Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Impotriva farmecelor si blestemelor e rugaciunea Sfantului Ciprian

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
Dimineata100

Dimineata100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.11.2008
"RUGACIUNE:



Stapane Doamne lisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Creatorule si Chivernisitorule a toate, Sfant si slavit esti; imparatul imparatilor si Domnul domnilor, slava Tie. Tu Cel ce locuiesti in lumina cea nepatrunsa si neapropiata, pentru rugaciunea mea, a smeritului si nevrednicului robului Tau, departeaza demonii si stinge viclenia lor de la robii Tai; revarsa ploaie la buna vreme peste tot pamantul si fa-l sa-si dea roadele lui; copacii si viile sa-si dea deplin rodul lor; femeile sa fie dezlegate si eliberate de nerodirea pantecelui; acestea si toata lumea mai intai fiind dezlegate, dezleaga si toata zidirea de toate legaturile diavolesti. Si dezleaga pe robul Tau (numele) impreuna cu toate ale casei lui de toate legaturile satanei, ale magiei, ale farmecelor si ale puterilor potrivnice. impiedica Tu, Doamne Dumnezeul parintilor nostri toata lucrarea satanei, Tu Cel ce dai dezlegare de magie, de farmece, de vraji si de toate lucrarile satanicesti si de toate legaturile lui, si distruge toata lucrarea vicleana prin pomenirea Prea Sfantului Tau nume.



Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul slujitorul Tau si dezleaga pe robul Tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor sau cu al pestilor, sau prin necuratie, sau in alt chip s-au abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca a venit prin unghii de om, de animal, sau gheare de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca a venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna, in ceasul acesta, Doamrie, cu puterea Ta cea mare.



Tu Doamne, Dumnezeul nostru, Care cunosti si stii toate, dezleaga, sfarama si distruge, acum, lucrarile magiei, iar pe robul Tau (numele) pazeste-l cu toti ai casei lui de toate uneltirile diavolesti.



Zdrobeste cu insemnarea cinstitei si de viata facatoarei Cruci toate puterile potrivnicilor. Pustieste, distruge si departeaza pentru totdeauna toate lucrarile magiei, vrajitoriei si fermecatoriei de la robul Tau (numele).



Asa, Doamne, auzi-ma pe mine pacatosul slujitorul Tau si pe robul Tau cu toti ai casei lui, si dezieaga-i de demonul de amiaza, de toata boala si de tot blestemul, de toata mania, nenorocirea, clevetirea, invidia, farmecele, nemilostivirea, lenea, lacomia, neputinta, prostia, neintelepciunea, mandria, cruzimea, nedreptatea, trufia, si de toate ratacirile si gresalele, stiute si nestiute, pentru sfant numele Tau, ca binecuvantat esti in veci. Amin.

"

"Pe Calea Victoriei, in plin centrul Capitalei, ca o strigare umila catre cainta, se afla Biserica Zlatari, care adaposteste mana facatoare de minuni a Sfantului Ciprian.
....
M-am intrebat ce-i determina sa strabata intreg Bucurestiul si sa vina aici cand, probabil, au o biserica si in cartierul unde locuiesc? Am adresat aceasta intrebare unei doamne de vreo 50 de ani: "Sfantul Ciprian ajuta la dezlegarea farmecelor, ocroteste de vraji si blesteme... Lumea e rea, razbunarea pune stapanire pe inimile oamenilor si ei apeleaza la lucruri diavolesti, care pot distruge un om, o familie. O vecina pe care o primeam in casa mi-a facut un astfel de rau. Cateodata observam eu ca se uita cam ciudat la sotul meu, dar imi ziceam ca poate mi se pare. Intr-o zi l-am prins pe baiatul ei care-mi punea niste bani marunti si ardei iute sub presul de la intrare. L-am intrebat ce face si mi-a raspuns ca asa i-a zis maica-sa sa faca. Pe atunci nu credeam in vraji, mi-am spus ca baiatul o fi vrut sa faca o gluma. Insa lucrurile s-au complicat... M-am imbolnavit asa, de pe o zi pe alta, ma certam cu sotul meu de la orice nimic... Nu mai puteam sa ma asez seara in pat, ca o forta uriasa ma imobiliza si ma chinuia. Imi mergea din ce in ce mai rau, eram la un pas de divort... Pe atunci nu credeam ca exista oameni care pot sa faca atata rau. Cand ii auzeam pe altii povestind, nu-i intelegeam, iar cand mi s-a intamplat mie, nu am stiut ce sa fac. Am spus duhovnicului meu si el m-a indrumat la aceasta biserica. Rugaciunile Sfantului Ciprian ajuta foarte mult, boala mea a regresat. De cand particip aici la Sfantul Maslu familia mea si-a recapatat linistea. Faptura aceea pe care o simteam ca o greutate pe trupul meu, cu care ma luptam si care nu-mi dadea voie nici sa tip, a disparut. Stiti ce mi-a zis femeia care mi-a facut rau cand a vazut ca incep sa-mi revin? .... Tonul ei trada o dezamagire. Eu n-am zis nimic, atata doar ca n-am mai primit-o in casa mea.i Marturisirea ei m-a infiorat, dar m-a si onorat pentru ca mi-a povestit lucruri atat de intime. In plus, mi-a starnit curiozitatea sa aflu mai multe despre acest sfant atat de cautat. Nu mica mi-a fost mirarea cand am descoperit ca Sfantul Ciprian a fost cel mai mare...vrajitor al timpului sau, care mai apoi s-a crestinat. "Doamne, auzi-ma pe mine, nevredniculi Viata curata pe care o ducea Ciprian dupa ce fecioara Iustina l-a convins de puterea crucii lui Iisus Hristos, n-a cazut bine diavolului. In urma unor planuri bine ticluite, sfantul si Iustina sunt prigoniti, intemnitati si judecati. In fata judecatorului si a multimii, Ciprian marturiseste toate relele pe care le-a facut sub conducerea diavolului, dar si credinta mantuitoare in Hristos. Cuvintele lui nu misca inima judecatorului care, pentru ca nu-l poate determina sa renunte la credinta, porunceste sa fie supus la chinuri grele. La fel si in cazul Iustinei. Insa niciun argument nu reuseste sa-i faca pe cei doi sa revina la inchinarea de idoli. Mai mult, isi striga credinta in Hristos cu glas tare. Nici apa fierbinte nu-i raneste, nici cele mai groaznice amenintari nu-i intimideaza. Si imparatul Claudiu al Nicomidiei da verdictul: decapitarea. Dupa sase zile, trupurile lor sunt luate de niste straini si duse la Roma, unde o femeie pe nume Rufina ii inmormanteaza. Harul sfinteniei daruit de Dumnezeu nu intarzie sa apara: la mormintele lor se fac minuni. Acest har se face simtit si azi. Crestinii care cer ajutorul Sf. Ciprian si care vin sa se inchine la racla care pastreaza mana sa neputrezita, primesc ajutor. Sfantul vindeca de steriliate, de diverse boli trupesti si sufletesti si, mai ales, dezleaga blestemele si farmecele. Rugaciunea Sfantului Ciprian este una dintre cele mai puternice: "Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul, slujitorul Tau si dezleaga pe robul tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratire, sau in alt chip, sau abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca au venit prin unghii de om, de animal sau ghiara de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca au venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna in clipa aceasta Doamne, cu puterea Ta cea mare.i

Edited by Dimineata100, 09 October 2009 - 17:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate