Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Nokia N70

- - - - -
  • Please log in to reply
1131 replies to this topic

#1
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
[ http://img104.echo.cx/img104/8320/slide495ls.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Astăzi este o zi foarte importantă pentru Nokia pentru că reprezintă lansarea noii linii Nseries de mobile cu conținut puternic multimedia. Cel de-al treilea model prezentat azi este Nokia N70, un smartphone de ultimă generație cu dimensiuni reduse!

[ http://mobile.softpedia.com/images/phones//1182_3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://mobile.softpedia.com/images/phones//1182_7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Punctele forte ale noului mobil sunt:

• Cameră foto de 2 MegaPixeli cu zoom digital 20x
• Bluetooth versiunea 2.0
• Visual radio
• Push to talk
• Dimensiuni reduse

Attached File  1182_1.jpg   108.75K   261 downloadsAttached File  1182_2.jpg   116.7K   276 downloadsAttached File  1182_3.jpg   119.9K   203 downloadshment]Attached File  1182_4.jpg   112.03K   191 downloadsAttached File  1182_5.jpg   94.63K   237 downloads[attachment=3082
:attachment]Attached File  1182_8.jpg   151.72K   272 downloadsAttached File  1182_9.jpg   136.8K   267 downloads

http://mobile.softpe...Nokia-N70.shtml

Attached Files


Edited by mufă, 22 May 2007 - 22:06.


#2
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Operating frequency
Dual mode WCDMA/GSM and triband GSM coverage on up to five continents (GSM 900/1800/1900 and WCDMA 2100 networks)
Automatic switching between bands and modes


DIMENSIONS
Volume: 95.9 cc
Weight: 126 g
Length: 108.8 mm
Width (max): 53mm
Thickness (max) 21.8mm

Display and User Interface:

Main colour display: 176x208 pixels, up to 262,144 colours
Automatic brightness control Five-way scroll key, two soft keys, application key, edit and clear keys, send and end keys, Multimedia key for instant access to your key application
Active standby screen

Imaging and Video
2 megapixel camera (1600 x 1200 pixels) with 20x digital zoom
Second VGA camera (640 x 480 pixels ) with 2x digital zoon
Dedicated shutter key and camera activation slide
Two-way video call capability
Real time video sharing
Integrated flash (operating range up to 1.5m)
Flash modes: on, off, automatic, and anti red-eye
Advanced camera modes: still, sequence, video
Six possible capture scene settings including scenery, portrait, night and sports
Settings, brightness adjustment, image quality, self-timer, white balance settings and colour tones
Video and still image editors
Movie Director for automated video production
Image and video clip uploading to the web

Nokia XpressPrint Printing Solution
Print digital photos directly from the device:
Transfer photos directly to compatible printer or kiosk via Bluetooth wireless technology, MultiMediaCard (MMC) or directly to PictBridge-compliant printer via USB cable
Integrated print application is quick and easy to use; no installation, no fuss
Find out more at www.nokia.com/xpressprint

RealPlayer Media Player
Download and play multimedia files (video and music)
Stream media files from compatible media portals
Full-screen video playback on the phone to view downloaded, streamed or recorded video clips in larger size
Played formats (decoding): MP3, AAC, Real Audio, WAV, Nokia Ring Tones, AMR, AMR-WB, AMR-NB, AU, MIDI, H.263, JPEG, JPEG2000, EXIF 2.2, GIF 87/89, PNG, BMP (W-BMP), MBM, MPEG-4 and eAAC+

Memory Functions

Up to 30 MB of internal dynamic memory for images, contacts, text messages, multimedia messages, ringing tones, images, video clips, calendar notes, to-do list and applications
Expandable memory: 64 MB Reduced Size Dual Voltage (1.8/3V) MultiMediaCard (MMC)*
Hot swap slot for easy MMC card insertion and removal

Note: The built in MultiMediaCard (MMC) reader in the Nokia N70 functions on 1.8 Volt and therefore requires a dual voltage MMC which can support both 1.8V and 3.0V. Nokia branded reduced size MultiMediaCards (MMC) are dual voltage cards (sold separately).

*Please note that the memory capacity of the reduced size MultiMediaCard (RS-MMC) in the sales package may vary depending on the market and/or your network operator/service provider.

Messaging
Easy-to-use email client with attachment support for images, music and documents (view jpg, 3gp, MP3, .ppt, .doc, excel and .pdf files)
Compatible with Nokia Wireless Keyboard (sold separately)
Multimedia messaging: combine image, video, text, and audio clip and send as MMS to a compatible phone or PC; use MMS to tell your story with a multi-slide presentation
Automatic resizing of your megapixel images to fit MMS (max. 300 KB attachment size depending on the network)
Text messaging: supports concatenated SMS, picture messaging, SMS distribution list
Predictive text input: support for all major languages in Europe and Asia-Pacific
Instant Messaging

Visual Radio
Listen to music and interact with your favourite radio stations
Find out what song is playing, who sings it, and other artist information
Enter contests and answer surveys, vote for your favourite songs
Download the songs you buy direct to your phone
Find out more at www.visualradio.com

Connectivity
Integrated Bluetooth wireless technology v.2.0
USB 2.0 full speed via Pop-Port™ interface
Nokia PC Suite connectivity via USB and Bluetooth wireless technology
Local synchronisation of contacts and calendar to a compatible PC using compatible connection
Remote over-the-air synchronisation
Send and receive images, video clips, graphics, and business cards via Bluetooth wireless technology
Profiles with Bluetooth connectivity: Basic Printing Profile (BPP) using Image Print or Info Print applications, Human Interface Device Profile (HID) using Nokia Wireless Keyboard application.

Browsing

WAP 2.0 XHTML/HTML multimode browser
Improved Web compatibility with support for HTML 4.01, including support for elements such as image maps, background images, and frames
Support for a subset of Javascript 1.5, which includes the most commonly used functions found on the Internet
File upload over HTTP using standard HTML forms
Small screen rendering option including a faster page-up/page-down scrolling style
Full-screen mode, download progress bar, and adaptive history list
3GPP video streaming
OMA DRM 1.0 - including forward lock for content protection, combined delivery, separate delivery and superdistribution

Data Transfer
WCDMA 2100 with simultaneous voice and packet data (PS max speed UL/DL= 128/384kbps, CS max speed 64kpbs)
EGPRS, class B, multislot class 10 (UL/DL = 118.4/236.8 kbps)
Note: Actual achieved speeds may vary depending on network support
GPRS, class B, multislot class 10
Speech codecs: FR, EFR, WCDMA, and GSM AMR
Transfer data from one Series 60 phone to another

Call Management
Nokia PoC push to talk
Contacts: advanced contacts database with support for multiple phone and email details per entry, also supports thumbnail pictures and groups
Speed dialling
Logs: keeps lists of your dialling, received, and missed calls
Automatic redial
Automatic answer (works with compatible headset or car kit only)
Supports Fixed Dialling Number, which allows calls only to predefined numbers
Conference call

Java Applications
Java™ MIDP 2.0, CLDC 1.1 (Connected Limited Device Configuration (J2ME))
Over-the-air download of Java™-based applications and games

Other Applications
Personal Information Management (PIM)

Advanced Series 60 PIM features including calendar, contacts, to-do list, and PIM printing

Voice Features
Speaker Independent Name Dialling (SIND)
Voice commands
Voice recorder
Integrated handsfree speaker

Digital Services

Java™ and Symbian applications available from Nokia Software Market
Graphics, icons, animations, logos
Games: Possibility to download new games
Ringing tones: True Tones, polyphonic tones
Themes: Possibility to download new themes

Sales Package Contents
Nokia N70
64MB MultiMediaCard (MMC) MU-1*
Adapter for normal size MMC slots
Nokia Stereo Headset HS-3
Nokia Battery BL-5C
Nokia Travel Charger AC-4
Nokia Connectivity Cable (USB) CA-53
CD-ROM containing software (PC Suite and Adobe package)
User guide, Quick Start guide, and Add-on Application guide

#3
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
care sunt sansele sa apara in oferta la connex 3g pana pe 27 mai :P

#4
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Nu merge pe Connex 3G

(GSM 900/1800/1900 and WCDMA 2100 networks)

#5
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Oricum "dimensiuni reduse"  :lol:  :lol:  :lol: Ce gluma. Nu ma intelegeti gresit, dar singura dimensiune redusa la acest telefon este rezolutia ecranului!

Daca vrei smartphone cu dimensiuni reduse te uiti la D720, D730 de la Samsung, SPV c500, si urmasii lui, etc.

Edited by Zvastrici, 15 August 2005 - 01:16.


#6
inu

inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 31.05.2002

FireEyes, on Apr 27 2005, 18:02, said:

Nu merge pe Connex 3G

(GSM 900/1800/1900 and WCDMA 2100 networks)

<{POST_SNAPBACK}>


Cum sa nu mearga pe Connex 3G ?

E WCDMA !

#7
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
hah .. .ce imi "place" la seria N de la Nokia e zoomu ala 20x (digital) ... ma gandesc ca o sa faca destui clienti cu bani care n-au habar ce e ala doar prin faptul ca e 20 .. si nu e 8 10 sau cat o mai fi pe la concurenta ...
design dragut ... totusi atata discutie pe tema seriei asteia , da ma intreb cat o sa-si permita unul d-asta ...  :huh:

#8
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Ma intereseaza un telefon ca acesta.Oare pe la ce pret va fi la connex?

#9
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004

 holmes, on Nov 19 2005, 19:35, said:

Ma intereseaza un telefon ca acesta.Oare pe la ce pret va fi la connex?

a aparut deja la connex de azi la ~12.000.000

#10
damidumaro

damidumaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.08.2005
ce e misto la el e ca are automat apelare vocala pt orice nr din agenda si chiar recunoaste. la 6680 nu recunostea voice tag-urile facute de mine, cu vocea mea, iar n70 le recunoaste pe cele facute automat. Cool

#11
cipros

cipros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 24.09.2005
full review aici si aici

super telefon , chiar daca sunt fan de SE ! Pacat ca aici unde sunt  inca nu a iesit pe piata ! (poate pe la mijlocul lui ianuarie :death: ) Apropo , Belgia tara foarte prosta in domeniul telefoniei mobile ! :death: Dar am avut ocazia sa il testez  :w00t: ! Il recomand cu incredere !!!

#12
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Sa nu ne pripim, m-am jucat si eu cu aparatul asta dar insuficient pentru a face o recomandare, de aceea ma abtin.

Problema este alta, marketingul impecabil de la Nokia functioneaza si in sistem "fraierii nu stie".

N70 este plin de restrictii fata de 6680, ce sa mai comparam cu fratii lui de generatie mai noua. N70, design placut, de business, dotari limitate, functii limitate, rezolutie scazuta a display-ului, sunete de apel "sparte" si distorsionate, si multe alte diferente. Pretul de plecare este unul mic, am observat impreuna, lesne de inteles de ce, si anume faptul ca nu are nici o legatura cu sloganul colosal care este scris pe prima imagine a acestui topic, "worlds smallest multimedia computer". Unii chiar se gindesc ca fiind mic, d-aia are rezolutie mica a display-ului, se justifica d'ne! :)

#13
cortez47

cortez47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.10.2005

 Zvastrici, on Dec 4 2005, 09:23, said:

Sa nu ne pripim, m-am jucat si eu cu aparatul asta dar insuficient pentru a face o recomandare, de aceea ma abtin.

Problema este alta, marketingul impecabil de la Nokia functioneaza si in sistem "fraierii nu stie".

N70 este plin de restrictii fata de 6680, ce sa mai comparam cu fratii lui de generatie mai noua. N70, design placut, de business, dotari limitate, functii limitate, rezolutie scazuta a display-ului, sunete de apel "sparte" si distorsionate, si multe alte diferente. Pretul de plecare este unul mic, am observat impreuna, lesne de inteles de ce, si anume faptul ca nu are nici o legatura cu sloganul colosal care este scris pe prima imagine a acestui topic, "worlds smallest multimedia computer". Unii chiar se gindesc ca fiind mic, d-aia are rezolutie mica a display-ului, se justifica d'ne! :)

Eu am telefonul de o saptamana si pana acum nu sunt multe de reprosat. Despre ecran...da, Nokia a dovedit ca poate face si ecrane de rezolutie mai mare, dar...nici un telefon nu este perfect. Cred ca te legi prea mult de acest aspect, pentru ca, pana nu demult, nimeni nu comenta acest tip de display(idem 6630,6680) si chiar si acum mi se pare foarte bun.

Pretul mic..... :nonobad: nu prea cred....Peste tot am vazut ca e intre 16 si 20 de milioane.Eu l-am luat la conectare la connex asa ca mi s-a parut avantajos...dar cred ca pretul la liber e destul de mare si nu multi si-l permit. Eu cred ca merita banii.

Eu nu am avut ocazia sa vad un 6680 dar nu pot sa vad de ce ar avea N70 "restrictii". Cat despre "dotari limitate" si "functii limitate".... :death: .....in afara de bateria cam slabuta, pe mine personal nu ma deranjeaza nimic.

Concluzia e ca...tot timpul o sa fie ceva mai bun pentru care ar merita sa astepti.Dar cand va aparea N80, de exemplu, cu rezolutia lui mare, o sa mai vedem vreun preview la cine-stie-ce minune. Asta e tehnologia. N70 mi se pare un telefon excelent si am primit numai comentarii pozitive la adresa lui. Poate ca trebuie sa-l folosesc mai mult ca sa vad anumite aspecte negative, dar pana acum nu m-a dezamagit.

#14
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Am si eu telefonul de 2 saptamani.Imi place f f mult designul,dotari importante pt mine (office,pdf,videocall,etc).De reprosat:bateria tine 20 de ore la vobit si manevrat in conditii normale(fara jocuri,ascultat de melodii si poze multe),si redarea nasoala a mp3-urilor.In concluzie,la banii astia se putea mai bine.

#15
diud

diud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 17.11.2004
Salutare.Deschid acest topic pentru ca am dat search si nu am gasit nimic in legatura cu acest model de telefon.
Eu am unul recent achizitionat.Si am o problema...este codat pe Connex.Credeti ca ma poate ajuta cineva cu sfaturi cum sa il decodez?sau daca e careva din cluj si stie un service care sa faca asta?Pt ca nu prea exista softuri de decodare a telefoanelor 3g.

Sunt dispus sa cumpar soft daca exista pe piata.Deci, ca sa nu avem vorbe la proces...nu fac piraterie de software.

In rest face poze super calumea, are multe aplicatii, eu unu inca imi pierd capul prin meniul sau.E super ok.



scuze...se pare ca exista topic.Puteti muta postul meu acolo?

#16
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Eu am un Nokia N70 cumparat la abonament la Connex si am intimpinat urmatoarea problema: cand ma suna cineva imi arata doar vizual ca suna (deci pe ecran) si nu se aude nici un fel de ton. Cand sunat de o persoana care se afla intr-un grup oarecare definit de mine, telefonul suna normal...
  Dau restart si totul revine la normal, dar doar pentru o perioada de 15 min sa zic asa (nu am masurat exact).
  Pecizez ca un prieten al meu are un telefon identic cumparat de la orange si  patit exact acelasi lucru. El o sa-l duca la service azi sau maine, eu astept sa vad ce-i spune de al lui (n-as vrea sa raman kiar fara tel de sarbatori :) ).
  A mai patit cineva ceva de genul asta ?

#17
cortez47

cortez47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.10.2005

 Dizlpower, on Dec 13 2005, 09:55, said:

Eu am un Nokia N70 cumparat la abonament la Connex si am intimpinat urmatoarea problema: cand ma suna cineva imi arata doar vizual ca suna (deci pe ecran) si nu se aude nici un fel de ton. Cand sunat de o persoana care se afla intr-un grup oarecare definit de mine, telefonul suna normal...
  Dau restart si totul revine la normal, dar doar pentru o perioada de 15 min sa zic asa (nu am masurat exact).
  Pecizez ca un prieten al meu are un telefon identic cumparat de la orange si  patit exact acelasi lucru. El o sa-l duca la service azi sau maine, eu astept sa vad ce-i spune de al lui (n-as vrea sa raman kiar fara tel de sarbatori :) ).
  A mai patit cineva ceva de genul asta ?

Am auzit de mai multi utilizatori de N70 care au raportat acest bug. Mie nu mi s-a intamplat niciodata.
Nokia a scos un patch pentru aceasta problema. Il poti lua de aici

#18
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Multumesc foarte mult, pentru ajutor si promptitudine.... Ieri tocmai imi amintisem ca facusem un back-up la telefon pe cand nu facea probleme si l-am instalat. Dupa reinstalarea back-up-ului mi-a mers, dar nu stiu pentru cat timp avea sa mai mearga...
  O sa-l instalez si preietenului meu sa vad daca da rezultat, adik trebuie sa dea :)
Inca odata multumesc si " Sarbatori fericite...!" tie si tuturor de pe forum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate