Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Tzeapa pe okazii.ro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
146 replies to this topic

#1
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008
Imi cer scuze ca am creat topic nou, am vazut ca este inchis topicul despre tzepele de pe okazii, si am reusit sa il prind pe tzepar!!!!!

Am luat si eu tzeapa destul de marede pe acest site, okazii.ro, in loc de un telefon am primit un joc puzzel, un telefon Alcatel defect si o crema pentru care am achitat 200lei. Foarte neplacuta surpriza, dar am reusit sa dau de urma ticalosului, care acum este pe mana politie, si isi asteapta 'soarta care este in mainile mele, intrebarea este, ca nush exact ce sa fac...il pot da in judecata si va face puscarie, pacat ca este tanar, are 23 de ani....dar pentru magaria asta merita!
Acesta, cand a fost saltat de politie, ma contactat imediat si a inceput sa se milogeasca prin fel si fel de vorbe sa il 'ajut'...se pare ca acum este constient de fapta lui si de ce consencinte urmeaza pentru el!
Mi-a restituit suma care am achitat-o pe acel colet, trebuie sa ma duc sa o ridic, iar acum urmeaza sa vad ce fac cu el...soarta lui depinde de mine, doresc un sfat din partea voastra ce anume ar merita, desi logic merita sa suporte consenciintele; eu ma ganedam sa ma despagubeasca + sa imi trimita si telefonul sau mergem mai departe, ajungem la tribula, deci il dau in judecata, si oricum, imi scot despagubirea; indiferent de situatie o sa fiu despagubit!!! Inca odata, pacat de el ca este tanar, la 23 de ani sa fi pedepsit pentru inselaciune/frauda....iti petreci un timp in inchisoare si esti patat pe toata viata...defapt cred ca oricum ramai cu pata pe toata viata, nu?!
Mai este o problema, am aflat ca a mai dat tzepe si ceva socant, pentru mine a fost si este socanat, mai este implicata si sotia/prietena lui....

Ma gandesc in felul urmator:

1. daca tzeapa aceasta o lua altul, in ideea ca nu putea sa il prinda, ramanea cu buza umblata, cu paguba de 200lei si cu cuvintele lui ironice ca amintire (cand am desfacut coletul de am vb cu el, foarte ironic mi-a raspuns si apoi a inchis ne-mai putand sa dau de el deloc, pana a doua zi cand el ma suna pe mine, mi-am dat seama ca la saltat politia, mi-a trimis sms-uri, e-mailuri, am avut undeva la 50 de apeluri ratate de la el, dar nu am vrut sa raspund, exact cum a facut si el cu o zi inainte, oricum la el era mult mai mare 'morcovul' decat a fost la mine);

2. daca presupunem ca eu 'eram in fapta' si eram prins de politie, garantez ca nu eram iertat, 100% nu ma ierta nimeni!!!!

Ca idee, daca eu il 'iert' cu acest lucru incurajez infractiunile -sa zic asa, nu o sa se potoleasca si o sa mai faca chestii murdare!
Acum de ceva timp am fost contactat de un membru din familia lui, comunicand-mi ca suma de pe colet a fost returnata si sa ma duc sa o ridic, apoi sa retrag plangerea, desi eu nu am pomenit nimic ca dupa restituierea sumei de pe colet, care mi se pare normal, ca nu am aruncat 200 lei de-a moca eu imi voi retrage plangerea.

Edited by Mosotti, 17 December 2009 - 16:34.


#2
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
baga-l la parnaie!
sa fie tarfa unui mustacios pe nume Sile...

#3
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Asta depinde numai de tine.
Daca il ierti , ai grija macar sa nu-l ierti de o despagubire de sa-l usture si in c*r , bineinteles fara sa-i dai vreo garantie pentru suma asta , sa stea si el cu sufletu la gura nestiind ce se va intampla in continuare.

#4
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
 Părerea mea: mergi mai departe și fă plângere, nu încuraja astfel de practici (mai ales că nu-i la prima abatere). Și ce dacă are 23 de ani? "Meseria" asta și-a ales-o, să plătească pentru înșelătoriile făcute! 

Edited by Dante_Sparda, 17 December 2009 - 16:21.


#5
turkkkkku

turkkkkku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.12.2008
arde-l pe tepar am luat destule tepe macar daca ia prins unul arde-l... si daca a mai si facut... noi muncim din greu
si el ce face???

#6
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008
Acum sunt foarte nervos....ma contactat socrul lui, si mi-a zis ca intelegerea a fost ca daca imi restituie bani de pe colet, eu imi retrag plangerea, dar i-am explicat destul de bine ca nu sa pus aceasta problema, ca suma de pe colet mi se pare normal si logic sa mi-o restitue...si acum ma 'streseaza' si ma ia cu abureala....cam ma racaie, ma streseaza si imi gaba vorbe in gura....nu imi place atitudinea care a luat-o!!!!

#7
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
prietene vezi ca ai scris cumva aiurea si se intelege ca siteul nu e ok..
reformuleaza exprimarea ca sa nu o pui tu acuma cu siteul okazii <_<

#8
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
eu zic altceva...

spune-ne exact cum ai facut si a fost prins de politie (ai depus plangere - unde? ce alti pasi ai mai facut?), ca sa stie toti, astfel, raspandindu-se faza asta, or sa dispara tepele de pe okazii si alte site-uri.

cat despre ala, da-l in gat. la parnaie cu el. o sa aibe timp sa invete de dupa gratii alte smecherii.

#9
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008

 v3lsatis, on 17th December 2009, 16:25, said:

prietene vezi ca ai scris cumva aiurea si se intelege ca siteul nu e ok..
reformuleaza exprimarea ca sa nu o pui tu acuma cu siteul okazii <_<

cum adica am facut aiurea exprimarea?! chestia este, ca si topicul trecut, care este inchis tot asa se intitula.
Daca se considera ca titlul este neadecvat, rog mult un moderator sa il modifice!
multumesc!

#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cea mai buna dovada de imbecilitate e sa ierti un hot. nu doar ca o sa rida de tine, cit de prost esti, dar o sa te injure si toti aia pe care o sa-i fure in continuare. doar nu crezi ca o sa se faca doctor sau avocat sau muncitor in constructii, o sa cistige salariu legal si o sa plateasca impozite

#11
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007
nu-l ierta, da-l in mm... mai ales ca nu esti primul si nici singurul pe care l-a fraierit. arata-i tu acum cine e fraierul !!!

#12
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008
da, am vazut ce am scris gresit de se intelege altceva, imi cer mii de scuze...dar cred ca pot fi iertat la ce nervi si stres am...
"Site okazii tzeparii" -rog un moderator sa reformuleze, sa modifice!!!mai bine suna, tzeparii de pe okazii....inca odata scuze pentru gresita exprimare!!!! Imi cer scuze!!!!
Multumesc!!!

#13
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
am lasat numai "Tzeapa pe okazii.ro", banuiesc ca e fix ce s-a intimplat

#14
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008

 Mosotti, on 17th December 2009, 16:32, said:

am lasat numai "Tzeapa pe okazii.ro", banuiesc ca e fix ce s-a intimplat
eventual mai merge scris sub acesta, "prinderea unui tzepar' sau ceva de genu....daca nu, e oki!

#15
mortu100

mortu100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 05.05.2008
Cel mai corect e sa mergi inainte cu plangerea.Ce daca are doar 23 ani?Studentii aia care au omorat trebuiau sa fie eliberati?Sunt si mai tineri care iau drumul asta,dar nimanui nu-i convine sa fie furat.In plus,bag mana in foc ca o sa repete isprava.
Cat despre despagubire,personal cred ca te-ai injosi daca ai pretinde asa ceva de la un amarat.Ai primit banii tai inapoi,el a fost pedepsit si gata.Dar e doar o parere.

:lol: Ce cunoscut imi suna placa asta: milogiri,apoi incearca sa te ia mai dur,apoi se ajunge la amenintari,santaj etc

#16
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008
ca idee:
eu am licitat pentru un telefon SPV C600 cu toate accesorile -card de memorie SD 1Gb, casti, cablu de date, incarcator, cd, suma 200lei. Perfect, foarte multumit am fsot de suma si produs, doar ca nu m-am putut bucura ceva mai mult....atasez poze cu ce a trimis, ce continea coletul!

Frumos, nu??!  :cursing:

Attached File  DSC00012.JPG   166.25K   532 downloads

Attached Files



#17
BuLLiT

BuLLiT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 05.05.2008
NU il ierta! Da-l in judecata, fa tot posibilul sa ajunga la puscarie cu tot cu prietena lui sau cine il ajuta la inselatoriile astea. Si de banii din despagubire, cumpara-ti un telefon ca lumea. :)

#18
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

 DexterJack, on 17th December 2009, 16:06, said:

Mi-a restituit suma care am achitat-o pe acel colet, trebuie sa ma duc sa o ridic, iar acum urmeaza sa vad ce fac cu el...soarta lui depinde de mine, doresc un sfat din partea voastra ce anume ar merita, desi logic merita sa suporte consenciintele; eu ma ganedam sa ma despagubeasca + sa imi trimita si telefonul sau mergem mai departe, ajungem la tribula, deci il dau in judecata, si oricum, imi scot despagubirea; indiferent de situatie o sa fiu despagubit!!!

Vezi sa n-ajungi in aceeasi situatie daca te tii de magarii de-astea. ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate