Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

asus m2n-mx se si windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
androidx

androidx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.11.2009
salut! v-as ruga sa-mi spuneti si mie daca e cineva pe aici care are o placa de baza asus m2n-mx se si a instalat windows 7 pe ea. m-ar interesa in principiu daca a avut probleme cu driverele de chipset,de display si de procesor(utilitarul asus cool'n'quiet). de asemenea as dori sa stiu cum se misca noul sistem de operare pe aceasta placa,tinand cont ca e un model vechi care nu se mai fabrica si care are frecvente mici in comparatie cu placile de baza asus 2008/2009. va multumesc pentru raspunsuri!

#2
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

Poti sa te ajuti singur.
Daca ai memorie suficienta, fa o tentativa de instalare.
Sansele de functionare sunt foarte mari.
E drept ca " e un model vechi care nu se mai fabrica si care are frecvente mici in comparatie cu placile de baza asus 2008/2009 ", dar conteaza mult procesorul, placa video si memoria pe care le ai pe placa asta.

#3
Grigt

Grigt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 06.07.2008

 androidx, on 23rd November 2009, 02:46, said:

salut! v-as ruga sa-mi spuneti si mie daca e cineva pe aici care are o placa de baza asus m2n-mx se si a instalat windows 7 pe ea. m-ar interesa in principiu daca a avut probleme cu driverele de chipset,de display si de procesor(utilitarul asus cool'n'quiet). de asemenea as dori sa stiu cum se misca noul sistem de operare pe aceasta placa,tinand cont ca e un model vechi care nu se mai fabrica si care are frecvente mici in comparatie cu placile de baza asus 2008/2009. va multumesc pentru raspunsuri!



sal,
L-am instalat,merge f.bine,n-am avut probleme cu driverele (cand nu l-au incantat cele originale,imprimanta,web camera,le-am gasit pe net) chiar am lasat si xp-ul pe alta partitie.Se misca chiar bine tinind cont ca placa e...cum e. Bafta la instalare. :D

#4
BrainDamage

BrainDamage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 26.07.2006
Am eu placa asta si tocmai ce am instakat Windows 7. In afara de faptul ca nu recunoaste sunetul, totul pare sa fie ok. Acum caut o rezolvare la problema cu sunetul

#5
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

Lasa sistemul sa isi faca update.
De obicei, pe langa update-urile pentru sistemul de operare, face si update-uri la driver-e.
Ce placa de baza ai ?

#6
soren73

soren73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.09.2007

 BrainDamage, on 14th December 2009, 10:35, said:

Am eu placa asta si tocmai ce am instakat Windows 7. In afara de faptul ca nu recunoaste sunetul, totul pare sa fie ok. Acum caut o rezolvare la problema cu sunetul
http://s89934018.onl...16520_Vista.zip .
Sunt driverele pentru Vista , dar functioneaza la fel de bine si pe win7 .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate