Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Vreau o viata sanatoasa

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009
de azi am inceput sa tin o cura de slabire.atat pentru stomac cat si pt mn.k vreau sa slabesc.inainte mai tot timpul beam sucuri.acid,fara acid.acum as vrea sa inlocuiesc sucurile cu un ceai bun.ce ceai mi-ati recomanda.mai ales sa ma ajute si la slabit.am tot baut ceaiuri ,,de slabit" chipurile...si mi-a fost rau de la ele.si guma de mestecat este interzisa intr-o dieta??am observat k atunci cand mestec guma imi taie pofta de mancare.e adevarat ca o cafea amara dimineata taie pofta de mancare??

#2
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009
Ceai verde. Vezi ca nu prea dormi de la el . Exista oare un ceai care sa te ajute sa scrii mai clar si sa-ti ajute exprimarea ? :mellow: inghite carbit.

#3
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009
sa zic mai exact ce vreau....sry pt exprimarea de mai devreme.ceea ce vreau este sa numai beau suc....vreau sa-l inlocuiesc cu un ceai...dar care sa nu-mi faca rau la stomac(am gastrita ulceroasa) si vreau sa ma ajute la slabit.si o prietena mi-a zis ca ,guma de mestecat nu face bine intr-o cura de slabire si vreau sa stiu daca e adevarat...vreau sa slabesc cat mai natural....fara pastile...am incercat o data...si nu a fost prea placut...:(

#4
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmedli, on 1st January 2010, 18:48, said:

ceea ce vreau este sa nu mai beau suc....

"Numai" in acest caz se scrie separat: "nu mai".

Daca o sa bei ceai gen Lipton & shit, nu rezolvi nimic. Ceai verde pliculete si facut acasa.

Edited by crysty2k5, 01 January 2010 - 18:56.


#5
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009
Lipton am baut o singura data acum 1 an jum...si nu mi-a placut.De obicei beam pepsi,granini si prigat.am obs in ultima vreme ca stomacul meu ,,refuza" sa mai ,,primeasca" sucuri.o sa incerc si cu ceai verde.am auzit ca si ceaiul negru chinezesc e bun.e adevarat?si faza cu guma de mestecat,e buna intr-o dieta?

#6
dszz

dszz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 28.02.2008
Guma de mestecat nu te ajuta la nimic. In schimb iti face mult rau la stomac. Ceaiul de musetel face bine la stomac. ;)

Edited by dszz, 01 January 2010 - 19:04.


#7
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009
stiu ca la stomac face rau...si cafeaua face rau la stomac,de aceea am si probleme cu stomacul.dar am vazut in anumite diete ca o cafea fara zahar dimineata taie pofta de mancare.mi-as face rau daca as incerca?

#8
dszz

dszz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 28.02.2008
Nu stiu ce pofta de mancare taie cafeaua fara zahar. Eu nu am observat asa ceva. Si daca zici ca ai probleme la stomac lasa deoparte guma de mestecat si cafeaua. Ceaiurile facute acasa is cele mai bune. Incearca cu ceai verde si musetel.

Cred ca dupa ce o sa te uiti aici o sa te convingi mai bine:
http://ro.wikipedia....wiki/Ceai_verde
http://www.info-ziar...de-musetel.html
http://www.terapii-n...e/musetelul.htm

Edited by dszz, 01 January 2010 - 19:17.


#9
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009

View Postdszz, on 1st January 2010, 19:12, said:

Nu stiu ce pofta de mancare taie cafeaua fara zahar. Eu nu am observat asa ceva. Si daca zici ca ai probleme la stomac lasa deoparte guma de mestecat si cafeaua. Ceaiurile facute acasa is cele mai bune. Incearca cu ceai verde si musetel.


niciodata nu am mai primit sfaturi de la baieti....oricum,ms fain de sfat.asa voi face de acum inainte.ms inca o data:) si inca 2 mici intrebari:ce pot face ca slabesc jos la picioare.de la genunchi in jos am ,,pulpa" destul de mare.intr-adevar sunt plinuta,dar am avut o fosta colega care era mai plinuta ca mine si era slaba la picior jos.imi plac cizmele pe picior,dar ptr mn nu gasesc si as vrea sa fac ceva sa nu mai fie asa ,,grase".si vreau sa-mi scada sanii....chiar daca prietenului meu ii plac....eu numai suport...vreau sa fac ceva....

Edited by medli, 01 January 2010 - 19:31.


#10
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Cu ceaiuri si sarmale nu slabesti in veci...nu ceaiurile ar trebui sa fie prioritatea ta.
Fara sucuri
Fara junk-food
Mese regulate
Mancaruri cat mai putin preparate
SPORT - alergat 30-45 min de 2-3 ori pe sapt.

Slabirea nu se face local.

Edited by Valy1, 01 January 2010 - 19:51.


#11
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009
sarmale...:))nu mi-au placut niciodata....acum cat e frig si inghetat pe jos,am bicicleta medicinala de la o prietena....si merg pe jos in fiecare zi cam 4-5 km.junk-food nu mananc si am renuntat la sucuri de tot....acum beau ceai de menta+musetel(in loc de apa).si intre mese ceai verde.consum mai mult salate,fructe+legume.fac abdomene+gimnastica+dans.sper ca pana la vara sa reusesc sa slabesc 10 kg.oare voi reusi?:(

#12
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009

View Postmedli, on 1st January 2010, 19:56, said:

sarmale...:))nu mi-au placut niciodata....acum cat e frig si inghetat pe jos,am bicicleta medicinala de la o prietena....si merg pe jos in fiecare zi cam 4-5 km.junk-food nu mananc si am renuntat la sucuri de tot....acum beau ceai de menta+musetel(in loc de apa).si intre mese ceai verde.consum mai mult salate,fructe+legume.fac abdomene+gimnastica+dans.sper ca pana la vara sa reusesc sa slabesc 10 kg.oare voi reusi?:(

limonada este buna intr-o dieta??ca sa mai pot schimba uneori gustul.

#13
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Da, dar fara zahar! ;)

#14
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
poti asa:   apa+miere de albine+lamaie

#15
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009
chiar asa ma gandeam si eu...thx:)

#16
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
La "reteta" de mai sus sa fie apa plata, nu minerala.

#17
medli

medli

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.12.2009
ms mult de sfat:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate