Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Tutun Narghilea

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
De unde se poate cumpara tutun de narghilea in Bucuresti? Ca a trebuit sa merg azi din Dr taberei pana in Colentina ca sa cumpar. Si imi este cam si peste mana drumu asta.Si in plus nu aveau decat de mere si menta.

#2
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Aveau la Unirea acum un an la un magazin de la parter, acum nu mai stiu.

#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Parca mai era un magazin pe Mosilor si unul pe la piata 1 mai, vis-a-vis de cimitirul evreiesc. Daca ma insel, imi cer anticipat scuze.

#4
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
La Unirii nu mai au. De mosilor, am auzit ca este o macelarie arabeasca care ar vinde si asa ceva. in schimb, daca sti mai multe despre magazinul de la 1 mai ar fi super, pt ca nu e f departe de mine.

#5
exxay

exxay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.01.2003
unde in colentina? au si carbune? tutun mai am deocamdata, doar de mere, carbunele s-a terminat.

pe mosilor sunt toate arabesti :) acum pe bune, s-ar putea sa fie magazinul de vis-a-vis de Odobesti, stiu ca de acolo luam pe vremuri hell, Alishor, parca... sau nu, sunt prea beat sa-mi amintesc nume, dar acolo era o bacanie arabeasca.

#6
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
In colentina, cum mergi dinspre obor spre carrefour. Cu vre-o suta de metrii inainte de carrefour dar pe partea opusa. E un magazin arabesc cu tot felul de minunatii. Au si carbuni (1kg=65000) iar punguta de tutun=450000.

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

cerbra, on May 14 2005, 01:26, said:

La Unirii nu mai au. De mosilor, am auzit ca este o macelarie arabeasca care ar vinde si asa ceva. in schimb, daca sti mai multe despre magazinul de la 1 mai ar fi super, pt ca nu e f departe de mine.

<{POST_SNAPBACK}>

Daca ma ajuta memoria, pe partea dreapta undeva intre piata 1 mai si intersectia cu Turda cum mergi dinspre piata 1 mai.

#8
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
si ce e acolo? un magazin specializat sau ceva gen..macelarie arabeasca?

#9
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

cerbra, on May 14 2005, 11:37, said:

si ce e acolo? un magazin specializat sau ceva gen..macelarie arabeasca?

<{POST_SNAPBACK}>

Habar n-am

#10
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
o sa incerc zilele astea sa trec pe acolo sa vad care-i treaba

#11
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
hmm tutun de narghilea spuneti ?
nu cumparati de la petardele non-arabesti ca au comision de cam 100% cum ar fi cea de la unirea...
luati de la orice macelarie arabeasca intalnita in cale.. sigur are si tutun de narghilea si carbune.. tutunul cam la 250 de mii mi se pare la macelaria de la mosilor ( este undeva EMIRATES AIRLINES si exact acolo e... cam intre zapp si connex si cum vi dinspre obor inainte de milenium computers )
cerbra, ce aroma te intereseaza ?
cerbra daca te ajuta cu ceva mai stiu eu o macelarie arabeasca pe la... tineretului, sincai...

#12
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
mah, am fost si am luat de acolo din colentina de mar si de menta. Altceva nu aveau. Dar amluat 10 pachete, care ar trebui sa imi ajunga o vreme. Dar, daca crezi ca pe mosilor au si alte arome, ma duc repede.

#13
ddragosnoro

ddragosnoro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.05.2005
www.narghilele.ro

livrare la domicilu narghilele, tutun si carbuni!!!!!!!!

nu va ma chinuiti cu macalariile.

#14
zakiller

zakiller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.12.2005
Mai stie cineva ceva  adrese exacte de bacanii arabesti? ca vreau si eu sami iau niste arome. mersi frumos.

#15
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
stiu un magazin de produse alimentare arabesti de tot felul importate din Siria. La urmatorul tir or sa aduca si narghilele de la 1 milion la 100 de euro. Au si tutun de narghilea.
Adresa exacta: Str. D-na Ghica nr.129 ( cum vii dinspre obor spre europa la intersectia D-na Ghica - e un avion acum acolo pe post de decor in mijloc intersectiei - faci dreapta si mergi cam 200 de metrii si pe stanga e o firma luminoasa pe care scrie AL DURRA. aia este :D )

#16
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
E si o macelarie pe Virtutii, aproape de Lujerului.

Mie mi-a adus cineva din Turcia, 3 arome, dar mi se pare extrem de dur pentru gat si plamani.
Sunt de mai multe duritati, ca altfel m-am lasat de narghilea?

#17
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
E un mic magazin , cred ca e arabesc , la drumul taberei 34 ( ca tot ziceai ca stai in drumul taberei  - este amplasat intre favorit si piata moghiros) . Are Expuse narghelele in geam , dar nu am intrat niciodata sa intreb de tutun. Totusi de multe ori am trecut pe langa magazin, si am simtit mirosul inconfundabil de tutun.
Si as avea si eu o intrebare. Cand am fost pe afara am fumat narghilea si mi-a placut. Am si eu acasa 2 , dar le-am facut cu carbuni din aceia la punga de 5 kg( pt gratar) , si nu mi s-a parut asA  grozava. Sa fie oare din cauza carbunilor? Cei pt narghilea cum sunt ?

#18
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
este evident ca sunt diferiti. ai grija ca toate noxele ajung in plamanii tai. nu mai face experiente, ci cumpara tutun special pentru narghilea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate