Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Abtronic X2

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#55
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Alexbjorg, este total gresit ceea ce ai afirmat, absolut totul. Mai documenteaza-te!

#56
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
e cam chiar invers ce spune el  :lol:

#57
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009

 Chrisforever, on 21st July 2010, 22:50, said:

Cat de sigur esti pe ce spui aici?

La unii poate merge asa. Seamana pe metoda ruseasca.

#58
grizlysan

grizlysan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.03.2009
Exercitiile usoare si de lunga durata cresc ceva....pofta de sinucidere.....dar te fac sa te simti pompat dupa antrenament, insa dupa 1-2 ore te dezumflii precum un balon. Pentru masa musculara trebuie gasit un echilibru intre timp si greutate......adica pentru biceps sa nu faci 100 de repetari cu 2 gantere de 2 kile fiecare, ci mai bine `10-15 repetari cu 10-12 kilograme. A da, am uitat sa precizez ca in masa musculara cresti cand TE ODIHNESTI SI MANANCI CUM TREBUIE?!? ( adica sa nu faci ca stupid John care toata ziua e la sala , pompeaza ca nebunul de ti-e frica sa nu isi rupa ceva )

Cat despre Abtronic, care mai e si X2 :)), sa nu incep, ca scriu romane de comedie pe acest subiect. I have one tip for you: TELESHOPING IS A BIG FAT LIE....and so is all the other bullcrap out there that promises muscle gain or weight loss in few time.

#59
silviugabor

silviugabor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.03.2007
De fapt Alexbjorg are si el dreptatea lui. Multi de pe forumul asta n-au habar ce insemana masa musculara si probabil vorbesc de pe internet... La urma urmei si bicicleta este un aparat.

#60
CODEX007

CODEX007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.10.2008
mda... Multi au zis ca ei au slabit 0 kg dar li sa-u pus muschi... aici chiar ati fost tari! mai oameni buni ! eu sunt mai gras dar m-am ingrasat macand sanatos , adica fff rar fastfood... deci daca sunt slabi si vreti sa faceti muschi va dau o solutie ! daca aveti 60 de kg puneti inca cateva ingrasati-va umpic , nu exagerat si apoi mergeti la sala fitness sau sport ! pentru ca daca corpul nu mai are de digerat grasime atunci el se pune pe rezervele de zahar ! si daca nu mai aveti nici alea atunci el ia din MUSCHI si degeaba fugiti sport si muschi daca nu aveti putina grasime ! patratele se pot vedea si prin umpic de grasime ! si nu e neparat sa se vada suuper bine ca nush ce ! asa si despre abtronic x2 pai oameni buni daca stati 10 zile cu toti muschii incordati sau va prefaceti ca ridicati greutati si va incordati credeti ca nu slabiti ? sigur ca slabiti pentru ca MUSCHII SUNT FACUTI DIN GRASIME OAMENI!!!

infine poate am gresit ceva poate nu-s eu informat corect dar am spus ce am stiut ! deci abtronic x2 mi se pare cat de cat eficient ! desigur trebuie sa mancati si sanatos si si exercitii dar daca ati adauga abtronic x2 eu cred ca nu e rau !

#61
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

 CODEX007, on 30th August 2010, 18:03, said:

mda... Multi au zis ca ei au slabit 0 kg dar li sa-u pus muschi... aici chiar ati fost tari! mai oameni buni ! eu sunt mai gras dar m-am ingrasat macand sanatos , adica fff rar fastfood... deci daca sunt slabi si vreti sa faceti muschi va dau o solutie ! daca aveti 60 de kg puneti inca cateva ingrasati-va umpic , nu exagerat si apoi mergeti la sala fitness sau sport ! pentru ca daca corpul nu mai are de digerat grasime atunci el se pune pe rezervele de zahar ! si daca nu mai aveti nici alea atunci el ia din MUSCHI si degeaba fugiti sport si muschi daca nu aveti putina grasime ! patratele se pot vedea si prin umpic de grasime ! si nu e neparat sa se vada suuper bine ca nush ce ! asa si despre abtronic x2 pai oameni buni daca stati 10 zile cu toti muschii incordati sau va prefaceti ca ridicati greutati si va incordati credeti ca nu slabiti ? sigur ca slabiti pentru ca MUSCHII SUNT FACUTI DIN GRASIME OAMENI!!!

infine poate am gresit ceva poate nu-s eu informat corect dar am spus ce am stiut ! deci abtronic x2 mi se pare cat de cat eficient ! desigur trebuie sa mancati si sanatos si si exercitii dar daca ati adauga abtronic x2 eu cred ca nu e rau !

Inainte sa vociferezi atat, mai documenteaza-te .

#62
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

 CODEX007, on 30th August 2010, 18:03, said:

MUSCHII SUNT FACUTI DIN GRASIME OAMENI!!!

Pe cuvantul tau? :roflmaofast::roflmaofast:


Quote

infine poate am gresit ceva poate nu-s eu informat corect dar am spus ce am stiut !

Nu esti prost informat. Esti in cea mai mare eroare a vietii tale :). E adevarat ca atunci cand esti gras si slabesti facand fitness, o parte din grasime se transforma in muschi. Dar...sa te ingrasi pentru a face masa musculara dupa aia.....e cea mai mare idiotenie pe care am auzit-o in viata mea...no offence. In primul rand, pentru ca, a te ingrasa, inseamna a te dezechilibra. Si dupa ce te-ai dezechilibrat, crede-ma ca muncesti sa te echilibrezi la loc de nu-ti vine a crede....Daca esti slab si vrei sa faci masa, trebuie sa mananci corect si sa te antrenezi corect. Atat. Masa musculara se face, in linii mari,  cu efort muscular, odihna si aport proteic.....

Edited by richelieu, 30 August 2010 - 21:10.


#63
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

 richelieu, on 30th August 2010, 22:04, said:

E adevarat ca atunci cand esti gras si slabesti facand fitness, o parte din grasime se transforma in muschi.
Muschii si grasimea sunt 2 tesuturi diferite. Ele nu se transforma una in alta!

#64
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 richelieu, on 30th August 2010, 22:04, said:

E adevarat ca atunci cand esti gras si slabesti facand fitness, o parte din grasime se transforma in muschi.

Si cu cealalta parte ce se intampla ? :)

#65
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

 Chrisforever, on 30th August 2010, 23:29, said:

Muschii si grasimea sunt 2 tesuturi diferite. Ele nu se transforma una in alta!
Era un mod de-a spune mai...pe scurt, ca organismul consuma energie provenita din grasime, pentru a mari masa musculara. E si un fel de termen incetatenit prin salile de fitness pe tema asta, nu trebuie luat mot-a-mot.


 Valy1, on 31st August 2010, 00:24, said:

Si cu cealalta parte ce se intampla ? :)

O fura klingonienii......;)

Edited by richelieu, 31 August 2010 - 09:06.


#66
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007
În legătura cu  Abtronic X2 cine vrea să în cumpere mai ieftin îi la ofertă la 119 lei  la http://www.businessi...ura-abtronic-x2.

#67
roklore

roklore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.11.2010

 marius ro, on 5th July 2010, 10:56, said:

mama..ce de reclama iti faci
macar de iti puneai alt nume...
vai si amar
macar de ar fi ceva produse bune...dar prostiti lumea


De ce comentezi daca nu stii despre ce e vorba?
Am un asemenea aparat, DAR, precizez, am 50 kg la o inaltime de 1,60m. Eu l-am achizitionat pt modelare corporala. Sunt ft multumita. Numai cineva care n-a folosit spune ce spui tu, si asta pt ca nu stie!!!!!!!!!!

#68
DAMARIUSUS

DAMARIUSUS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2007
Folosesc acest aparat. Am facut sport si vorbesc cu ceva experienta in materie. Aparatul nu este nici pe departe fata de reclama existenta. Nu "face si desface", dar intr-o masura isi face treaba. Muschii sunt stimulati, iar din contractia abdomenului se poate considera ca "face pt tine" exercitii abdominale.
In paralel de acest lucru, exista un gel care (cred eu) are si efect in stimularea stratului adipos. Ei spun ca e numai "pe apa", dar exista un efect racoros, in urma aplicarii lui; acest gel (repet, cred eu !) poate stimula, si el, efectul de "topire" a stratului adipos.

Concret, il folosesc de 1 luna, aprox 1 ora /zi, si recunosc ca se simte diferenta.  
Pt explicatare, ciupiturile pe care unii le resimt nu sunt normale. In conditii normale nu tb sa simtiti asta, iar muschii abdominali tb sa tresara (se incordeaza abdomenul). Efectul se numeste "reflex muscular" si il regasiti si atunci cand va apasati pe burta sau cand contractati abdomenul. Cam asta face aparatul, dar prin stimuli electrici.

Nu fac reclama, nu comercializez, nu consider ca aparatul inlocuieste abdomenele si/sau sportul, dar dc aveti probleme medicale (cum am eu - 2 vertebre tasate), puteti incerca si utilizarea acestui aparat care nu are efecte similare cu slabirea prin sport! Practic, acest aparat incearca stimularea zonala, in timp ce prin sport/miscare, intreg corpul isi activeaza "rezervele" alimentare.
Aici exista o obs: multi considera ca slabesti fara sa faci nimic, papi ciocolatica, bagi sarmalute+sunculita, o prajiturica (ca "nu moare nimeni!") apoi pui aparatul Z, alergi o tura de bloc, 2 zile "lingi" doar cafea (eventual indulcita bine!) si ai eliminat surplusul acumulat de ani/luni de zile.
Atentie la numarul de calorii si nu va asteptati ca imensele cantitati de zaharuri (bagate in abdomenele dezvoltate) sa dispara cu un minim de efort.

Eu , personal, imbin aparatul cu miscarea, si consider ca ceva efecte se simt. Nu resping tehnologia moderna, nu consider ca aparatul face minuni, dar poate face parte dintr-un program de slabit.

#69
fhnatiuc

fhnatiuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.05.2005
Folosesc ABTRONICx2 de ceva vreme, cam 6 luni. Este foarte bun. Pentru mine nu ma mai satisfacea puterea 10, asa ca l-am supravoltat. De la 2 baterii, l-am desfacut si i-am pus un suport de 4 baterii AAA (4 acumulatori- tensiune totala 4.8V, daca folositi tensiune mai mare deja nu se mai poate citi nimic pe afisaj, se vede numai 8888 si ar trebui sa limitati tensiunea pe afisaj, ceea ce nu am facut, am preferat 4 acumulatori). Acum simt intr-adevar ca lucreaza. N-am reusit sa trec de pozitia 7 din 10 pentru ca intensitatea contractiilor este insuportabila. Am facut febra musculara dupa 30 minute de folosit. Am 90kg si 182 cm inaltime. Il folosesc cam de 3 ori pe saptamana. In rest combin exercitiile cu tractiuni, flotari si gantere. La alergat nu mai ies ca e destul de frig afara si m-am ingrasat 4 kg. Astept primavara. Cine vrea sa creasca tensiunea pe ABTRONIC va zic sigur ca functioneaza. Nu folosesc gelul conductor, ci numai strang bine centura in jurul taliei. Pentru cei cu talia mica, cred ca 2 baterii sunt suficiente, pentru ca distanta dintre electrozi este mica. Spor la treaba, abdomene de piatra si talie de albina.

#70
manasse

manasse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.07.2006
salut. daca vreti gel, puteti lua gel pt ecografie/ekg. gasiti la orice magazin de tehnica/aparatura medicala. in ce priveste principiul de functionare, cautati TENS pe google. eu l-am incercat pe taica-meu, care are lombosciatica si i s-a atrofiat musculatura piciorului. pt partea de recuperare si tonifiere cred ca isi face treaba. btw, sunt medic.

#71
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Da, sigur domne'.
Aparatul asta e revelatia ce au asteptat-o toti grasii lenesi, un aparat care sa "faca" muschi cica, si cand o freaca.
In reclama arata o tanti care face abdomene sa slabeasca, perfect pentru a atrage idiotii. Este acelasi principiu cu sala "de forta" care face exercitiile pentru tine (am vazut la tv o sala in care se duceau grasele, se asezau pe un pat, si o chestie le misca mainile si picioarele). Ele credeau ca slabesc...

#72
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Mai nou (sau mai vechi, eu acum am aflat) si sexu e sport. Chiar de performanta! Sper sa-l includa la Olimpiade.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate