azi un an de la inmatriculare. la ei a iesit dauna de vreo 570 mil lei vechi, reprezentanta spune dauna totala. deocamdata dosarul e la antifrauda, eu am angajat avocat dupa ce initial mi-au spus ca dosarul va fi respins pentru ca se pare ca accidentul nu a fost asa cum pare.au fost la locul accidentului 2 echipaje de politie plus expert, vinovatul are dosar penal dar ne-am impacat dupa ce a achitat cheltuielile de sanatate ale victimei.am pus ceva poze la rubrica de accidente. cred ca o sa fie o poveste lunga tare, ieri au fost 2 inspectori de la sediul central, mi-au luat iar o declaratie si au fotografiat din nou masina.

#10
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
Oare cate cazuri mai trebuie semnalate pentru a se sesiza cineva si a inchide definitiv aceasta companie fantoma de asigurari pe numele ei Carpatica?

#11
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
He,he
Urmatoarele alegeri,daca ies altii.

#12
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007

 alexa32, on 17th August 2010, 14:51, said:

He,he
Urmatoarele alegeri,daca ies altii.

In nici un caz...... dc iese psd, carpatica si intreg holdingul atlassib or sa prospere si mai mult. Dl patron, Ilie Carabulea, e sponsorul de campanie electorala a lui herr Iohannis, primarul Sibiului, cel propus de psd premier, drept pt care, dl Carabulea face ce vrea muschii lui prin Sibiu. Deci, dc o sa ajunga sasul nostru ministru, Carabulea asta o sa faca ce vrea el unde vrea el.
Si nu va faceti sperante, nu o sa se inchida firma asta de asigurari, si cred ca ii doare-n cot de asigurati, dintr-un motiv simplu: firma a fost creata mai mult ca sa aiba unde sa-si asigure dl Carabulea flota de autobuze/autocare/camioane

#13
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
In luna august 2009 am lovit iesind din parcare o alta masina care circula pe drum si am completat un formular de constatare amiabila, eu avand RCA la Carpatica iar cel pe care l-am lovit neavand Casco. I-am atins masina din lateral cu farul de pe partea soferului si i-am zgariat/indoit usor aripa si cele 2 portiere. Am fost de acord ca eu sunt cel vinovat si am completat si semnat formularul de constatare iar la 1 sau 2 zile dupa asta ne-am prezentat la sucursala firmei de asigurari unde ni s-au cerut detalii, s-au facut poze si s-a reconstituit accidentul. Dupa toate astea a ramas ca cei de la Carpatica sa se ocupe mai departe de masina lovita.

Am fost sunat ieri de posesorul masinii lovite anul trecut care m-a intrebat daca am primit cumva o citatie(nu am primit-o) pentru a fi martor in procesul pe care l-a intentat impotriva Carpatica deoarece nu a reusit prin nicio metoda legala sa ii convinga pe cei de la Carpatica sa isi onoreze despagubirea, se pare ca se justifica spunand ca totul este un aranjament intre noi.

Cum vi se pare treaba asta?

#14
ciomo

ciomo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.05.2005
Tipic pentru o societate de asigurare care se numeste Carpatica si este patronata de unu Carbulea  :death:
de s-ar inchide o data

#15
maxu08

maxu08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 30.10.2006
a devenit o practica permanenta a firmelor de asigurare de a gasi nod in papura fiecarui dosar de dauna pentru a justifica neachitarea banilor. este mai rentabil ptr ei sa nu achite decit sa se judece, mai ales ca multi renunta la judecata si isi repara masina pe banii lor. Insa CSA a emis o norma ain 17.05.2010 prin care neachitarea daunelor in baza RCA este penalizata cu 0,1% / zi de intirziere. Cred ca merita efortul sa iti incasezi si despagubirea si penalizarile.

se gasesc avocati specializati in domeniu care iti lucreaza numai pe comision din sumele obtinute in urma procesului, fara sa platesti nimic in avans.

#16
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,158
  • Înscris: 05.09.2007
ieri am primit oferta despagubire de la carpatica: culpa comuna , respectiv 50% din suma. mentionez ca accidentul a fost anchetat de politie si de parchet(dosar penal), ambele m-au considerat nevinovat. soferul celelalt nu a contestat PV, a primit NUP pt ca ne-am impacat dupa ce a achitat din buzunar cheltuielile medicale ale victimei. astazi depun actele la avocat pt proces.

#17
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Din fericire pana acum n-am avut de a face cu Carpatica. Azi insa am citit un articol dintr-un ziar local, unde cineva a patit similar cu cele relatate aici: unul a intrat in el, a recunoscut vina, politistul spunea sa declara accidentul la societate de asigurare. Dosarul a fost trimis la Sibiu, iar cei de acolo au refuzat plata. Pagubitul a adus martori, tot n-au vrut sa plateasca. Acum a inceput demersurile legale. Chiar daca nu garanteaza 100% ca vor plati, daca intra cineva in tine cu asigurare Carpatica, merita sa chemi politia sau sa te duci la sectia de politie pentru procesul verbal.

#18
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
un prieten a fost lovit in spate. destul de serios si reparatia presupunea pe lg schimbarea barii spate cat si portbagaj si o aripa spate. vinovatul avea carpatica. i-a dat asigurarea si normal de aici stiti povestea. a fost sfatuit sa dea in judecata vinovatul accidentului. asa a si facut si la proces a avut castig de cauza si vinovatul obligat sa plateasca reparatia ca mai apoi el sa dea in judecata compania de asigurari pentru recuperarea pagubei. ideea e ca tu esti responsabil pt firma la care apelezi sa te asigur. NU CARPATICA

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate